Háromfázisú vezérelt fogyasztásmérő vezetékezése

Indította zsobal, 2015. október 11., 12:36:09 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

zsobal

Üdv!
Tisztelt kollégák,segítséget szeretnék kérni!Van egy 3~32A vezérelt mérőhely gondolom ez már mágneskapcsolós,a kapcsolóóra pedig a mk kapcsolja?Ráadásul 10 mm2 mkh-val
huzaloztam és ha jól hallottam 6mm2 lehet bekötni hfk-ba?
1. kérdés: Nulla nem megy át a mk.-n ugye?
2. kérdés: A kapcsoló és mágneskapcsoló tápját méretlenről akasztom le az jó?

helcs


rajki

Idézetet írta: zsobal Dátum 2015. október 11., 12:36:09 DÉLUTÁN
Üdv!
Tisztelt kollégák,segítséget szeretnék kérni!Van egy 3~32A vezérelt mérőhely gondolom ez már mágneskapcsolós,a kapcsolóóra pedig a mk kapcsolja?Ráadásul 10 mm2 mkh-val
huzaloztam és ha jól hallottam 6mm2 lehet bekötni hfk-ba?
1. kérdés: Nulla nem megy át a mk.-n ugye?
2. kérdés: A kapcsoló és mágneskapcsoló tápját méretlenről akasztom le az jó?

Üdv,

Leírom az ELMŰ-ÉMÁSZ elvárásait - nem tudom hol csinálod, de én ezt ismerem, szóval:
ELMŰ-ÉMÁSZ területen már nem használnak külön HFKV-t és mágneskapcsolót, háromfázisú (három relés) HFKV-vel oldják meg a dolgot.

Amire figyelni kell:

- csak MKH 6-ost lehet belekötni a relé kapcsaiba
- nullát értelem szerűen nem szakít (az lehet akár MKH 10-es is a mérőbe és onnan el)
- az áramszolgáltatói kismegszakítóból előbb a mérőbe kell kötni, onnan a HFKV-be, és abból mész el a vezérelt főelosztóba (ennek oka az, hogy ha épp "nincs" vezérelt, a digitális mérőt is le lehessen olvasni - régebben fordítva kötötték őket sorba)
- kell neki egy méretlen táp 2,5-essel, lebiztosítva (az egyik kismegszakító elmenőjével össze-érvéghüvelyezed és úgy kötöd be

Slusszpoén: a háromfázisú HFKV időkésleltetéssel húzza meg a reléit, GEO/H tarifás klímagépek szoktak örülni, amíg meg nem érkezik a 3x400V a bemenő kapcsokra

zsobal