tanács-segítség

Indította antalattila, 2019. január 05., 22:21:06 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

antalattila

Tanácsot,segítségét szeretnék kérni   ...
Családi házban lakom , és az elmúlt évek 6000-7000 kWh fogyasztás alapján felszereltettem egy 6 KW kapacitású  napelem rendszert 2017 novemberében . 2017 december végén az Elmű lecserélte a mérőt oda-vissza mérőre , (azóta kb 1 év ) 4933 kWh áramot termelt a rendszer az inverter szerint . Ebből 2643 kWh került visszatöltésre a többit értelemszerűen elfogyasztottam . És most jön a probléma : a mérő szerinti fogyasztásom 10330 kWh erre az időszakra !!!  Ha ehhez a 10330 kWh-hoz még hozzáadom a 4933 termelt és 2643 visszatöltött áram különbségét ,azaz 2290 kWh-át , úgy a kicsit több mint egy éves fogyasztásom 12620 kWh . Vagyis amióta napelemrendszerem van 100 % al megnőtt a fogyasztásom !! Pedig újabb fogyasztóm nincs , sőt egy gyerekem kollégiumba tanul idéntől , tehát még kevesebb is a fogyasztás elméletileg . Reklamáltam az Elműnél , nyáron kijöttek ellenőrizni az órát , és szerintük minden tökéletes.

Tudna valaki , valamilyen véleménnyel , tanáccsal segíteni ? Hol tudok semleges vizsgálatot , mérést eszközölni , vagy mi tévő legyek ?
Előre is köszönöm !
Aantal