Teljesítménybővítés DÉMÁSZ területen

Indította Ati1977, 2017. augusztus 14., 08:44:57 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

Ati1977

Üdv mindenkinek!

DÉMÁSZ területen egy családi házban jelenleg 16A áll rendelkezésre, ezt szeretném megnövelni. Jelenleg a fogyasztásmérők a házon belül vannak, az előszobában, fadobozban. (Mellékelten csatolok képek.) Teljesítménybővítéskor mindenféleképpen szükséges mérőhely szabványosítás és ki kell tenni a mérőórát a telekhatárra? A mért oldal teljesen fel lesz újítva, új vezetékek, FI relé, kismegszakítók stb.
A lakáselosztó kerülhet a fogyasztásmérő szekrényébe, vagy azon kívül kell elhelyezni, illetve a mindennapszaki és a vezérelt FI reléi, kismegszakítói kerülhetnek-e egy elosztóba, vagy külön kell őket helyezni?
A válaszokat előre is köszönöm!

nyaki

Üdv!
Nekem volt egy ilyen esetem, szinte ugyanilyen felépítésben.
Az EON területén arra hivatkoztak, hogy épületen belül már nem fogadják el és szabványosítást kértek.

Ati1977


Gyurmaúr(fi-relé)

hát ez bizony rettenetesen ronda, azt meg kell hagyni. Ha rajtam múlna,azaz az lennék,aki még nem vagyok, köteleznék minden áramfogyasztót, hogy -természetesen némi pályázati pénz támogatásával- újíttassa fel a mérőit ,valamint a mért főkábelét (it), illetve a mért főelosztóját, mert ez nettó közbotrány, hogy 2017-ben, Európa kellős közepén így nézzenek ki mérőhelyek!  :'(

bambi

Idézetet írta: Gyurmaúr(fi-relé) Dátum 2017. augusztus 16., 20:35:44 DÉLUTÁN
hát ez bizony rettenetesen ronda, azt meg kell hagyni. Ha rajtam múlna,azaz az lennék,aki még nem vagyok, köteleznék minden áramfogyasztót, hogy -természetesen némi pályázati pénz támogatásával- újíttassa fel a mérőit ,valamint a mért főkábelét (it), illetve a mért főelosztóját, mert ez nettó közbotrány, hogy 2017-ben, Európa kellős közepén így nézzenek ki mérőhelyek!  :'(

Neharagudj, de ez, egy igen kellemes mérőhelynek néz ki. Amennyiben lakótéren belül van, akkor ki kell vnni. Ha lakótéren kívül van, akkor nem biztos. Ezt tisztázni kell. A mért főelosztó -amennyiben marad ez a szekrény- belekerülhet. Tipizált szekrénynél nem.

Fityek

Tavaly ugyanilyen szekrénnyel volt dolgom,igaz nem volt teljesítménynövelés csak variálás.
1x20A állandó és 3x16A vezérelt volt(elektromos kazán fűtés volt anno).Felújításban gondolkodtak és bizonyos gépek igényelték a 3 fázist,de ugye nem csak időnként!A lényeg: 3x16A maradt állandóra csak.Ebben a szekrényben csak a mérőóra és a szolgáltatói kismegszakító maradhatott.A ház főelosztóját a házon belül kellett kialakítani és a nullázás is ott történt nem az óránál.Tavaly DÉMÁSZ területen  ez volt a módi.