Villanyszerelő szakmai vizsgám lesz segitséget kérek!

Indította lacika94, 2013. május 07., 18:04:20 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Fecó

Idézetet írta: kezdővillyanyszerelő Dátum 2018. április 17., 09:21:21 DÉLELŐTT
Segítséget kérnék a gyakorlati vizsgához!
Segítség, segítség, segítség...

Tapatalkkal küldve az én HTC One_M8 eszközömről


Simon Endre

Miben kell segíteni?
Rajz van várom a pontosabb megfogalmazást.

zoltan.boros

Kedves fórumtagok!

Villanyszerelő tananyagot keresek, ebben kérem segítségeteket.

Végigolvastam ezt fórum-témát. Nem vizsgakérdéseket, vagy válaszokat keresek, hanem tankönyvet, illetve tananyagot, vagy előírásokat, illetve szabványokat, amiből kiderül az, hogy egy lakás elektromos hálózatának kialakítására milyen előírások vonatkoznak.
Bármiféle iránymutatás, pl. könyvesbolt, szabvány szám... jól jön.

Köszönöm,
Zoli

Sztrogoff

"Egy könyv" nincs.
Alapvetőek a szabványok, hát, ezeket szerintem legjobban most a felülvizsgálói tankönyvek taglalják, az érintésvédelmi és az EBF ( a mee.hu honlapon).
Aztán új könyv, egy éves, a Dési Albert szerk.: Épületvillamosság.
Egy évtizeddel előbbi a Dienes-Kliment: Villanyszerelő szakmai ismeretek
Igazából az összes régi (hatvanas-hetvenes-nyolcvanas évek) villanyszerelési könyv tartalmaz hasznos információkat, nyilván a készülékek, stb modern megfelelőjét lehet kapni:
Hámory Albert: Villanyszerelés sok kiadás
Fodor: Épületek villanyszerelése
Géczi: Villanyszerelési ismeretek
Sipos: A villanyszerelés alapműveletei
Czelecz: Erősáramú berendezések szerelése
A régeket a Vaterán nézd meg.

Ezekben nem sok villamosságtan van, ha még az is előtted áll.

zoltan.boros


Tyupessz

Sziasztok,

Tanuló vagyok (2 hónapja kezdtem OKJ-t) és egy kis segítségre lenne szükségem. Csinálom az írásbeli feladatokat gyakorlásként, de sajnos a megoldókulcsot nem találom hozzá. A tervezési feladatot megcsináltam (ahogy tudtam) csak épp nem tudom magam visszaellenőrizi megoldókulcs hiányában. Ha esetleg valakinek lenne 5-10 perce, hogy megnézze akkor hálás lennék ;-)

S/K

Üdv!
Az elhelyezések a leírás szerint vannak. A lakótér2-ben a feljáróhoz csatlakozó vezeték a dugaljnál nincs "összekötve". Hiányzik a pötty.
A rajz alapján honnan tudni a magasságokat? Vagy itt nem kell feltüntetni?

Sztrogoff

A lakótér 2-ben és a fürdőszobában nem raktál bunkókat. Igaz, aljzatoknál szinte sehol sem,  csak a lakótér 1 bal oldali falán. :)
Miért rajzolod kétféleképpen a lakótér 1 és a lakótér 2 ugyanúgy megszövegezett "két áramkörös világítótest"-jét?
Viszont:
A gyakorló villanyszerelő számára a kérdés az, hogy például a lépcsőfeljáróban a bunkók azok jelentenek dobozokat is, vagy csak kötéseket? Magyarul, tényleg 2 dobozt helyeznél el?
Szintén váltókapcsolósdi, a fürdőszobai világítás  áramkörét hogy dobozolnád meg?
Bár lehet, hogy még nem jutottatok el a váltókapcsoló áramkörének ismertetéséhez, akkor tekintsük tárgytalannak ak érdéseket.

Tyupessz

Köszönöm a gyors választ. Ami a magasságokat illeti nagyon jót kérdeztél, de szerintem ezen a rajzon nem kell feltüntetni, de utánajárok még ennek. Amiket nézegettem eddig azon nem voltak méretek.

Tyupessz

Sztrogoff

Köszi a választ! Ami "bunkók"-at illeti az a program miatt van mert ha a vezetéket direktbe a kiálláshoz kötöm akkor nem teszi oda automatikusan, viszont ha a kiállástól egy kis vezetékkel "rácsatlakozok akkor igen.
IdézMiért rajzolod kétféleképpen a lakótér 1 és a lakótér 2 ugyanúgy megszövegezett "két áramkörös világítótest"-jét?
Igen ezt benéztem :-). A lépcsőfeljáró 1 doboz.
IdézSzintén váltókapcsolósdi, a fürdőszobai világítás  áramkörét hogy dobozolnád meg?
A fürdőszoba világítás szintén 1 doboz a "lakótér 2" felőli kapcsolónál. Remélem nagy hülyeséget nem írtam :-)