Munkavédelem a villamos biztonságtechnika tükrében

Indította krisz1986, 2012. április 22., 21:27:57 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

krisz1986


JUVILL


Ha már javasoltam ezt a témát, akkor illik hozzászólnom.
Úgy gondolom, hogy a villamos biztonságtechnika területébõl, az érintésvédelem ide tartozik. Természetesen sok más is. Fényfüggönyök, infrasorompók...
Nem véletlenül ellenõrzik ezeket a munkavédelmi felügyelõk.

krisz1986

A munkaügyi fõfelügyelõk még ellenõrzik a Juvill barátom által felsorolt berendezések jelöléseit is. Az errõl készült jegyzõkönyveket. És a szerelvények azon részeit is ahol a kezelõ hozzáérhet. És ha már itt járunk a gépeket is. A gépek kezelõszemélyzetének kioktatottságát. A burkolatok meglétét. És ha jól emlékszem gépnaplónak is kell lennie. És használati utasításnak ki kell függesztve lenni a berendezés mellé. De szerintem még sok minden akad amit nem mondtunk el.

JUVILL


Gyurmaúr(fi-relé)

Sztem a különbözõ fekete-sárga, pálcikaemberkés, egyéb villamossági témájú, továbbá a kifejezetten tiltó fehér alapon piros feliratos csini táblákra, ill a menekülõ útvonalat jelzõ vagy akksis lámpákra ragaszott zöld-fehér és/vagy a fluoreszkáló, hasonló témájú transzparensekre. És persze a gépek "anyakönyvét", lajstromszámait, dögcéduláit, melyeket 1-1 gép felújítás alkalmával elõszeretettel festegetnek le, távolítanak el "hozzáértõ szakik".

krisz1986

Hát Gyurmaúr a menekülési útvonalak és pálcika embereket szerintem kitárgyaltuk ugye jól emlékszem egy másik fórumrészben ha jól emlékszem gondolom ha Nova erre jár belinkeli. Én amire gondoltam konkrétan és közintézményben is találkoztam véle. A gép elosztó szekrényén a nagyfeszültség jel. például. A kapcsolót mûködtetõ feszültség. Tudom a villamossági felülvizsgálónak is sok beleszólása van a dolgokba de a munkafelügyelõknek egy picit több. Például elõírhatják a tûzveszélyességi osztály besorolás meglétét. Ezt jelölni kell. A fõkapcsoló és fõelzáró helyét. A menekülési tervet és tervrajzot. A használati utasítást. A Gyurmaur által említett naplót és egyéb iratokat. A védõeszközöket amiket a laikus használó gépkezelõ használ. Kikérdezik hová nyúlhat. Tûzoltási és egészségügyi ismereteit is felmérik sõt állapotát is ámít a kis kék egészségügyi kis könyv is igazol. Poroltót vagy a megfelelõ tûzoltó eszköz épségét és meglétét is ellenõrizhetik. Hangos gépnél a füldugót és társait is ellenõrizhetik. Sõt ha jó kedvük van téged is ellenõrizhetnek. Munkaruha. Védõfelszerelés. Munkavédelmi bakancs. Ha házon dolgozol vagy magasban ki vagy e kötve stb. Sok statisztika van erre. Én ha jut rá idõm szívesen linkelek be pár érdekes dolgot. És az se utolsó szempont,hogy az a kis táblácska amin rajta van milyen árammal mûködik a gép mekkora teljesítményû stb. Meg ugyebár a vészkapcsoló helyét és magát a vészüzemet is. És még sok mást. Ami most így hirtelen nem jött elõ az eszembõl és elõjön azt megosztom veletek.

krisz1986

Na csak,hogy borzoljam a kedélyeket egy kissé. Nálunk akik itt csinálják a fektetést. Mármint a fõterén park lesz és ezzel párhuzamosan az áramszolgáltató lecseréli a régi villanyoszlopait és a föld alá megy. Érdekes amit ezek az emberkék mûvelnek. A forgalom irányítás kabaré. Az oszlop felrakása gépkocsira szintén mivel páran azért ott voltak ahol nem kéne. A javítások átalakítások során a munkagödrök nincsenek rendesen elkerítve. Éjjel nincs kivilágítva. A veszélyt jelzõ táblák sincsenek. Munkaruha egységes arról nem álmodok de arról igen,hogy legyen munkaruha és ne rövidnadrág meg ne nyitott szandál. Meg a magasban végzet munkánál biztosító kötél. És társai. Ja és a legszebb. Két legény az emelõkosárban az egyik szaki másik segédmunkás. Mert érdekes a szakin rendes munkaruha védõsisak megfelelõen kikötve. Fleksszel. Szemüveg nuku. nekem ne mondja senki se hogy egy két ezer forintos védõ szemüvegre nem telik. A segédmunkás az póló nuku rövidnadrág. Cipõjét szerencséjére nem láttam. Két oszlop között dobálták le a vezetékeket. És keresztezõdésnél ahol békésen haladt a forgalom. Na erre mit lép vajon az oommf? Ha rájönne. Láthatósági mellény hiánya és még sorolhatnánk. Hõségriadóban kötelezõ levenni a mellényt addig nem. Vélemények?

nyaki