Hajlítógép vezérlése

Indította petike199600, 2014. május 10., 10:04:27 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

petike199600


szmihaly

Szia Peti!

Túlsokat nemtudok segíteni,de azért egy-két szó hozzászólás: Ha nincs kapcsolási rajz, vagy működési leírás, addig szét ne szedd a gépet! Akkor marad a visszafejtés, az az nem rajz alapján építed meg a kapcsolást, hanem megépített kapcsolás alapján csinálod meg a kapcsolási rajzot! Kicsit időigényes munka, de megfogod érteni a működését, utánna rakhatod akármilyen szekrénybe  :). Semennyire nem működik a gép? Elsőre kilehetne próbálni a vezérlést magában, hogy mennyire működik,meg hogy a mágnes szelepek működnek-e? Mert ha a mágnesszelep nem működik,vagy nincs aki a hidraulika részt megcsinálja, akkor felesleges dolog foglalkozni az egésszel.

Üzenet összefûzve: 2014. május 10., 18:39:26 DÉLUTÁN

IdézEgyébként most hogy jobban megnéztem azt a képet amin a relék vannak, már ezeknek a bekötését sem értem. 4 relé van a képen.
Ha mindegyik relének a behúzótekercsét + egy érintkezőpárját használják akkor 16 bekötési pontnak kéne lennie. De én a képen csak 10-et látok. Na ehhez mit szóltok?

4 relé behuzótekercs                                    = 4
4 relé behuzótekercs másikvége közösítve  = 1
4 relé mozgóérintkező (műk.fesz) közösítve = 1
4 relé záróérnkező (elmenő mágnesszelep) = 4
                                                                    _____
                                                                       10    :) :) :)

tothgyula

Kedves Szirty!
A humorod különösen értékelem!

Szirty

Szervusz Petike!

Idézetet írta: petike199600 Dátum 2014. május 10., 16:42:44 DÉLUTÁN
Lemezt hajlít

Én érzem a feladatodban a reménytelenséget ami főképp az információhiányban rejlik.
Ezért is írtam hogy üdv a klubban, gyakori hogy a felülről jövő döntések ilyenek.
Meg is kérdezted tőlünk mit javasolnánk, hogyan csináld. De te felénk annak a kb 1% információnak amit kaptál csak egy részét közölted a gépről. Már az az információ sem elég a megoldáshoz aminek te a birtokában vagy. Hogyan gondoltad, hogy annak a fele elég lesz ahhoz, hogy mi majd megmondjuk?
Persze természetesen nem zárható ki, hogy a képek alapján valaki felismeri azt a berendezést aminek x éve éppen ő készítette a vezérlését egy gépgyártó üzemben és azonnal egészen pontos, konkrét kapcsolást tartalmazó választ küld a működési ismeret pontos hátterével. De lássuk be erre nem túl nagy az esély.

Gondolom a válaszok nagy szórásából ez nyilvánvaló.
Ezért én feltettem a kérdést, hogy hogyan és mit hajlít. te a "mit"-re válaszoltál, de a "hogyan"-ra valamilyen érthetetlen okból nem. Pedig a gépre ránézve (amit a képek valamiért nem tartalmaznak) egyszerűen levonható ez az információ.
Hengerekkel hajlít lemezt? Tehát van 3 henger, amiből az egyik távolsága állítható két másikhoz képest ami meghatározza a hajlítás ívét?


Üzenet összefûzve: 2014. május 10., 19:19:28 DÉLUTÁN

Szia Gyula!

Idézetet írta: tothgyula Dátum 2014. május 10., 18:50:01 DÉLUTÁN
A humorod különösen értékelem!

Sajnálom, de nehezen viselem, amikor információhoz akarnak jutni, de tőlem sajnálják az információt!!

Könyves Kálmán

Petike!

Volt szerencsém olyan helyen dolgozni, ahol több hajlítógép üzemelt, a legnagyobb egy 1000 tonnás, 2db 30 kW-os villanymotor által hajtott hidraulikaszivattyúval, 1200l hidraulikaolajjal működő gép volt.
Amit itt leírtál lehet egy szép feladat is, sokat tanulhatsz belőle, de a balhét elvinned nem KELL. (Persze ha akarod, bevállalhatod azt is, csak kérdés, megéri e)
Villamosan működőképessé teheted, lássák, hogy képes vagy rá, ez belefér. De oda kell tenned akár írásban, a főnök(felelős vezető) által láttamozva  a szükségesnek tartott biztonsági berendezések listáját, amit a vonatkozó szabványok tanulmányozásával azért ha nem is profi szinten, de nem közvetlen balesetveszélyt hordozó állapotba lehetne hozni a gépet. Ha munkavédelmi ellenőrzés van, másképp állnak hozzá, ha látnak egyáltalán szándékot a baleset megelőzésre, de ha baleset után mennek szakérteni (főleg ha súlyos) ott már semmi ilyesmi nem fog játszani.
Ha az üzemeltető cégnek nincs munkavédelmi felelőse, külsőst akkor is foglalkoztat valószínűleg. Ha tapasztalt és jó szakember, sokat tudna az ügyben segíteni.

(A könyvtárban található FESTO féle hidraulika tankönyv sokat segíthet az alapelvek megértésében.)

czapi

Üdv!

Egy kis olvasnivaló a gépek biztonságtechnikájáról:

Könyves Kálmán

Gépek biztonságtechnikája Termékpanoráma

Nekem ez jutott eszembe tegnap, csak nem volt időm megkeresni. Czapi példái szintén jók és részletesebbek is talán kicsit.

czapi


Könyves Kálmán

Robottechnika. Kínában csak a 3 hulla feletti munkabaleseteket kötelező bejelenteni.

Szirty

Üdv!

Idézetet írta: Könyves Kálmán Dátum 2014. május 11., 10:42:59 DÉLELŐTT
Robottechnika. Kínában csak a 3 hulla feletti munkabaleseteket kötelező bejelenteni.

3 hulla / perc?
/ óra?
/ nap?
/ év? :-)