Érdekes képek, videók a villamossággal, villanyszereléssel kapcsolatban

Indította nova, 2010. november 28., 08:58:20 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

Villanyreszelő

Az áramszolgáltató esztétikusan megnyeste a fát,csak a csatlakozó vezetéknél felejtették el levágni.
A helyiek azt beszélik hogy a villám szebb munkát csinál.

Üzenet összefûzve: 2014. január 07., 22:13:08 DÉLUTÁN

Na meg egy kis házi barkács meló.
Nem tudtam nem lefényképezni.
Mi az oka annak,hogy valaki az üvegen keresztül viszi az MTL-t?
A mikrokapcsoló az izzó fázisára van kötve.

Marton

Nekem is van elrettentő képem "gallyazásról".
Még márciusban fotóztam Velem-ben.

Gyurmaúr(fi-relé)

Na, ez az e.on! Dupla seggel szarnak ezek már itt mindenbe, még az a mázli, hogy nincs TÉL, mármint az az igazi, pl olyan, mint az USA-ban, Canadában, mert akkor néznénk ki a fejünkből. Bár, amilyen állapotban a kis és középfesz hálózat van, szerintem még ekkora hófergeteggel kevert mínuszok sem kellenének ahhoz, hogy két vállra feküdjön a sok őskövület...

exchange

Hát gallyazás Terin itt is tudnak alkotni az tény, Idén is sikerült olyan kontár munkát végezni hogy csak néztem.
Kis OFF, de a témába vág:
Bár már az önkormányzat is mikor virágzás közben vágják ki az vadszilvafáinkat. ezzel a szöveggel:
"hogy elférjen a bicikliút és a csapadékvíz-elvezető. Az önkormányzat arra hivatkozik, hogy a fiatalok itthon tartása érdekében komfortosabbá kell tenni a várost." Szerintem ahhoz munkahely kellene de mindegy.

Ronda lett a makói szép utca
Tényleg legszebb utcánk volt,  Ráadásul ahogy a kerékpár utat is tervezték maga a pokol az egyik vége, csak a keresztbe utca járdájáig vezették ki, az útig már nem, gyakorlatilag ott veszélyesebb a kijutás mint régen. Ja és persze az aknafedőket még véletlen se sikerült egy szintbe tenni az úttal.  Majd beültettek ilyen kis fákat de kb 15 év mire megnőnek,most kiszedték a másik oldalon is ott is ilyen kis fákkal pótolták.

Idézetet írta: Gyurmaúr(fi-relé) Dátum 2014. január 08., 21:12:14 DÉLUTÁN
még az a mázli, hogy nincs TÉL, mármint az az igazi, pl olyan, mint az USA-ban, Canadában, mert akkor néznénk ki a fejünkből. Bár, amilyen állapotban a kis és középfesz hálózat van, szerintem még ekkora hófergeteggel kevert mínuszok sem kellenének ahhoz, hogy két vállra feküdjön a sok őskövület...
Erre csak annyit mondok hogy 2013. Március 15.

nova

Idézetet írta: Villanyreszelő Dátum 2014. január 07., 22:03:56 DÉLUTÁN
Na meg egy kis házi barkács meló.
Nem tudtam nem lefényképezni.
Mi az oka annak,hogy valaki az üvegen keresztül viszi az MTL-t?
A mikrokapcsoló az izzó fázisára van kötve.


Hát ezek nagyon komoly képek. A mosógépnél vajon mi célt szolgálhat a kapcsoló, ilyen jellegű megoldása?
Az üvegen valószínűleg azért vitte át, mert előtte lehet ott volt beszerelve egy szellőző ventilátor. Ettől persze nem túl jó megoldás.  :(
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!



Könyves Kálmán

http://detroit.jalopnik.com/watch-a-time-lapse-video-of-detroit-auto-show-floor-con-1502533391

A detroiti autószalon egyik bemutató csarnokának építése time lapse videón, a cikk szerint 600 villanyszerelő dolgozott rajta.

nova

Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Simon Endre

Egy kis torony párbeszéd.
-Te Balzsi add már ide a csereizzót-
-Tessék itt van. Hűha ez E27 nem E40-
-Mííííí??????-
-Bocs, midjárt lefutok egy másikért-
Nekem  is bocs Balzsi, de ezt nem hagyhattam ki.