Fogyasztásmérõhely kialakítása

Indította NIDUS, 2011. május 06., 19:46:11 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

czapi

Üdv!

Ez a kivitelező, műszaki ellenőr, EBF felülvizsgáló biztos nem olvasta Kruppa Attila Villamos vezetékrendszerek tűzvédelme című könyvét.
Egyébként innen lehet ingyenesen igényelni: Kruppa Attila: Villamos vezetékrendszerek tűzvédelme
A normál kábelek rögzítése is kérdéseket vet fel.

NagyPS

czapi, szerinted :) ha a tervben így néz ki a szolgáltató rányomta a pecsétet, a kivitelező innen kezdve megy a többiek a sorban max megjegyzést tehetnek.

czapi

Üdv!

Nehéz elképzelni azt, hogy a tervező előírta a normál és a tűzálló kábelek egy kötegben való fektetését, a kábelek nem megfelelő rögzítését, átlós vezetését és a nem megfelelő méretű kábeltálca használatát, vagy éppen hiányát. :)
A mért oldal nyomvonal vezetésébe nem hiszem hogy beleszólna a szolgáltató

recens

czapi írta
Egyébként innen lehet ingyenesen igényelni: Kruppa Attila: Villamos vezetékrendszerek tűzvédelme

Asszem  rendelek 1-et postaköltséget amúgy számolnak fel? és mennyit?



czapi



rajki

Idézetet írta: Gyurmaúr(fi-relé) Dátum 2014. május 06., 22:17:19 DÉLUTÁN
éljen a hensel!  ;D Nekem ezzel pusztán annyi gondom van, hogy ha és amennyiben -és ez 16A-nél azért előfordulhatik, még akkor is, ha "C"-s karakterisztikájú a főbizti- a legfelső emeletek egyik kecójának lemegy az egyik-másik főbiztije, akkor lehet este pizsiben-mamuszban lekutyagolni a mérő"szobába" és reszkető kézzel felnyitni a csapófedelet,majd feltolni a billencset. De a legfontosabb, hogy az ELMŰ-ÉMÁSZ gruppe méretlen főkábele a lehető legrövidebb, nem kell "hosszú-hosszú" felszálló méretlen kábeleket létesíteni, melyek ráadásul "szabad prédák" lehetnek a "csúnya-gonosz" fogyasztók számára, akik képesek az emeleti leágaztató tokozott ajtaját lecsavarozni és ott bekötni az "unlimited" kábelkéjüket...  :'(
Egy kérdés: hány Amper a betáp késesbiztije, csak mert ugyebár  32 lakás X 16A/ fázis, az ugye tesók közt is c.a. 500A/fázis! + még egyéb etwasok! Vagy ez már kettős betáplálású, azaz 2 betáp kábel -számomra az lenne a logikusabb,de az én agyam más srófra jár, mint az ELMŰ agy- , egyenként mondjuk 250A-rel megbiztosítva és persze 2 különálló sínre ráküldve lát el 16-16 kecót, meg az egyebeket...

Nem néztem a betápot, mert már tessékelt ki a biztonsági őr. :(
Csak az tűnt fel, hogy az ügyfelem egyfázisú mérőjét nem lehetne háromfázisúra bővíteni.
Legalábbis komolyabb átépítés nélkül nem.

Gyurmaúr(fi-relé)

Phúúú, az üf-öd a boltos?? Mert mintha azt mondtad volna, hogy neki van egyedül 1 fázisú mérője. Jól kib@sztak vele... És ha még 1 hensel 3 fázisú mérő tokozottat odabiggyesztenél a sor végére, vagy ahová még oda fér, akkor mi történne???

rajki

Idézetet írta: Gyurmaúr(fi-relé) Dátum 2014. május 07., 21:27:34 DÉLUTÁN
Phúúú, az üf-öd a boltos?? Mert mintha azt mondtad volna, hogy neki van egyedül 1 fázisú mérője. Jól kib@sztak vele... És ha még 1 hensel 3 fázisú mérő tokozottat odabiggyesztenél a sor végére, vagy ahová még oda fér, akkor mi történne???

Egyenlőre nem kell, elég neki az 1x32A, csak ki tudja mi lesz később.
Ezért teszek mindig HB-3000-et, ha tehetem. Az később már nem kér enni, befogadja a 3F mérőt is.
De hát a büdzsé az büdzsé.

petike199600

Sziasztok!
Az nem elfogadott megoldás ELMŰ-s területen, hogy a mérőszekrény számára építenek egy mondjuk 1mx1m-es falat és erre szereljük fel a mérőszekrény és a kábelfogadót.
Mellékeltem egy képet. A kép ELMŰ-s területen készült. Itt ez már szerintem az épületnek a fala, itt hogyhogy engedélyezték ide felszerelni a mérőhelyet?