Villamos biztonsági felülvizsgálat 2020

Indította S/K, 2020. október 03., 15:20:50 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

recens

Az a fránya leválasztás szócska bezavart egy kicsit.
Igazából csak az érdekelt volna ,hogy lehet-e a fázis nulla jellegű kismegszakítót helyettesíteni kétpólusúval.
Itt a közösségben hozzáférhető valakinél? valahol? a VBF 2022 kézikönyv pdf vagy más formátumban.
Régebben Kálmánnak volt elérhető könyvtára ahol ilyen nyalánkságok megtalálhatok voltak de már nem találom.
Köszönöm a segítséget

Sztrogoff

Kétlem, hogy valaki ki szeretné rakni a kurrens kézikönyvet.
Könyves Kálmán könyvtára mintha sosem lett volna nyilvános, emlékeim szerint hozzáféréseket adott. Lehet, hogy aztán a fórum iránti lelkesedését el is vesztette.

recens

Igazad van hozzáféréssel volt elérhető.
A link még a könyvjezőim között van ,de már nem tudom a tartalmakat megnézni. A könyvet kézbe tudom fogni.A jkv minták jöttek volna jól, lusta vagyok gépelni.

Péter5


Péter5

Budapest, Lurdy Ház - 2023. november 9. (csütörtök)
Tűzvédelmi szakvizsga erősáramú berendezések időszakos felülvizsgálatát végzők részére
https://www.langlovagok.hu/10310/tuzvedelmi-szakvizsga-erosaramu-berendezesek-idoszakos-felulvizsgalatat-vegzok-reszere/

S/K

Idézetet írta: Péter5 Dátum 2023. október 22., 08:14:14 DÉLELŐTT
2023-ban itt tartunk? Ennyire nem képzik magukat egyes villamos biztonsági felülvizsgálók?
https://www.langlovagok.hu/12982/fantazmagorikus-villamos-biztonsagi-felulvizsgalat/

Vannak gyöngyszemek. Pl. villámvédelmi vizsgálatnál a méréshez használt műszerek: "mérőszalag, collstok, távcső, ÉVÉ Univerzál professzionális mérőműszer"
Ezt kb 15 éve olvastam.
5 éve meg. (eddig ez a legjobb)
"Erősáramú Berendezések Időszakos Szabványossági (TŰZVÉDELMI) Felülvizsgálata
....címen a műszeres vizsgálatokat nem végeztük el, mert már megtekintés alapján sem megfelelő.)



Péter5

"....címen a műszeres vizsgálatokat nem végeztük el, mert már megtekintés alapján sem megfelelő."

És milyen igaza volt.  :P :P :P

pkajos

Kedves S/K   A  "....címen a műszeres vizsgálatokat nem végeztük el, mert már megtekintés alapján sem megfelelő.)"...  Ez nem teljesen ördögtől való kijelentés.., ha értjük is az ide vonatkozó  MSZ10900 szabvány 1.5 pontjában megfogalmazott szerinti "akaratát"..

A vizsgálat részeként végzendő szúrópróbás vizsgálat esetében feltételezzük, voltak karbantartások, karbantartási ellenőrzések, kellő alapossággal.

Ha a szúrópróbák akár egy hibát is feltárnak, amelyből az látszik, hogy a karbantartás ellenőrzést nem, v. nem megfelelően végezték el - nem folytatható a felülvizsgálat, pontosabban szúrópróbás ellenőrzéssel a berendezés nem minősíthető megfelelőnek.   

Ez esetben karbantartási ellenőrzést kell végeznie:  NEM a felülvizsgálónak, hanem az üzemeltetőnek,  MAJD ezután jöhet újra a szúrópróbás vizsgálat. Nyilván addig értelmetlen folytatni bármit is, különösen a műszeres vizsgálatokat.


S/K

40/2017 (XII.4) 4.9 pontja törölve lesz, (áram-védőkapcsolók ellenőrzése) attól még a 10/2016 (IV.5.) rendelet 5. pontja szerint három havonta szükséges.
...de kérdésként is megállja a helyét.

S/K