Elosztó doboz kialakítása

Indította Juhi113, 2020. december 11., 15:49:52 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Juhi113

Szeretném kikérni a véleményeteket, tanácsotokat a következő kérdésekkel kapcsolatban:
Adott egy tanya Csongrád megyében NKM területen, ami a saját tulajdonunk. Jelenleg egy villamos alhálózat része, de december hónapban kiépítésre kerül az új méretlen fővezeték és közvetlen fogunk csatlakozni az NKM hálózatához. A jelenlegi óránk a ház falára van felszerelve ez is megszűnik és kikerül a kerítés vonalába
Van villanyszerelő végzettségem, de jelenleg nem ez a fő állásom és kiesebb házon belüli munkákon kívül nem is foglalkoztam komolyabban a szakmával. Megkérdeztem az NKM-nél a saját ingatlanomba szerelhetem a mért oldalt. Az új villanyóra telepítését és bekötését nem én fogom csinálni.
Amit biztosan tudok:
A villanyóra közelébe kerül, egy saját elosztó doboz itt fogok elágazni a 25 méterre lévő melléképülethez 4x16 mm2 alu. földkábellel és a 40 méterre lévő családi házhoz 4x25 mm2 alu földkábellel. Mindkét épületnél új 4 méteres földelő szondát fogok leverni.

Amiben nem vagyok biztos:
Tudatosult bennem hogy a 4x25 mm2 kábellel nem fogok tudni elmenni a lakáselosztóig, mert túl sokszor kellene hajlítani. Arra gondoltam, hogy a folyosó végén ahol átfúrnám a falat és bejönne, a házba a kábel oda tennék, egy falba süllyesztett dobozt ebbe helyeznék el egy B+C típusú túláram levezetőt, itt csinálhatnám meg a PEN szétválasztást és ide kötném be a földelő szondát és innen 5x10m2 vezetékekkel mennék el a lakáselosztóig. A kérdés hogy ütközik e szabályba, szabványba hogy ezt megcsináljam, illetve ha ez így kivitelezhető, akkor hol helyezhetem el ezt a dobozt plafontól, padlótól, másik faltól mekkora távolságra?
Tudnátok esetleg ajánlani megbízható, megfizethető túláram levezetőt valamint mit ajánlanátok a túlfesz. levezető elé előtét biztosítónak?

magorov

Üdv mindenkinek!

Szeretnék érdeklődni hogy ismertek e olyan süllyesztett elosztó családot amit lehet egymással sorolni?
96 modulosra lenne szükségem, de amit én találok ekkorát az sokkal drágább mintha két darab 48 asat vennék és a hely is nyilván több lenne a két 48asban.
Vagy nem jó helyen keresek vagy nem jól :)
Ha valaki tud segíteni azt megköszönöm!

Üdv!
magorov