Tűzhely anomália

Indította Lackooo, 2022. december 24., 21:33:43 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Lackooo

A hozzáértő urak segítségét kérném!

Egy jó 30 éves panelben lakom, a konyhában a tűzhelynél (elvileg) három fázisú vezeték van, ezen 20 évig elvolt egy 4 vasmagos platnis tűzhely, amikből az egyik 2kW-os "turbó" platni volt, sosem volt gond, ment minden fűzőlap/sütő egyszerre is. Ezt amúgy anno villanyász kötötte be:



Na most kb. 3 hete vettem egy új kerámia főzőlapos tűzhelyet, és a régi tűzhely mintájára 3 fázisosra bekötöttem az új tűzhelyet (fentről a 2. variáció).



Csináltam is terhelés tesztet, mind a 4 főzőlapot + sütőt maxon bekapcsoltam, ment is rendesen ahogy kell, ezzel nincs is baj. Viszont most észrevettem egy elég idegesítő dolgot, és nem tudom, hogy a tűzhelyem rossz, vagy mivel lehet a baj. Szóval az a probléma, hogy ugye a főzőlapok 3 külön fűtőszálból állnak, és 1-6 fokozatokon más variációban fűti a szálakat. Ugye 6-oson (maxon) mind a 3 szál megy, viszont ha huzamosabb ideig megy, és már elég forró, akkor fél percenként elkezdi halk kettyegések kíséretében lekapcsolgatni 3 fűtőszálból kettőt (belsőt-külsőt, csak a középső marad). 5-ösön is ugyanez, csak annyi a különbség, hogy 5-ösön alapból csak a közepes és a külső szál fűt, de ott is lekapcsolja a külsőt. Ezzel az a baj, hogy lehet, hogy energiatakarékos, de nem tudok mondjuk felforralni rendesen egy nagy fazék vizet, mert soha nem forr fel rendesen. Csináltam videót a problémáról:

https://www.youtube.com/shorts/0KH_LEMWpic

Amúgy minden főzőlapnál csinálja, a kicsiknél is, amíg nem forrósodik fel teljesen (pár perc) addig nem kapcsolgat le szálakat, utána igen. Ja, és az ne zavarjon meg senkit, hogy nincs rajta a fazék, ha rajta van, akkor is ezt csinálja.  :)

Szerintetek ez bug, vagy feature?