Aggregátor csillagpont eltolódás

Indította deve94, 2014. december 01., 07:15:23 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

faxelektro

Azt fogom csinálni,hogy a konyhában csak annyi fogyasztót fogok bekapcsolni,hogy a terhelés kb egyforma legyen minden fázison.Köszönöm a hozzáoszlásokat.  Fogom ajánlani az újravezetékezését az egész épületnek.

nova

Idézetet írta: Novill Dátum 2014. december 02., 13:56:53 DÉLUTÁN
Ez az aggregátor téma érdekes témákat vethet fel. Ilyen lehet például hogy mekkora teljesítményű gépet és milyet célszerű vásárolnunk lakásunkhoz? Továbbá a leválasztás kérdése is nagyon fontos lehet. Egyrészt a közcélú hálózatra kijutó feszültség 100%-os kizárása, milyen kapcsolási megoldásokat kell alkalmazni? Érintésvédelmi szempontból nullázott rendszer esetén a PE és N vezető össze van kötve. Ezért a biztonságos leválasztásnál milyen megoldásokat kell alkalmazni?  Érintésvédelmi szempontból milyen megoldásokkal lehet találkozni? Ezentúl milyen egyéb védelmi megoldásokat és szabványokat kell betartanunk a telepítéskor.

Diesel aggregátor kiválasztása - Villanyszerelő Szakmai Fórum

Generátorok, áramfejlesztők kiválasztásával kapcsolatban érdemes az fenti témában beszélgetni, hiszen így rendezettebb marad a fórum a későbbi áttekinthetőség véget. :)

Az átkapcsoló automatikák, és megoldásoknak is lehet akár új témát nyitni, hiszen az is eléggé komplex téma tud lenni bizonyos esetekben. Megérdemel egy külön témát.  ;)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

980POWER

A téma talán csak annyiban fűződik ide, hogy nálunk is van aggregátor, egy kisebb fajta 3 fázisú.  A leválasztó kapcsoló az Tracon SVK4-63 ha minden igaz. Az igazi kérdésem az lenne, hogy 3 X 20 Amper a hálózati betáplálás. Anno úgy kötöttem be a mért oldalon a dolgokat, hogy ami 1 fázisról működött az mind ugyan azon a fázison volt, és csak a 3 fázisúak használták a másik 2 fázist, Gyurmaúr(fi-relé) máris a fejét fogja, persze joggal. Hogy mi is volt ennek az oka, Az, hogy az egyik fázison 192-217 V között mozog a feszültség, a másikon 222-226 V között mozog, a harmadik fázison pedig stabilan tartja a 232 V feszültséget. Értelem szerűen a 232 Voltosra kötöttem mindent, de a faluban, ha áramszünet volt ez a fázis mindenképp elment, akkor csak egy vezetéket át tettem a valamelyik másik megmaradtra. Négy csigás szabad vezeték, közbe összeért, de amikor mondtam, hogy ki kell támasztani őket én voltam a hozzá nem értő. Tavaly kitámasztották minden oszlop között, az óta ritkább az áramszünet. pár évvel ez előtt a mikor beruháztunk az aggregátorra egy regisztrált villanyszerelővel szereltettük be a leválasztó kapcsolót és kicserélte a lakáselosztót (de minek? C 20 A MBC kismegszakítókat rakott fel, hulladék)és elosztotta nagyjából a 3 fázis között a hálózatot, így a lakásunk a 222-226 V között mozogó fázisra került. Ha indul valami gép, a rádióm mindig kikapcsol 0,75 kW-os szivattyú szinte mindig kikapcsolja a rádiót. És, még ami érdekes és nem jöttem rá, hogy hol egyik, hol a másik fázison vibrál az égő (kompakt fénycső az nem) illetve ugyan ekkor a vibrálással egy időben nyög a motor, ha épp megy. A vibrálás szabályos periódusokban megy.
Na, ilyenkor mi a teendő? Teszem fel a kérdést. Az utcában van egy másik házam, amikor oszlopot cseréltek az utcán, még bele is toldottak ,,szabályos sodrással"egy darab vezetéket csak át tehessék a túlsó oldali vezetékre a csatlakozást ki is fogtam a 192-217 V-os részt (1 fázis van ebben a házban)


deve94

Idézetet írta: Villanyreszelő Dátum 2014. december 01., 20:58:38 DÉLUTÁN
Elnézést a buta kérdésért,de ha egy  3 fázisú generátoron van egyfázisú dugaljam is,miért kell káros feszültségemelkedésnek lennie,ami tönkreteheti a  fogyasztóimat?
Azon a Heron gyártmányú generátoron vagy 3 fázisú üzemben működik, vagy átkapcsolom és egyfázisú. De mivel vannak három fázisú fogyasztók is ezen kell működtetnünk.

deve94

Kedves Kollegák!
Kezd letisztulni a kép. A legutóbbi méréseknél sikerült a feszültségeltéréseket 10%-on belül tartani +-. Ettől függetlenül beépítünk egy feszültségfigyelő-relét munkaáramú kioldóval, ha valami miatt mégis túllépné ezt a 10%-ot, akkor oldjon le.
Ti meddig mennétek el emelkedett feszültséggel az elektronikával ellátott berendezéseknél? 255V, 265V, vagy 270V?

nyaki

Üdv!
Ez egy olyan kérdés, mint hogy ha egy 40-es cipőt húzol a 44-es lábadra, vajon meddig fogja bírni a lábad?
A minőségi elektronikák a 265V-ot is simán lekezelik, sőt általában van beépítve 280-300V-os VDR is, de mint tudjuk, az élet gyakorta más irányt vesz és nem jó a tűzzel játszani, mert tartósan semmi sem viseli el.
Próba cseresznye, főleg ha van rá keret. ;)