Javítás háztartási gépek

Indította NagyPS, 2016. december 29., 11:09:52 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

NagyPS

Kellene nekem a Samsung SC4780 porszívó pontos típus szám VCC4780V32/HEX hez szerviz leírás. A baja neki hogy a kapcsolója valamiért nem müködik az utolsó ténykedése az volt hogy kiverte a biztosítékot, előtte hol bekapcsolt hol nem. Amire gyanakszom hogy egy vezeték vagy megadta magát vagy kicsúszott a helyéről de eddig nem jöttem rá hogy lehet szétszedni.

Simon Endre

Pontosan ezt a típust nem ismerem, de a "titkos"  gépek csavarjai vagy a kivehető kerekek mögött, vagy (és) a kipattithatő fedelek-dugók alatt van. A nagyon gagyi porszívók letörös körmökkel, vagy ulrahangos hegesztéssel vannak összerakva, ezeket jobb ha szétszedve nem is látod.

faxelektro

Jó estét
             Van egy monofázisos emelő le-fel+STOP-gombbal csomagokat emelnek vele egy panzió földszintjéről az első emeletre.Azt szeretném kérni,hogy lehetne megoldani hogyha nem figyel oda a kezelője és nem veszi le kezét a nyomógombról akkor is álljon meg lent is meg fent is.Gondoltam végállás kapcsolóval de valaki tudna valamilyen másik meg oldást esetleg egy rajzot?
                                       Köszönöm

Marton

Egy ilyen emelő berendezés panzió esetén minimum engedély köteles. Tehát alapvető biztonsági feltételeknek meg kellene felelnie, hogy beüzemelhessék.
Az azért elég furcsa, hogy ilyen túlemelésre/süllyesztésre alapból nincs megoldás.
Alsó és felső pontnál is 2-2 végállás kapcsolónak kell lennie, egyik a kettő közül üzemszerűen megállítja az emelőt az adott irányú mozgásban, a második ehhez képest kissé arrébb elhelyezve, túl emelés illetve süllyesztés esetén tiltja minden nemű mozgást mint vész kapcsoló. innen csak kényszer müködtetéssel lehetne vissza mozgatni, ehhez minimum szerelői beavatkozás kellene és ekkor feltárni, hogy üzem szerűen miért is nem állt meg.

Laszló 75

ha jól tudom akkor nem csak a végállás kapcsoló kell duplán , de vész kapcsoló is.

Marton

A vész kapcsoló duplázásán nem tudom mit értesz. Ezt ugye úgy szokták megcsinálni adott biztonsági szint elvárása esetén, hogy a vész gombnak két nyitó érintkezővel rendelkeznek, és azokat két bontó körként felfűzve vezetik az arra alkalmas biztonsági relére.
Azt nem tudom, hogy egy ilyen emelő illetve lift esetén milyen kategóriába besorolt a biztonsági szint vész kör esetén.

Simon Endre

Üdv  faxelektró már megint van valami nagyon egyedi gumicsontod.
Az emelőgépről valamivel többet is irhattál volna. Például csigás-ellensúlyos, alsó vagy felső kötéldobos, órsós, netán hidraulikus, továbbá sínnel vezetett vagy kalimpálós, csak fel-le vagy van oldalmozgása is (sűlyesztékes) stb. és az is fontos lenne hogy ez "gyári" vagy házi készítésü.

faxelektro

Valóban egyedi mivel a rakodó tér kb 1 négyzetméter sínnel vezetett csak le-fel mozgása van és ez mind egy lakatos mester készítménye meg a tulaj is ő.Most már bukott a panzió és csak raktárnak használja az emeletet a vas meg egyéb kacatoknak.Az emelő pedig egy felső kötéldobos egyfázisú le-fel+STOP gombbal.A lényeg az volna hogy mikor fel vagy le megy ha nyomja gombokat akkor nehogy a kötél elszakadjon túl menjen a sínen.

Simon Endre

Tehát az emelőgép nem "saját" készítésü csak a vezetés és a rakfelület. A kotéldobon bizonyára van kötélvezető (soroló) jellemzően ez működteti a véghelyzetkapcsolókat, természetesen nem közvetlenül, hanem egy rúd közvetítésével. A rudat rugók tartják középhelyzetben és a egyik végén vannak az állítható üzemi és véghelyzeti markerek (a pálcán állítható lekerekített végü átfurt rudak ) a helyzetkapcsolók oldalmozgással és nem szembe érzékelik a kötélvezető helyzetét, mert tulfutásnál eltörnének a kapcsolók. A kapcsolók a nagyobb megbízhatóság miatt csak mechanikusak lehetnek. Ha a kötél több sorban van a dobon akkor a dobtengelyen, vagy a dobhoz megbízhatóan kapcsolódó csökkentő áttételes helyzetmásoló van, ezen vannak az üzemi és véghelyzeti kapcsolók perembemarásos tárcsákkal. A régebbi emelőgépeknél, daruknál villás (vagy hurkos) csigafigyelőt alkalmaztak ez csak a felső véghelyzetre szolgáló 1:8 - 1:10 áttételő billenő szerkezet (annó higanykapcsolóval) és függőleges tengélyén csapágyazva hogy tudja követni a kötél helyzetét a dobon.  A kötél véghelyzetre, fordított felcsévélés ellen az utolsó meneten két féldarabból csavarozott vagy felpréselt "baba" van ezt figyeli egy rövid villás kapcsoló a soroló elötti kötélszakaszon. László75 vész(táp)kapcsolója javasolt midkét szinten, öntartásos működtetés csak lift jellegü (zárt emelőzónás) emelőgépeknél engedélyezett.

faxelektro

Ez a rajz szerint bekötve jó lessz-e?