EMG-2896 typ.fesz.stab.rajza

Indította tothgyula, 2014. december 09., 10:35:12 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

tothgyula

Kapcsolási  rajzát keresem -egy éve- az EMG-2896(TR92-72) szervorendszerű tranzisztoros vált. áramú fesz. stabnak
Kerestem a Hobbbyelektronikán, BSSelektronikán, Elektrotanyán, Vill.Szer.Sakmai Fórumán,OLX-en ,Rádiómúzeumon de sikertelenül.
Kérlek Benneteket, adjatok ötletet hol találhatnám meg.Kb.1976-ban gyártották Nagymarosi EMG üzemben.
Minden segítséget köszönök. TothGyula (voltHA7LM).

nova

Tényleg csak ötlet, de próbáltad esetleg a weboldalon található kapcsolat rovatot felhasználni, hogy olyan elérhetőséget szerezz akik esetleg tudnak segíteni.

Idézetet írta: http://www.emg.hu/tortenet/tortenelem.htmlAz EMG és az ott töltött évek, évtizedek emlékeit a volt dolgozók találkozói, visszaemlékezései ha halványulóan is, de még elevenen tartják, bizonyítva azt, hogy az EMG nem csak egy gyár volt a sok közül, hanem emberek munkás, alkotó együttműködésének sikeres színtere.
2007-ben, 2011-ben, évtizedekkel a vállalat felszámolása után, még mindig 2-300 ember tartja fontosnak az egymással való kapcsolat fenntarását, a találkozást. Remélem, hogy ilyen találkozásokat még később is rendezni tudunk.
Ez a történet és más, az EMG-vel kapcsolatos anyagok -reményeim szerint- megtalálhatók lesznek az EMG honlapján.

A történelmi áttekintés részből emeltem ki a fenti idézetet. Ezért gondolom érdemes lehet megpróbálni az ottani e-mail címen keresztül keresni valakit.  ;)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Simon Endre

Üdv tothgyula!
Úgy tűnik ezt a korábbi keresést még nem adtad fel, bár úgy emlékszem valaki már tett fel egy "családbeli"  hasonló kapcsolási rajzot, abban az elv feltehetően azonos, ebből esetleg visszafejthető a te készüléked alapvető felépítése. A hiba mi lehet? Alapesetben típus hibák valamelyike, úgymint kiolvadt bíztosíték, rossz érintkezés, forrasztáshiba, törés, szakadás, stb. A szakmaibb hibamegállapításhoz mint valamikori, esetleg még aktív rádióamatőr, (feltehetően műszaki alapismeretekkel) ne hogy már ne boldogulj. A feltöltött dokumentációban vázlatos felépítés is van ami jól megvilágítja az elvet, de ha ez nem segít akkor a javítás sem fog menni még részletes alkatrész adatokkal sem. A segítségemre számíthatsz, ipari elektronikában meglehetősen járatos vagyok, annak idején javítottam mágneses erősítő elven működő  nagyteljesítményű akkutőltőket, de kapcsolási rajzom nekem sincs. Ha van lehetőséged az egyes modulokról jó minőségü fotókat feltenni az bíztosan segítene. Ha NYÁK van arról kétoldali kép kell!
Üdv...  Endre

tothgyula

Kedves Endre!
Valóban jól emlékszel, a 2895-ös rajzát megkaptam "Nyilas Misitől". Ez azonban lényegesen eltér az én 5/10kVA-es stabilizátoromtól. Az irányváltó motor vezérlő egysége rossz.A hibás ASZ18-akat kicseréltem. Mindenesetre köszönöm a segítséged. Fogok feltenni képeket hamarosan.
A voltmérő is szakadt  (DEPREZ), ennek is felteszem a fényképét.
Üdv.Gyula