Okos tábla zavarai

Indította deve94, 2018. december 27., 16:45:12 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

deve94

Kedves Kollégák!

Egyre több iskolában egyre több "okos" táblát szerelnek föl. Az egyikből jelezték, hogy sajnos valami zavart okoz. Két egymástól távol eső tanteremben jelentkezik a probléma. Bekapcsolás után röviddel elkezd hullámozni a kép.
Hol kezdenétek a hibakeresést? (a helyi informatikai felelős már hívott mindenféle informatikai segítséget, de ott nem találtak hibát) Most azt gondolják, hogy az elektromos rendszerben valami gond, feszültségingadozás, rossz kötés...

Mit gondoltok?

980POWER

A buta táblán meg a kréta nyikorgott, ott én voltam a hibás mert csak nálam nyikorgott, az okos tábla megy hullámzik, mindig van valami kifogás.
Viccet félretéve én egy olyan táblát vinnék át egy hibás helyére amin nem jelentkezik a hullámzás, (vezetékek nélkül, az maradjon az előbbi tábláé) a hibásat pedig a hibátlan helyére, ezután melyiken jelentkezik a hullámzás, mert ha a másik helyen, ahol eddig nem, akkor a táblán belül van gond, (én tápegységre gondolnék)  azonban, ha az eddig hibátlanul működő, az új helyen ugyan úgy hullámzik, mint az előző tábla, akkor valami zavarhatja, szép lesz megkeresni hogy mi a zavar forrása. Sajnos nem ismerem az okostáblát, mélyreható ismeretek nélkül nem tudnék többet javasolni, de gondolom nem lehet valami bonyolult szerkezet. UTP kábel szabálytalan toldása?

980POWER

Elsőként a VGA kábelt kellene megnézni, gondolom a projektor azon kapja a jelet. A kép megjelenítéssel vannak gondok, akkor nem is annyira a tábla lehet a problémás, hanem inkább a projektor vagy a laptop vagy amiről megy ki a jel. Addig nem is cipekednék a táblákkal.