ÉV tanfolyam anyagok

Indította deve94, 2013. július 19., 17:28:10 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

deve94

Kedves Kollégák!

Augusztusban induló Érintésvédelmi szabványossági felülvizsgáló tanfolyamra szeretnék készülni.
Tudna valaki segíteni, küldeni valamilyen anyagot amit használhatnék ehhez?

köszönettel: deve94

ELEKTOR-KALANDOR

Az a helyzet ,teljesen átalakul a képzés .Valószínű új tételek lesznek.A kézi könyvből jól fel lehet készülni,de ha konkrétan megírod mire lenne szükséged email-ben küldök anyagot, ha tudok.

Könyves Kálmán

Tudsz valamit bővebben is az új képzésekről? Nekem egy EBF tanfolyam van még idénre betervezett, gondolom ez a szeptember körül induló tanfolyam lesz. Az OKJ változás miatt szervezik át ezeket is? Többszörös óraszámokról és díjakról hallani, mi lehet az igazság?


NagyPS

Kérdezzél rá hogy melyik képzési rendszerben, mert még vannak a régiek és már szervezik az újakat.

A két szervezőtől van némi infóm, a képzés óraszáma 300 minimálisan, a vizsga három részből fog állni szóbeli, írásbeli és gyakorlati. De még nem minden szakmára jelent meg az új képzési módnak megfelelő szakvizsga előírások.

A tanuláshoz meg a MEE által kiadott jegyzett a legjobb, plusz a szabványok és a törvények.

deve94

Idézetet írta: ELEKTOR-KALANDOR Dátum 2013. július 19., 17:49:09 DÉLUTÁN
Az a helyzet ,teljesen átalakul a képzés .Valószínű új tételek lesznek.A kézi könyvből jól fel lehet készülni,de ha konkrétan megírod mire lenne szükséged email-ben küldök anyagot, ha tudok.

köszönöm a válaszokat!
Most minden képző intézet augusztus végével kezdi el még a tanfolyamokat, mert szept-1-től már csak az új feltételekkel (emelt óraszám stb lehet)
tehát engem az eddigi tanfolyami anyag érdekelne, mivel most lenne időm egy kicsit előre tanulni. Ha kapnék kölcsönbe könyvet azt is megköszönném; a tanfolyamon úgyis kapunk majd, csak most is nézegetném...
Minden más anyag is érdekel, ami a tanfolyamhoz kapcsolódik. (az alapszabványok azt hiszem megvannak)  ha valaki küld:  balazsd@gmail.com az e-mail-em

köszönettel: deve94

Tura

Sziasztok! Most készülök én is ÉVF-re és úgy látszik rosszul képzelem el már az alapokat :( is.
A nullázott és földelt potenciálkülönbségek megzavarnak teljesen.
Legjobb példa ez az oldal:

Addig értem hogyha nincs meg az átkötés, és ha zárlat keletkezik akkor nem a nullvezetőhöz záródik, hanem a földön keresztül a csillagpont üzemi földelésén áthaladva megemeli a PEN feszültségét. Ott veszítem el a fonalat hogyha megvan az átkötés akkor ugyan úgy megemeli a potenciálját, vagy nem? Tehát mi a különbség azon hogy a földön keresztül jut el a csillagpontig , vagy a PEN-en?

Üzenet összefûzve: 2013. október 01., 19:36:29 DÉLUTÁN


Kiszűrte a linket:
schont.uw.hu/EVEtapasztalat01.html

Üzenet összefûzve: 2013. október 01., 20:43:58 DÉLUTÁN

Szóval a sima TT rendszert értem, a TN rendszert is, csak amikor a kettő keveredik(TN rendszernél bejátszik a föld) akkor nem világos hogy hogy alakulnak a potenciálkülönbségek, és miért úgy.Ha lehet akkor példa értékekkel talán jobban érteném.Előre is köszönöm!

deve94

Kedves Kollégák!

Tudnátok küldeni néhány ÉV jegyzőkönyvet  (Minősítő iratot) gyakorlásként, tanulásként?

köszönettel: Deve94 (balazsd@gmail.com)

Könyves Kálmán


nova

Nekem mindegyik linket megnyitotta a villanyszaklapról. Az utolsó hármat is.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Könyves Kálmán

A 2013. Szeptember-október-novemberi számokat??
Amiket ide be sem linkeltem?