Zárlati áram dinamikus hatása

Indította Tamás, 2014. július 13., 12:34:41 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Tamás

Üdv Mindenkinek!

Mostanában több szaklapban olvastam, hogy a kábel csatlakozása, a kábelvezetés nem felel meg a zárlati áram dinamikus hatásainak!
(Eddig megfelelt?!)

Az Elektroinstallateur  több példát is hozott erre vonatkozóan.
Mivel nem volt egyértelmű (legalább is számomra), hogy mit hogyan és miért kell csinálni a zárlati áram dinamikus hatásai miatt, írtam egy levelet a cikksorozat írójának.
A válaszát a melléklet tartalmazza.( A kiemelést én csináltam!)

5 kép:"A kábelvezetés nem felel meg a zárlati áram dinamikus hatásainak. Hajlítási sugaruk nem megfelelő. Az egyrétegű szigetelésű vezetők más potenciálon lévő szerkezeti elemeket érintenek."

A regisztrált vilszer. kézikönyvében a 150 oldalon is van egy földelővezető kötődoboz amiben a kötés helytelenül lett kialakítva!
Ennél pl. hogyan hadjak tartalékot, valamint , hogy alakítsam ki a bekötést úgy, hogy az a zárlati áram dinamikus hatásainak megfeleljen?
Ti hogyan milyen módon oldjátok meg ezeket a kérdést!

Tamás

Szirty

Üdv Tamás!

Idézetet írta: Tamás Dátum 2014. július 13., 12:34:41 DÉLUTÁN
Mostanában több szaklapban olvastam, hogy a kábel csatlakozása, a kábelvezetés nem felel meg a zárlati áram dinamikus hatásainak!

Elnézést, hogy nem a kérdésedre válaszolok, de ez a megfogalmazás hogy "nem felel meg a zárlati áram dinamikus hatásainak" ledobta a szíjat! Milyen agyhalott megfogalmazás ez?

Mi az hogy nem felel meg? Miért kell annak megfelelni? ha nem felel meg neki, akkor a hatás nem alakul ki? Annál jobb nem? (kár hogy nem így van) Ez a hatás teljesen függetlenül VAN! Ráadásul a megfogalmazás azt sugallja, mintha törekedni kellene ennek a hatásnak a kialakulására.

Mint ha a kéményseprő szaklapban azt írnák, hogy: "A füstelvezető cső nyomvonala nem felel meg a füstgázok mérgező hatásainak".
Ejjhh ezt a mondatot leírni is merénylet volt!

czapi

Üdv!

Érdekesek a válaszban a szabvány hivatkozások  :)

nyaki

Üdv!
Idézet a válaszból:
"A BEKÖTÉSI TARTALÉKOT MINDEN ESETBEN ELOSZTÓ BERENDEZÉSEN KÍVÜL KELL LÉTESÍTENI. ...A követelmény kizárólag elosztó-berendezésekre vonatkozó, installációs elosztó dobozokra nem érvényes."
Ezzel mit akar üzenni?

NagyPS

Azt hogy a követelmény magára az elosztószekrényekre vonatkozik olyan elosztókra mint biztosítódoboz, kötődoboz  és egyéb villamos kötéseket berendezéseket tartalmazó dobozok nem.

nyaki

Üdv!
Én nem is a kötő- és elágazódobozokra gondoltam, hanem monnyuk egy 36 elemes lakáselosztóra. Végül is, ez is egy elosztóberendezés, de megfogalmazás szinten lehet éppen installációs is. Akkor most melyik és vonatkozik-e rá?
Olyan kacifántosan fogalmaznak néha. :-\

Tamás

T nyaki!

Ezek szerint, ha összeállítunk egy elosztószekrényt, fölötte vagy alatta el kell helyeznünk egy másik szekrény, amelyben a   " bekötési tartalékot "   helyezzük el?  :)
Nem?

Szerintem már nem tudják, hogy mit találjanak ki!

Tamás


Üzenet összefûzve: 2014. július 31., 21:25:48 DÉLUTÁN

T nyaki!

Az előbb elfelejtettelek megkérni, hogy  a 106/6  egyvonalas rajzjeléről tennél fel egy képet ha tudsz!

Sehol nem találtam róla szakirodalmat!

Köszönöm!

Tamás

Szirty

Szia Tamás!

Idézetet írta: Tamás Dátum 2014. július 31., 21:18:06 DÉLUTÁN
Szerintem már nem tudják, hogy mit találjanak ki!

Én továbbmennék: Néha olyan érzésem támad hogy azt sem tudják mit találtak ki.
Másképpen fogalmazva: Bizonyos esetben olyan megoldással szolgálnak, hogy a problémát sem tudjuk elképzelni amire az a megoldás... :-/

nyaki

Üdv Tamás!
Egyszer már valahol leírtam. ::)
Úgy néz ki, mint egy váltókapcsoló, csak a szárai az óramutató irányával megegyezően állnak, ...mint egy horogkeresztnek.
Rajzot sajnos nem tudok csatolni, de remélem érted.
Szép napot!