Kapcsoló bekötés

Indította Mazak, 2012. március 21., 14:38:06 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

czapi

Üdv!

Az új szerkezeted is ugyanazt tudja áramkörileg mint az első csak kevesebb programozási lehetőséggel.
A bemenetén ennek is kell 230VAC, hogy a motorja forogni tudjon, a kimenetén van egy érintkező  ami a beállítás függvényében működteti a rákapcsolt áramkört.
Nem a XBS KO-2 programozásával volt gondod?  :)

kergabor

Nem a programozásával volt gondom, az nagyon érthetően le volt irva a hozzáadott papíron. Az elektromos bekötést szerettem volna megérteni, laikusként ez okozott meg nem értést. A padlófűtés működtetêsével most nincs fennakadás, mert a másik óra teszi a dolgát, pusztán a KO-2 bekötését szerettem volna megérteni, mert a rárajzolt ábra alapján nekem nem volt érthető. Ezért is kêrdeztem, hogy ez a rajz tényleg utat mutat, vagy máshonnan ismeritek a módszert az ilyen szerkezetek bekötésére.

balzsi

Gondolom, téged az zavart meg, hogy az 1-es rajz szerint képzelted el a működését.

kergabor

Nem! Ezt a rajzot nem is láttam! Ezt tudom értelmezni. Hol található?  Ha ezt látom, nem értetlenkedtem volna ennyit. Köszönöm.

Szelei

Mi a készüléken található rajz (bekötés magyarázat) alapján képesek vagyunk tervezni, helyettesíteni más típusokkal.

Egy hirtelen rajz magyarázatkén amit most készítettem.
Remélem segítek elképzelni a felhasználásának sokszínűségét.  :)

balzsi

Idézetet írta: kergabor Dátum 2014. február 22., 13:21:52 DÉLUTÁN
Nem! Ezt a rajzot nem is láttam! Ezt tudom értelmezni. Hol található?  Ha ezt látom, nem értetlenkedtem volna ennyit. Köszönöm.

Ezt a rajzot én készítettem most. A te írásaid alapján feltételeztem, hogy az 1-es rajzon szereplő működés járhatott a fejedben, a 2-es rajzot meg azért csináltam, hogy hogyan is lehetne bekötni.

kergabor

Köszönöm Nektek a magyarázatokat, rajzokat, most már megvilágosodtam, meg is értettem a megoldást, a rajzok segítettek. Elmentettem őket.

Gyurmaúr(fi-relé)

De én még mindig nem értem, hogy vezérelhet közvetlenűl egy -feltételezem több kW teljesítményű- vill padlófűtést egy ilyen kapcsoló óra?? Ezt a padlófűtést nem 3 fázis 400V-ra kellett volna kötni és ez esetben egy kontaktorral megoldani a kapcsolást, mely kontaktor vezérlő Á.K-ját kapcsolta volna a kapcs. óra??

kergabor

Lehet, már nem aktuális a válasz, későn vettem észre a kérdést. A padlófűtés kis területen van, kb három négyzetméter, és nagyon alacsony, mindössze 260 W a teljesítménye.