Redőny

Indította Trubusta, 2022. december 26., 20:09:16 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Fecó

Minden redőny külön érintkezőn van? Végállások beállítva a motorokon?

Tapatalkkal küldve az én HTC Desire 22 pro eszközömről


Trubusta

Idézetet írta: Fecó Dátum 2023. január 15., 18:03:06 DÉLUTÁN
Minden redőny külön érintkezőn van? Végállások beállítva a motorokon?

Tapatalkkal küldve az én HTC Desire 22 pro eszközömről

Igen mindegyik külön érintkezőn van a végállásokst pedig akik rakták a redőnyöket ők állították be szóval annak is jonak kell lenni.

Fecó

A nyitóirányok is külön-külön érintkezőn? Tehát olyan sehol nincs, hogy 2 redőny valamelyik iránya "találkozik" egymással fémes érintkezés formájában? Mert akkor szokott ilyesmi lenni, ha nincs relézve egymáshoz, hanem közös kapcsolón vannak...

Trubusta

Idézetet írta: Fecó Dátum 2023. január 16., 15:04:07 DÉLUTÁN
A nyitóirányok is külön-külön érintkezőn? Tehát olyan sehol nincs, hogy 2 redőny valamelyik iránya "találkozik" egymással fémes érintkezés formájában? Mert akkor szokott ilyesmi lenni, ha nincs relézve egymáshoz, hanem közös kapcsolón vannak...
Ugy csináltam hogy a redőnyök motorjábol kijövö fel és le irányt is külön érintkezőre raktam a kapcsolóbol jövő fel le irányt pedig csak átkötöttem akkor lehet az lenne a baj jobb lenne ha wagoból külön külön vinnem az érintkezőre ?

Fecó

Szóval...A kapcsolótól érkező FEL irányú fázisvezető meghúzza a 2 db kontaktor behúzótekercsét (A1-A2), amire külön-külön bekötöd mind az 5 motor FEL irányát. Sajnos marad üres érintkező, de nem tudunk vele mit csinálni. És van további 2 kontaktor, amit meghúzol (A1-A2) a kapcsolótól érkező LE fázisvezetővel. Ezekbe pedig bekötöd az 5 db redőny LE irányát. Elvileg így 4 db kontaktor kell, a kapcsolótól jövő fázisok vagy a 2 FEL irányút, vagy a 2 LE irányú tekercset húzzák meg. Az lenne a fontos, ha minden redőny mondjuk FEL irányba mozog, akkor a LE irányú kivezetések ne "találkozzanak" egymással.

Trubusta

Idézetet írta: Fecó Dátum 2023. január 16., 19:33:54 DÉLUTÁN
Szóval...A kapcsolótól érkező FEL irányú fázisvezető meghúzza a 2 db kontaktor behúzótekercsét (A1-A2), amire külön-külön bekötöd mind az 5 motor FEL irányát. Sajnos marad üres érintkező, de nem tudunk vele mit csinálni. És van további 2 kontaktor, amit meghúzol (A1-A2) a kapcsolótól érkező LE fázisvezetővel. Ezekbe pedig bekötöd az 5 db redőny LE irányát. Elvileg így 4 db kontaktor kell, a kapcsolótól jövő fázisok vagy a 2 FEL irányút, vagy a 2 LE irányú tekercset húzzák meg. Az lenne a fontos, ha minden redőny mondjuk FEL irányba mozog, akkor a LE irányú kivezetések ne "találkozzanak" egymással.

Tehát akkor az én esetembe a kapcsolónál van 3 vezetékem fekete a fázis narancs a fel irány fehér a le irány a kontaktor A1-be bekötöm a kapcsoló fel irányàt az A2 be nullát és a 2 4 6 8  erintkezőkbe a motorbol erkező fel irányokat de akkor az 1 3 5 7-be mit kötök ?

S/K

Idézetet írta: S/K Dátum 2022. december 27., 18:19:18 DÉLUTÁN
Miért kell relé?
LE-FEL redőnykapcsolóval a választott módot bekapcsolom és a redőnyben lévő végállásnál megáll a redőny, akár ablak vagy ajtó egyszerre.
Nyomógombos LE-FEL redőnykapcsolóval meg addig nyomom míg le vagy fel nem ér és ki nem kapcsol a végállás.
Szerintem.

Továbbra sem értem miért kell ide 25A mágneskapcsoló.
Az írás szerint a motoron van egy közös (N), le (fehér), fel (narancs).

"Ugy csináltam hogy a redőnyök motorjábol kijövö fel és le irányt is külön érintkezőre raktam a kapcsolóbol jövő fel le irányt pedig csak átkötöttem akkor lehet az lenne a baj jobb lenne ha wagoból külön külön vinnem az érintkezőre ?"

...tehát egy mágneskapcsolóra van kötve a le-fel vezeték, vagyis mindkét vég feszültséget kap. Ha behúz a mágneskapcsoló akkor elindul a redőny valamelyik irányba és addig megy míg el nem éri a végállást és elindul a másik irányba mindaddig míg a mágneskapcsoló elenged. Ezért jár a redőny állandóan le-fel.

Fecó

1-3-5-7 fix fázist kap, fel is fűzheted Őket. De fel és le irány egy kontaktoron nem lehet, külön kell választani. Nos, a 25 A elég túlzás, de lehet ilyen volt...

balzsi

A leírtak alapján én így képzelném el.

Fecó

Köszönöm a munkád, én is így képzelem.