PEN vezetõ

Indította JUVILL, 2012. július 22., 09:07:06 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

Fecó

"A kapu mellett van a 3 fázisú betáp szekrény az órával együtt tncs rendszer nyílván mert a kapuvezerlés is innét megy."

A képeken én nem látom a szekrényben a külön PE és N síneket. Csak egy sín van. Ettől a kapuvezérlés még mehet innen, mert a PEN sínről leágaztatható a nulla és a védővezető is külön-külön. Biztosan nem PEN-ről beszélünk?

Nooorbi

Lehet tévedek akkor már.  Elég rossz a kép holnap csinálok jobbat. Ámít látok én az, hogy van egy tömör sín a plexi alatt itt kötött rá a szolgáltató egy zs vezetővel amin kék zsugorcső van. A képen a plexi alatt jobbra van egy vékonyabb zs átkötés egy lukacsos más profilú sínre lehet csak a szekrény merevítője?  Na ha ez igaz akkor szégyellem magam. Holnap jobban megnézem

Fecó

A zöld/sárga éren kék jelölés az a PEN vezető szabványos jelölése. Na jó, a kék éren a zöld/sárga szintén :) Lehet hogy a szekrényben, a kábelek megfogatására szolgáló szerelvénysín van így leföldelve, esetleg a szekrény potenciálrögzítő földelése csatlakozik ide. A második képen, a főkapcsoló alatti késes biztosítóról jól látom hogy párhuzamosan 2 különböző keresztmetszetű kábel ágazik le? A kisebbik keresztmetszethez van igazítva a védelem?

Nooorbi

Na szuper most sikerült is szétkapni  :) tényleg tn rendszer és pen vezető. 100 amper a vékonyabb réz olyan 50 es forma gondolom jó drága volt tűzálló. Lehet e földbe rakni? Akkor ide 4 ér és ahova visszük ott pl dugaljaknak a gépek mellé szerszámgépeknek többi egyfázisú fogyasztónak ott kell szétválasztani és csinálni pe vezetőt.

Fecó

Igen, ha 240-es kábelt akartok indítani, akkor szerintem is ésszerű PEN vezetőt indítani, és ahova érkezik, ott szétválasztani. Az érkezés helyén szintén potenciálrögzítő földelést telepíteni, melynek az ellenállása lehetőség szerint nem haladja meg a 10 Ohmot. Én nagyon furcsállom a jelenlegi megoldást, egy csavaros saru alól elindítva a kélt kábelt, melynek lehet még az anyaga sem egyforma, nemhogy a keresztmetszete, ezt ne hagyjátok úgy, jó lenne külön leágazásként kezelni. Földbe fektethető az a kábel, ami a gyártója földbe fektetésre alkalmasnak talál.

Nooorbi

Köszönöm megtisztelő válaszaitokat, lesznek még kérdéseim az biztos. Pár kép a telepről. Ezt próbálom kicsit rendbe rakni, mert nagyon gáz. Ma 10 km ert gyalogoltam mert nem vesz semmit amit mondok neki. Minek erveghuvely egy motor kábelének kék és zs vezetéket használja az 50 w ős refi bekapjanak amit a szekrény aljába dobva vok vál kapcsol. Log minden. Napi szinten herélem ki a kábeleket amin feszültség van és ami a csúcs cat5 ré köti a dugaljakat stb. Utolsó 2 kepen lévőt én csináltam, de ha lesz hajlandó pár dolgot venni majd akkor lesz bekötve.

Fecó

Nem irigyellek. Általában ez a tipusú ember nem tanul semmiből, és ha valami működik és világít 2000 Ft. ráköltéséből is, nem is érti hogy miért kellene ezért 20 ezret fizetni. A szabványok és előírások értelmezhetetlenek a számára. A "másik telepen is ugyanígy van", esetleg a "már 2 éve megy a gép, miért nem jó ez" időnként pedig a "mikor megvettem már így volt bekötve" főbb mondatokkal operál. Úgy nyúlj hozzá bármihez, hogy onnantól felelsz érte, igyekezz az összes feltárt hibáról, pláne veszélyes dolgokról valamiféle feljegyzést vagy listát bizonyíthatóan átadni neki. Mondjuk lehetne kezdeni az összes villamos felülvizsgálat megrendelésével egy felülvizsgálótól.

Tapatalkkal küldve az én HTC U11 eszközömről


Nooorbi

Légyen hát az. Neked van jogosultságod?
Gyere el és légyen a hibákról egy feltárt jegyzőkönyv. Mondom én mikor csak néha odalesz a fene. Kőfaragó sniccerrel vágja a körmét a battya remélem azt nem rázza meg az áram mert jó fej és többnyire o van ott.

S/K

Gyönyörű telep és villamos berendezések.
...mondjuk hozzá vagyok szokva, ismerem a kőfaragó gondolkodást. Több mint két évtizedet kőfaragó telephelyen voltam karbantartó vill.szer.  A por az úr mindenhol, na meg a víz a vizes vágóknál. Ott az IP védettség a végállás kapcsolóknál a vizes vágóképeknél IP 68+3 nylon zacskó. És akkor kibír 2 hónapot talán.
Nem irigyellek. Ha van más meló menekülj.
Most már -ahogy Fecó írta- Te felelsz a villamos hálózatért. ha kiépíted a hálózatot, elosztókat és ezekről megvannak a dokumentációk (első üzembe helyezés, elosztók darabvizsgálati jkv, stb) és ezek után bekapcsolsz egy gépet
mert 'báttya mondta "kösd mán be ha má itt a drót, hadd dógozzunk" vagyis üzembe helyezel egy gépet aminek semmi doksija nincs, ráadásul teljesen "szabványtalan"  és történik egy baleset Téged vesznek elő.
Szóval óvatosan.
Nem reménytelen de több pénz mint amennyit 'báttya gondol.

Nooorbi

Isten hozott Titeket!

10 km ert  jöttem hévig aztán azzal haza. Mert nincs anyagom semmi. Én addig semmibe sem kezdek bele amíg ez nincsen kész   meggyilkoltam a lábam alig tudok mozogni. Ma voltam egy nagy cégnél Gyurel kimegy fáradni a frászom én szerzek neki felülvizsgálót és akkor olyan mint ha megerőszakolnak.