Felelősség kérdése

Indította Faraday, 2013. március 04., 20:48:17 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

nyaki

Egyébként érdekes dolog ez a felelősség kérdése!
::) Tegyük fel, hogy kimegyek egy helyszínre, ahol az utolsó villamos munkálat, már az Isten tudja, hogy mikor volt. A tulaj aszonygya, hogy cseréljem ki a kapcsolókat, dugaljakat és ezért hajlandó fizetni egy x összeget. Én elvállalom a munkát nyomott áron és tisztességesen elvégzem a munkát, majd leellenőrzöm egy egyszerű próbalámpás vizsgálattal, hogy müxik-e rendesen a védelem. Müxik, de teszem azt, az elosztóban 20-25A-re van helytelenül biztosítva a dugalj áramkör, esetleg a világítási kör és persze nem kutakodok a miértekért, hiszen nem ez volt a feladat és az alku tárgya.
Ennek ellenére javaslatot teszek a cserére. És most jön a svédcsavar!
Még mielőtt bármiféle átalakítás történne, monnyuk... a tulajt megcsapja a delej és kampec. A tulajdonos élve maradt társa a vizsgálatok alatt engem fog megnevezni, mint villanyszerelőt, mert én vizslattam meg utoljára az egészet és persze szereltem is, sőt, az én véleményemmel ellentétben ő nem fogja alátámasztani azt a történetet, hogy biz én mondtam, hogy ki kell cserélni a dolgokat, a biztonság jegyében, mert ugye ő ott sem volt, aki pedig igazolni tudná, annak meg kampec.
Na, ilyenkor mi van!?
...nyilván ebből csak azt akartam kihozni, hogy addig, amíg nem tudom biztosítani a megfelelő biztonsági szintet egy villamos hálózaton, addig nem vállalom el, hiába kellene a munka nagyon. Ezt el tudom dönteni hirtelen szemrevételezéssel,...legalábbis gyakorta sok árulkodó nyom van, ami következtetni enged a hiányosságokra. ;)

Faraday

Igen, ez érdekes!
Tegyük fel, hogy az általam régen beépített, nem megfelelőnek vélt vezetéket leválasztom a hálózatról és a fogyasztóról, mert az üzemben tartását veszélyesnek ítélem meg. Erre felhívom a figyelmét a tulajdonosnak is. Ezt követően valaki (pl. egy szerelő) újra visszaköti a rendszerbe! Attól kezdve 100%-ban ő felel a következményekért?

nyaki

Mi nem vagyunk jogászok és ahogy a mai honi jogszolgáltatást veszem alapul, nagy a valószínűsége annak, hogy az győz, akinek jobb az ügyvédje, illetve nem nagyobb a tudása a másiknál, inkább jobb az alvilági kapcsolatai, mert az egész (i)gazságszolgáltatás úgy szar, ahogy van.
Lutri ez, akárhogy is. :-\

Novill


Idézetet írta: vegh8103 Dátum 2013. március 07., 11:47:15 DÉLELŐTT
Igen, ez érdekes!
Tegyük fel, hogy az általam régen beépített, nem megfelelőnek vélt vezetéket leválasztom a hálózatról és a fogyasztóról, mert az üzemben tartását veszélyesnek ítélem meg. Erre felhívom a figyelmét a tulajdonosnak is. Ezt követően valaki (pl. egy szerelő) újra visszaköti a rendszerbe! Attól kezdve 100%-ban ő felel a következményekért?

Igen szerintem aki vissza köti a vezetéket 100%-ban felel a következményekért.
Igen nem egyszerű: Nem valószínű, hogy tulaj megengedi a lekötést. Továbbá sok esetben nem hivatalosan végeznek ilyen jellegű munkát, számla nélkül és nincs írásos bizonyíték. Ahhoz, hogy érvényesítse valaki a jogos igényét a két félnek meg kell állapodnia egymással. Ez a megállapodás a legjobb megoldás mind két fél részére. Ha nem tudnak megállapodni, akkor jön a feljelentés és pereskedés. Ami tulajdonképpen az ügyvédek közre működését jelenti szakértő bevonásával.
Ott a probléma ma, hogy a nehezedő gazdasági körülmények között nagyon sokan ( lehet kényszerből is, mert meg kell élni valamiből) áron alul vállalnak el munkákat. Amiben már eleve benne van, hogy a munka a szakmaiság rovására kerül elvégzésre. Hisz egyébként teljesen veszteséges lenne, amiért már nem szabad dolgozni.

Villanyreszelő

1 alkalommal elhívtak hogy lekapcsol a FI.
Hibakeresés során kiderült,hogy a mélykút szivattyú vezérlő doboza megtelt vízzel.
Mikor le akartam kapcsolni a kismegszakítót szikráztak a szemeim.
Nem volt fogyasztás mérő bekötve a házba.
Elköszöntem,és eljöttem.
Úgy gondoltam,hogy nekem a hálózathoz ne legyen közöm.

Gyurmaúr(fi-relé)

Azt gondolom, hogy manapság az 1. lépés legyen az alapos körűltekintő dokumentálás, azaz fotó, esetleg videófelvétel készítése. Amennyiben ehhez a téged megbízó delikvens nem járul hozzá, nos ez esetben joggal vélelmezhető, hogy avétos a cibere, tehát valami bűzlik Dániában! Ilyenkor a legjobb sarkon fordulni és a távozás hímes mezejére lépni, mert lehet, hogy akár még zsírosan meg lenne fizetve az adott meló, de sztem semmi pénz nem ér meg egy Edmond Dantesi "hosszú hétvégét" vmelyik hazai BV intézetben... :'( Amennyiben viszont kellő alapossággal filmeztél/fotóztál, azaz az ilyen volt, ilyen lett szellemében kattintgattad az apparátod, nos onnantól nincs az a bíróság, amely téged megrángathat, hiszen ezek a képek/video teljes értékűen felhasználható, mint bizonyíték!