Kötelezõ kamarai regisztráció

Indította Novill, 2012. január 17., 12:41:47 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

krisz1986

Nem haragszom ezt tudjátok. De azért egy kicsit durvának tartom a dolgot.

zoli46

Nagyon szomoru, hogy hány fele kell még be jelentkezni, fizetni! Ez már egy kicsit csakugyan sok.  a KIOSZ-ba is be kell lépni mint valamikor ?? ?

helcs

A dolog úgy néz ki, hogy regisztrálnunk kell a kamaránál, kötelezõen. Ez tagságot nem jelent, de a mûködési költségekhez 5000 Ft. hozzájárulást szednek évente. Ez levonható a tagdíjból (ha tag is vagy). Jövõre már nem kell regisztrálni, csak az 5000 Ft.-ot befizetni. Ha nem fizetünk 03.31.-ig elõször felszólít, azután behajt. És igen, eltilthatnak a szakmától. Részletesen itt: Gazdálkodó szervezetek kamarai regisztrációja

Fecó

Akkor most megnyugodtam. Ebbõl  pénzbõl minden vállalkozás biztonságban érezheti magát, megfelelõ továbbképzések lesznek, mindenki kaphat támogatást, és holnaptól már egy kókler és fusizó sem szoríthat minket, vállalkozókat a háttérbe. Kapok segítséget hogy felszerszámozzam, és megfelelõ mûszerekkel lássam el embereimet, és még egy ajándék reklámfelület valami menõ oldalon! Dõlni fog a pénz! Ha tudtam volna hogy ezen az 5000 Ft.-on múlik a boldogulásom, már tavaly befizettem volna :) Csupán egy kérdés: Ha most itt, nem beszélünk róla, akkor honnan tudtam volna meg például Én? Ugyanis kicsit olyan furcsának találom, cégünket nem szólították fel levélben, nem kaptam semmilyen tájékoztatást sem errõl. Gondolom a szankció részt észrevettem volna majd április-május környékén, esetleg el tudok képzelni úgy 80-100 e Ft.-os pótdíjat, büntetést :) És akkor eltilthatnak majd ha nem fizetek? És az a több-ezer ember, aki feketén, vállalkozói háttér nélkül, nem fizetve adókat és járulékokat dolgozik? Õket nem kellene eltiltani? Sokszor megfordul a fejembe, amikor a megkeresett kis pénzt átutalom a különbözõ adónemekre, kifizetem a költségeim és nem nagyon marad semmi belõle, hogy valóban el kellene tiltanom magam! De nem a munkától, hanem az állami befizetésektõl! Sajnos egy barom vagyok, mert tudom csak akkor boldogulhat az ország, ha odatesszük magunkat. De mi lesz, ha elfogynak az ilyen hülyék mint Én? Na mindegy, nyugtával a napot, talán valóban történik most valami, talán tényleg elkezdõdött...

krisz1986

Mondjuk a vagyonvédelmi kamara is játszota ezt a müsort. Csak idén õk huzták a rövidebet. Idén már nem kötelezõ kamarai tagnak lenni a munkavégzéshez.

JUVILL


Ez megint egy "adó". Állami bevétel növelés. Esetleg a szakképesítések után nem kell fizetni. Mennél több képesítése van valakinek, annál többet.

Novill

Még egyszer vissza térek a kamarai regisztrációra: tehát regisztrálnunk kell  a villanyszerelõ szakma szerint, mint építõipari vállalkozás, ennek is a díja 5000.-Ft. Igaz ez csak egyszer.
Továbbá regisztrálnunk kell , egy tavaly meghozott jogszabály alapján ugyancsak a kamránál. Ennek is a díja 5000.- Ft. Ezt meg kell ismételni évenként.
Még egy furcsaság minden vállalkozásnak ( esetleg többször is) kell regisztrálni magát. A legnagyobb érdekesség, hogy mindegy hogy a vállalkozás 1 fõs cég vagy 500 fõs cég. Ugyan annyi a regisztrációs díj.

JUVILL


Nem sokat foglalkoztam eddig ezzel a regisztrációval.
Akkor kérdezem. Lehet rosszul értelmezem. Minden tevékenység után külön regisztráció szükséges egy gazdálkodói szervezet esetében?


Üzenet összefûzve: 2012. január 19., 19:55:38 DÉLUTÁN


Folytatnám.
Egy cég estében - cégbírósági jegyzék szerint - lehet több (sok) tevékenységi kör, több szolgáltatói jegyzékszám (TEÁOR) szerinti.
Hogyan is kell akkor ezt értelmezni, a regisztrációt tekintve?

Novill

Az 1997.évi.LXXVIII.törvény(Etv)39§(7) bekezdése alapján az épitõipari kivitelezõi tevékenység esetén, a 2009.éviLXXVI. törvény(szoltv.)27§(1) bezdés figyelembevételével a 191/2009 korm.rendelet 35§(4) bekezdése alapján a kivitelezõket nyilvántartásba kell venni. Ez volt az elõzõ regisztráció kötelezettség. A mostani pedig az elõzõ hozzászólások szerinti.

helcs

Nézzétek meg ezt: Regisztráció - M K I K Internet Portál ebbõl kiderül, hogy mi a helyzet, ha valaki több tevékenységet folytat.