Led vilàgitás

Indította szda16, 2013. szeptember 29., 11:19:19 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

CsepeliCsapajev

Idézetet írta: CsepeliCsapajev Dátum 2018. október 30., 22:35:18 DÉLUTÁN
Tisztelt Fórumozók!
Igencsak laikus vagyok a témában, ezért kérem a segítségeteket. A közelmúltban vásároltam az ebay-en a csatolt fényképen látható LEDsort, amit aztán fel is ragasztottam a konyhaszekrény aljára, hogy a pultot megvilágítsa. Kb. 2 hétig üzemelt esténként 1-2 órát mire az adapterének belsejéből égett szag jött és nem világított többet a LEDsor. Ez a gyári adaptere volt, 12 Voltot állított elő 1000mA áramerősségen.
Másik készülék miatt volt itthon egy változtaható feszültségű adapter. Beállítottam rajta a helyes polaritást, 12 Voltot és mivel az áramerőssége ennek is 1000mA kipróbáltam és működött. Kb 10 nap 2 hétig, majd a csatolt képen látható, hogyan olvadt el az adapter villás része.
Valakinek ötlete mi lehet a hiba és a megoldás?
köszönöm!

Simon Endre

Az adattábla alapján nézd meg a  LED modulok ősszfogyasztása (árama ) nem több mint a tápegység(ek) terhelhetősége mert igaz egy darabíg szolgáltak azután termikus halállal kimúltak. A nem profi tápegységek  30-40% tartalékkal megbízhatóak, tartós üzemben még a márkás is 80% körül terhelhető. Az állítható 50Hz -es transzformátoros 1000 mA-e csak felirat a tekercse csak 300-400 mA-rel terhelhető a szűrése meg semmi.

Zsolt718

Abban egyetértek, hogy a beállítható adapterekre írt értékek változatosak és sokszor nem tükrözik a valódi terhelhetőséget. A kétütemű egyenirányítás (Graetz) 1000uF pufferkondenzátorral a LED sornak megfelelő (egy táskarádiónak már nem).
A villa rész kinézete mechanikus törésre utal, nem melegedésre. A trafó súlya miatt folyamatos hajlításra van igénybe véve. (Van olyan kivitelű is, ami egy normál védőföldes dugvillára formált, ezek mechanikai stabilitása megfelelő.)

Attila555

 Sziasztok!
Nekem az a tapasztalatom az eddig használt, beszerelt led világításokkal, hogy elég kevés az élettartamuk.
Itthon az E27 és E14 foglalatúak közül sok nem bír ki egy évet sem.
A gyárban ahol dolgozom a led fénycsövek sokkal hamarabb tönkre mennek mint a régiek, igaz ott a sokk ellenállás hegesztőgép miatt nagy a feszültség ingadozás lehet, hogy ez az oka.
Ti milyen tapasztalatokkal rendelkeztek, milyet érdemes venni?


nyaki

Hali!
Jellemzően a hősokk az, ami a kompakt LED fényforrásokat tönkreteszi. Mivel többnyire a Power LED-eket nem az üzemi körülményeire fejlesztett testbe helyezik el, így a nagy fényáram oltárán az élettartamot áldozzák be. A másik élettartam csökkentő tényező maga a működtető elektronika, melyet gyakorta a végletekig egyszerűsítenek és amelynek eredménye az idő előtti működésképtelenség, emiatt nagy hatással van rá a feszingadozás is. Ez sajnos jellemző volt a kompaktfénycsövekre és hagyományos fénycsövek EVG-jére is. Nyilván a márkásabb gyártók termékei drágábbak, viszont hosszabb élettartammal hálálják meg mind a fénykeltő, mind a működtető előtét terén.

Atis57

Idézetet írta: nyaki Dátum 2020. március 04., 21:12:26 DÉLUTÁN
Hali!
Jellemzően a hősokk az, ami a kompakt LED fényforrásokat tönkreteszi. Mivel többnyire a Power LED-eket nem az üzemi körülményeire fejlesztett testbe helyezik el, így a nagy fényáram oltárán az élettartamot áldozzák be. A másik élettartam csökkentő tényező maga a működtető elektronika, melyet gyakorta a végletekig egyszerűsítenek és amelynek eredménye az idő előtti működésképtelenség, emiatt nagy hatással van rá a feszingadozás is. Ez sajnos jellemző volt a kompaktfénycsövekre és hagyományos fénycsövek EVG-jére is. Nyilván a márkásabb gyártók termékei drágábbak, viszont hosszabb élettartammal hálálják meg mind a fénykeltő, mind a működtető előtét terén.

Szia!
Az utólsó mondathoz;  Nem egyértelmű.......

Az OSRAM  méregdrága,  viszont valós a 30 000 üzemóra ,elég jó a belső felépitése is .
Ugyanakkor a GE , Philips  stb    a valódi gagyi --de drágán !.
S mily meglepő  a gagyik között a TESCO sajátmárkás ledjei  áramgenerátoros meghajtással ,megfelelő hűtéssel  5000 órásnak eladva -egészen kimagasló.  S eddig 5 évet működött !
A 200Ft s árkategória -meg a gyári selejt , -eladva !.  Biztosan ebből is ki lehet 1.1 db-t mazsolázni --de hányszáz darabból?

nyaki

Hali!
Sajnos ez is igaz. Tekintettel arra, hogy a nagy márkák neve mögött gyakorta ugyanazon ismert vagy ismeretlen gyártók átcímkézett termékei találhatóak meg, ezért elmondható, hogy "Nem minden arany, ami fénylik.". Egy szerénynek mondható külső mellett is lehet hibátlan belső érték. Lutri ez minden szempontból, hiszen csak a hosszútávú nyúzópróba fogja eldönteni, hogy az általunk választott termék igazolja-e a hozzáfűzött reményeket, addig pedig a fogyasztókkal fizettetik meg a termékkel kapcsolatosan felmerülő összes költséget, aztán mint végfelhasználó a végén vagy sírunk vagy nevetünk, de amire ez kiderül, addigra már a teljes kereskedelmi és hatósági láncolat mindenképpen jól járt. ...és ez mindennel így van, a mai fogyasztói társadalmunkban.  :-\