Eurotest 61557 tapasztalatok

Indította zsozsó, 2010. november 14., 08:56:11 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

Fecó

A héten jártam a C+D-nél, a fenti műszer kalibrálása végett. Kérdezték a pultnál, milyen kalibrációt választok. Értetlenül néztem, és akkor ráböktek egy szórólapra, hogy van már "sima" kalibrálás, és AKKREDITÁLT kalibrálás is. Több ezer forint a differencia. Érdeklődtem mi a különbség, és annyit tudtam meg, bizonyos helyeken csak az akkreditált kalibráláson átesett műszerek értékeit fogadja el a megrendelő! Mi van? Az a cég, aki érintésvédelmi mérésekkel foglalkozik, a nevét, a felelősségét adja egy-egy munkához, az nem elég? A megrendelő dönti el hogyan kalibráljam a műszert? Esetleg ha nem vadonatúj, hanem 3 éves a műszer, nem lesz jó? Ha nem jó a színe, nem jó? Még mi jöhet? Megnézik milyen elemet rakok bele? Esetleg további fokozatok várhatóak még? Extra kalibrált, hiper kalibrált? Nem bántom a céget, nagyon rendesek, gyorsak készségesek, és nyilván alkalmazkodnak a piaci igényekhez (lehet Ők sem örülnek a változásoknak) Nem az Ő hibájuk. Elgondolkodtam rajta, ha legközelebb elmegyek felszerelni egy dugaszoló aljzatot, akkor közlöm a megrendelővel, hogy 200 forintért mint segédmunkás fogom felszerelni a csatlakozó aljzatot, de 500-ért már mint villanyszerelő. Esetleg ha rátesz még egy százast akkor mint érintésvédelemben járatos szakember kezelem a kérdést, de ha 800 Ft-ot tud nélkülözni, akkor a kolléga bemutatja a mesterlevelét, és felrakja Ő, mesterfelszerelési megoldással.

Marcika

Idézetet írta: nova Dátum 2011. március 11., 20:50:54 DÉLUTÁN
Lehet ezeken a mûszereken szoftvert frissíteni? Ha igen akkor ez megoldható otthonról, vagy szervizbe kell bevinni?

Ma voltam az EMOSZ-ban felülvizsgálói klub esten. A C+D egyik kollégája tarot előadást a mérőműszerek kalibrálásáról. Az előadóval elbeszélgetve a műszerekről merült fel kérdés, hogy az eurotest 61557 lehet e szoftvert frissíteni. Nemleges választ adott szóban. Az első készülék amit vetem még 11 éve annak más volta szoftver sorozat száma biztos hogy változott valamije szinten. Írok egy levelet és megkérdezem írásban is a cégtől.

A műszerről meg annyit, hogy 11 éve vetem meg azóta használom nagyon sokat segített a munkámban. Kimondottan olyan műszert kerestem amivel lehet hurokellenállást mérni RCD lekapcsolás nélkül. Igaz lassabb a mérése mint normál üzemmódban, de én mindig így mérek vele.

A készülékhez megvettem mind a szoftvert, a kábel keresőt, a földelési ellenállás mérő kiegészítőt,  2 lakat fogót, a
a háromfázisú adaptert, a fénymérőt, a kiegészítő csipeszt, és mérőtüskéket.

Kiegészítők értékelése egyesével.

1. A jegyzőkönyv készítő szoftver nyújtott újdonságot még 10 éve, nézték a műszaki ellenőrök és tetszett is nekik a korábbi jegyzőkönyv formához képest. Ma nincs rá szükség, mert a MMH által megkövetelt jegyzőkönyv mintára nem hasonlít.
Nem javaslom.

2. Kábel kereső használata nagyon hasznos szerintem. Tud működni mind feszültség alatt, és feszültség mentes vezetőn. Használata nagyon türkös, de aki megérti hogy kel használni , annak segíti a munkáját. Ami hiányzik belőle a keresési hangerő állítása potméterrel.
Megvétele javaslom.

3. Földelési ellenállás mérő szett praktikusan össze csomagolt. A célra megfelelően és könnyen használható. Megvételt javasolom.

4. 2 lakat fogó a villámvédelmi meréshez kelhet a 2 lakat fogós mérési tartományban. Aki nem használja annak 1 lakat fogó is elég. Az áram mérési funkciók jók a műszerben. Külön felhívnám a harmonikus mérési lehetőségét, THD tudok mérni.
Megvételre javaslom legalább 1 db

5. Három fázisú adapternek alapban 16A 5P csatlakózója van. Lehet csinálni hozzá kiegészítő csatlakozást, így egyszerűbb a 400V ajzatok felülvizsgálata. Megvásárlása nem feltétlenül szükséges, de hasznos, és látványos.

6. Fénymérővel voltak kis gondok. Nem teljesen pontos, és a kalibrálását sem végzi el a C+D. Tájékoztató mérésre jóllehet. A menekülési útvonal 1 LUX mérésére nem alkalmas.
Megvételét nem javasolom.

7. Kiegészítő csipesz, és tüske feltétlenül kell, hogy legyen. Ezt néha el szoktam hagyni kel tartalék.
Megvételét  javasolom.

Mi hiányzik a műszerből és kelhet manapság.

- A kábel szigetelési ellenállásmérés határa nem elég nagy.
- A védővezető folytonosság vizsgálat csak 10 mA végzi. A kéziszerszámok 1 év osztályában ez kevés. Itt felhívnám a kollégák figyelmét, hogy erre külön meghatározott érték van a szabványban. Nem elég a folytonosság vizsgálat.
- Kismegszakítók tesztelését nem tudja elvégezni.
- A szabványban meghatározott RCD vizsgáltat nem egyezik meg az auto funkcióban beállított értékkel. Külön meg kel meg mérni 2xáram értéken. Ezt szerettem volna elérni egy szoftver frissítés keretében.

A műszert csak ajánlani tudom azoknak a kollégáknak akik átkötés nélkül mérik az RCD.



Novill

Akkor már ketten biztosan ott voltunk az EMOSZ rendezvényen. Azért jól elkeserítettek bennünket a felelős műszaki vezetés és EBF felülvizsgálattal kapcsolatosan a jövőt illetően.
Nekem is az eurotest 61557 műszerem van én 2007 be vásároltam azóta a kalibrálás során többször csináltak szoftver frissítést. AZ RCD állásban  a hurokellenállás mérése nagyon lassú. Mondjuk egy 3 ezer mérőpontos  vizsgálatnál , ezért alkalmazom az" ÉVÉ UNIVERZÁLOS" módszert átkötöm  ( ekkor más nincs az épületben rajtunk kívül) a fi relét a vizsgálat idejére. Mert különben nem lehetne kivárni és megfizetni az egészet.
Feco: igen különböző trükkökkel szedik a pénz ki belőlünk, csak ezt mi nem tudjuk már tovább terhelni. Hol vannak az igazi szakmai érdekképviseletek manapság? Itt vannak ezek a fogalmak: kalibrálás, hitelesítés. Mi a kötelező és nem kötelező fogalmak, stb.

rabszolga

Csak pár észrevétel, ami akkor jutott eszembe, amikor a legutóbbi hozzászólásokat olvastam.
A C+D tényleg nagyon segítőkész és felkészült. De...
- Azért a kalibrálásért ők szedik a pénzt és tőlünk.
- Akkreditált vagy sem, egyik drágább mint a másik.
- Hallottam, nem javasolják a saját mérés összehasonlítást. Nos nyilván, mert ez nem nekik hoz pénzt. A METREL egyébként gyárt olyan készüléket, amivel összehasonlító mérést tudsz végezni saját műszeren. (Eurocheck néven, ezt persze itthon nem propagálják). Ha nem stimmel már viheted is szervízbe.
- A két évnél ritkább kalibrációt sem javasolják. MONDOM JAVASOLJÁK. Tehát nem kötelező. Azért ez nem árt rögzíteni. Azon lehet vitatkozni, hogy annak aki havonta egy felülvizsgálatot végez, vagy saját munkát mér, miért kéne kétévente kalibráltatni... Régen rossz, ha annyi méréstől elmászik. Meg nem is teszi.
- Az igazság az, azt mondják nyugati árszinten vannak az áraink. Nos, a műszer árak biztosan. Azért az a vicces a dologban, hogy az nem jutna még véletlenül sem az eszükbe, hogy fele árért (mert tőlünk nyugatra ezért a pénzért is megéri) esetleg nagyobb lenne a forgalom a kalibráló laborban. De az is lehet, hogy így is elég nagy, mert az ÉVÉ MUBI állásfoglalását mindenki szentírásnak veszi. Pedig nem az. Egyes paprikajancsi cégek még azt is előírják hogy egy évnél nem lehet régebbi a kalibrálásod. Miért? Mert ők diktálnak. Ezzel van teli a tö.öm, már elnézést, de szebb szó nem jutott eszembe.

Novill

Az ÁVK bekötve, nulla és PE vezető nincs közvetlenül a fi relé előtt összekötve. Teszt gombbal lekapcsol. Távolabbi konnektornál RCD automata üzemmódban kiírja időhatáron túl. 30mA érzékenységű fi relé van felrakva. Hagyományos próba lámpával vizsgálva nem kapcsol le. Ha  fi relé előtt közvetlenül összekötöm a PE vezetőt a nulla vezetővel, akkor próba lámpa vizsgálatnál lekapcsol a fi relé. A műszer RCD üzemmódban az automatikus állásban tökéletesen mér. A bejövő plombált tokozottnál össze van kötve PE és nulla vezető, kb. re van.

Másik eset: Nincs kiépítve védő vezető, nincs földelő szonda sem a mérőnél lévő első fogyasztói elosztó táblánál. A lakás  távoli pontján egy darab vízmentes dugaszoló aljzat van felszerelve. Ennek a védőérintkező csatlakozójára van bekötve 2 eres telefon vezeték, ez csatlakozik egy kábel 2,5 -es vezetékére, majd több vezeték váltás után egy 1,5-es MKh vezetékkel van vezetve a föld felé.  A teszt gombra működik a fi relé.  ( szabálytalanságok egész sora a baleset helyszínén.) Itt a mérő fölött ideiglenesen fel lett szerelve egy fi relé. A fi relé nincs össze kötve a PE és nulla vezeték, mivel nincs. A távoli ponton a próba lámpás vizsgálatnál nem kapcsol le a fi relé, de a próba lámpa világit a rossz földelésnél. Az RCD  automatikus üzemmódban a műszer szintén időhatáron túl szöveget írja ki.

Mi a magyarázat a fentiekre?

zsizsi1981

Sziasztok!
Pici segítséget szeretnék kérni, most akarok egy Eurotest 61557 műszert vásárolni.
Tudna valaki segíteni hol lenne érdemes megnézni, és hol lehet esetleg jobb árban venni.
Előre is köszönöm a segítséget.

recens


pampalinii

Szia !
Ezt a készüléket az imént találtam ,úgy gondolom egy telefont mindenképpen megér.
Eurotest ÉV-műszer 61557 Debrecen • apród.hu

Könyves Kálmán

Jó az ár, jó lenne ismerni a történetet, és a hozzá járó tartozékok listáját, ha teljes körű vizsgálatot akarsz végezni, kell hozzá pár cucc!

nova

C+D automatikánál ennyibe kerül a weboldaluk szerint.
EUROTEST 61557 Standard Set Univerzális érintésvédelmi műszer TT és TN rendszerekhez   MI 2086 ST   256.940,-
       
A készüléket könnyű hordtáskával szállítjuk, mely tartalmazza az univerzális mérőkábelt (3x1,5 m; A 1011), a villásdugós mérőfejet, 1 db krokodilcsipeszt, 2 db tapintócsúcsot, az RS232 kábelt, az Eurolink-Lite (Windows alapú) szoftvert és a használati utasítást egyéb dokumentációval.       
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!