Fõelosztó hálózati önálló szerelõ

Indította nova, 2012. május 23., 17:11:28 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

nova

Az igaz, hogy nem sokan foglalkoznak ezzel a témakörrel viszont annál érdekesebbnek tartom a magam részérõl. :)
Akkor ezek szerint nálunk is végig kell kocsizni a sodrony mentén, aminek az a célja, hogy szálhasadást kell keresni. Bevallom erre csak tippeltem, hogy ez lehet az oka. Milyen gyakran kell ezt a fajta ellenõrzést elvégezni?
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Laca83

Ez a kettõs rendszer(az egyik oldal kikapcsolható,a másik feszültség alatt marad,és viszi az üzemet tovább)
1. kép
Furukava szigetelõk(ez a gumi szigetelõ)
2. kép
Ez pedig egy rendszerû hálózat Kettõs szigetelõlánccal
3. kép
teleszkópos rövidzár rúd

Üzenet összefûzve: 2012. május 24., 14:41:50 DÉLUTÁN

A bejárás lehet 3-6 havonta vagy esetleg tervszerûen amikor elrendelik.
4. kép
üveg szigetelõlánc
5. kép
Szigetelõcsere
6. kép
Csináltam egy képet felülnézetbõl :)

nova

Jó súlya lehet így egybe az üveg szigetelõ láncnak, én egy darabot emeltem belõle még régen, annak is jó súlya volt. Ezek szerint a függõ szigetelõ anyagának az üveg és kerámia anyag helyett már valamilyen gumiszerû anyagot használnak?
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Laca83

Igen, ez a furukava nevû kompozit szigetelõ. Könnyebb és nincs törés mint a többi szigetelõnél. Általában ezeket javasolják felszerelni, feltéve ha a hálózatgazda is egyet ért  ezzel....(úgy tudom drágább) mint a régebbi szigetelõk alkotó anyaga. Viszont ez üzembiztosabb. Még nem láttam hogy ezt ellõtte volna egy vadász, mint az üveg szigetelõket szokták. Egyébként milyen kérdésed(kérdéseid ) vannak ezen a téren? Ha tudom a válasz szívesen válaszolok rá. A bejárást már beszéltük, viszont a "kibiciklizést pontosítom: az nem autót jelent, hanem egy kis szerkezet amibe beülsz és a vezetéken közlekedsz vele. Így tudod kijavítani a vezetéken a hibát (szálkisodrosodás).

nova

A kikocsizás gondoltam, hogy a vezetéken furikázásra gondoltál. :) Nem azt hogy beültetek egy terepjáróba. Ez a kocsi szerkezet tartalmaz valamilyen hajtás rendszert? Esetleg errõl nincsen képed, hogy a videóban látott kocsi szerkezetek mennyire hasonlítanak a hazaiakhoz?

A sodrony szerkezetnek a szál sérülésének a javítása gondolom csak annyi, hogy valamilyen módon rögzítitek  a sodronyhoz a szakadt szálakat, hogy ne tekeredjenek tovább le.

Idézetet írta: Laca83Még nem láttam hogy ezt ellõtte volna egy vadász, mint az üveg szigetelõket szokták.

A vadászok tényleg ezzel szórakoznak? Ez az üvegtörés , repedés gyakori oka?
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

nyaki

Szerintem a birkája a repülõ vadat nézi a célkeresztben, nem a légvezetéket és véletlenül pont akkor lõ, amikor a madár a vezetékeknél repked. ??? A sörétes mindenfelé szóródik. Ha meg golyósat használ, akkor már tényleg felvetõdik a szándékosság esete. >:(

Laca83

Azt nem tudom milyen kocsiszerkezet van a videón, mert nem néztem még. Keresem még a cd-lévõ képeket és akkor felteszem. A hajtása láncos, azért neveztem biciklinek, de van köteles is. A vadászok szerintem (nem vádolom,csak gyanítom) szórakoznak is, meg véletlenül is eltalálhatják. Megjegyzem mindig azon az oszlopon, azon a szigetelõláncon egy tag törik el? Nem furcsa ez? Zárlatra nincs jel, pedig rendszeresen van szerelvény vizsgálat is. És gyakran dobálnak fel cipõt, homokkal töltött flakonokat, stb Köf Hálózaton pl ezzel lopják le a vezetéket azzal hogy zárlatot csinálnak (burkolt hálózaton ez nem jön össze ;) )

nova

Bár nem ismerem a fegyvereket, de a távolság és a célpont kicsisége miatt, valószínûnek tartom a szándékosságot.  :( Viszont ha úgy találnak el egy ilyen függõ szigetelõ láncot, hogy ketté törik az üveg akkor a két oldalán található fém részt már semmi nem fogja össze, ilyenkor elszakadhat. Ilyen esettel találkoztatok?
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Laca83

Elõfordul, de rendszerint a fémrész egyben marad, viszont a "szoknya" repül. És a rendszerjelzõt is kilyukasztották már, ezért gondolok a lövedékre. Valamint nem szívelnek senkit aki nem az Õ társaságukban van. (nem neki kell majd felmászni és cserélni) Mert a véletlen az, ha csak egy két alkalommal lenne ilyen, nem havonta, kéthavonta. Mellesleg a madaraknak szánt "mûfészek" (madárvédelmi célból szerelendõ az oszlopra) sem használ, mindig a fáziskarokra fészkelnek. "Ott a célpont", céloz és lõ... Nem figyelnek semmire sem.
1. kép

Légi akadályjelzõ közelrõl
2. kép

"WC" az oszlop tövében...
3. kép