Videómagnóval kapcsolatos kérdések

Indította Attila1, 2020. szeptember 30., 17:30:32 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

nyaki

Nevezett alkatrész a C19, ami C jel lévén kondenzátort jelent. A ráírt adatokból kiindulva, ez egy ún. X-típusú kondenzátor, kifejezetten váltakozóáramra tervezve. Zavarszűrőkben és feszültségcsökkentő kapacitív előtétként szokták alkalmazni. Ezek jó minőségű kondik, melyeknek az a legfőbb tulajdonsága, hogy átütés esetén öngyógyuló, de tartós meleg hatására képes a kapacitását is elveszteni vagy végleg megszakadni. Innen nézve a dolgot, nagy eséllyel a zavarszűrés hatásossága vagy a segédtáp feszültsége fog lecsökkenni, de ezen kívül semmi. Ha netalán valami csoda folytán mégis átütne és rövidzárba menne, akkor a panelon található biztosíték fog kiégni, de ilyennel még nem találkoztam.
A készüléktornyod felépítése jó, mert a három készülék közül a box termeli a legnagyobb hőt és az került legfelülre.

Attila1

Köszönöm a válaszod!
Olyan volt-e már,hogy azért vittek szervizbe egy videómagnót,mert lecsapta a a háznál a biztosítékot?

nyaki

Belső elektronikai hibából adódó hiba miatt nem, mert a benne lévő Wichmann-típusú biztosíték ezt megakadályozta, azonban hálózati tápvezeték sérüléséből adódó zárlat miatt viszont igen.

Attila1

Idézetet írta: nyaki Dátum 2020. október 04., 19:18:44 DÉLUTÁN
Belső elektronikai hibából adódó hiba miatt nem, mert a benne lévő Wichmann-típusú biztosíték ezt megakadályozta, azonban hálózati tápvezeték sérüléséből adódó zárlat miatt viszont igen.
Ez a biztosíték arra is jó,ha pléldául a bejövő EURO dugóból EURO aljzat-ba került 230 V valamilyen oknál fogva zárlatos lesz,a biztosíték akkor is megszakítja a tápellátását a videómagnónak?
Tehát amint beérkezik a 230V,már zárlatba ütközik.

Attila1

A pontosság kedvéért hozzáteszem,hogy C típusú EURO csatlakozóról és aljzatról van szó.
Ezt itt a fórumon tanultam meg.

nyaki

Idézetet írta: Attila1 Dátum 2020. október 04., 19:58:27 DÉLUTÁN
Idézetet írta: nyaki Dátum 2020. október 04., 19:18:44 DÉLUTÁN
Belső elektronikai hibából adódó hiba miatt nem, mert a benne lévő Wichmann-típusú biztosíték ezt megakadályozta, azonban hálózati tápvezeték sérüléséből adódó zárlat miatt viszont igen.
Ez a biztosíték arra is jó,ha pléldául a bejövő EURO dugóból EURO aljzat-ba került 230 V valamilyen oknál fogva zárlatos lesz,a biztosíték akkor is megszakítja a tápellátását a videómagnónak?
Tehát amint beérkezik a 230V,már zárlatba ütközik.

Ezt a kérdésedet nem tudom értelmezni. Mi lesz zárlatos?  ::)
Ha a magnó tápvezetéke zárlatos, akkor a dugaljba csatlakoztatáskor nyilván a lakás kismegszakítója fog lekapcsolni, ha pedig a magnó belső táprésze zárlatos, akkor a benne lévő Wicmann biztosíték fog kioldani, de a lakás kismegszakítója nem vagy nem feltétlenül fog lekapcsolni.

Attila1

Megpróbálom mégegyszer leírni,hogy mire gondoltam.
Tehát ha a bejövő áram el sem jut a videómagnó biztosítékáig(ha van ilyen?),akkor a kismegszakító kapcsol le,ha zárlat van.
Ha pedig a videómagnó belső biztosítékán jut túl,akkor a belső biztosíték fog kioldani,és esetleg a kismegszakító is(ezt az előző hozzászólásodból szűrtem így le.)

nyaki

Még mindig nem értem, hogy konkrétan mi a kérdésed, pedig nagyon igyekszem, hidd el.  ;)
A magnó belseje felé a belső biztosítékán keresztül legfeljebb a hálózaton fellépő túlfeszültségek és tranziensek jutnak át, de a hálózaton fellépő, tehát a belső biztosíték előtt történt zárlati események nem. Innen nézve, ha a hálózati biztosító kiold, akkor a magnó belső biztosítója nem és vice versa.

Attila1

Idézetet írta: nyaki Dátum 2020. október 05., 21:23:08 DÉLUTÁN
Még mindig nem értem, hogy konkrétan mi a kérdésed, pedig nagyon igyekszem, hidd el.  ;)
A magnó belseje felé a belső biztosítékán keresztül legfeljebb a hálózaton fellépő túlfeszültségek és tranziensek jutnak át, de a hálózaton fellépő, tehát a belső biztosíték előtt történt zárlati események nem. Innen nézve, ha a hálózati biztosító kiold, akkor a magnó belső biztosítója nem és vice versa.
Biztos vagyok benne,hogy próbálod megérteni,mit akarok mondani,fel sem merült bennem,hogy nem.
Lássuk a fotómat!
Ha az EURO C aljzatnál a képen bejelölt részen zárlat keletkezik,a kismegszakító old le,vagy a videómagnó belső biztosítéka?

nyaki