Állólámpa hiba

Indította zsmester, 2014. január 09., 14:57:32 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

zsmester

Tiszteletem a fórumozó társaknak!

Lenne egy kérdésem:
Kaptam egy állólámpát, ami nem működik. (Ilyet)
Keresem mechanikus hibákat, a G9-es izzó tuti elszállt, a szál sem ép, fekete pont az izzó üvegen. Az R7S első ránézésre ép.
Szétszedtem a panelt s fázisceruzával a bekapcsolt lámpáknál megnéztem a biztosítékot. EZEN a képen pirossal jelöltem, amelyik végén van fázis, a másikon viszont nincs. Ezek szerint kiment a biztosíték? Viszont a biztosíték fix, nem lehet kifordítani. Ilyen esetben hogy kell cserélni?

Előre is köszönöm!

nyaki

Üdv!
Ha kiforrasztod és szerencséd van, akkor a végek melegítésének hatására, a forrasztható végű érintkezősapka lejön a biztosíték sapkájáról és egy másik üvegcsöves biztosítékra pedig rátolod, vagy veszel egy http://regi.hqelektronika.hu/info/hu/zh1.html.

Szelei

Gyenge áramú elektrotechnikai üzletekben be lehet szerezni ugyanezt a típust.

És simán kiforrasztás után cserélhető. :)

zsmester

Ha a képen jól látom 40 van a biztosítékra nyomva. Az a 4A biztosítékot jelöli?

Szelei

Inkább 40 vagy 400 mA. es.

Ha ki forrasztod akkor lesz igazán olvasható.

zsmester

Állandóan kölcsön kell kéne forrasztópisztolyt. Nem egy nagy beruházás, gondoltam veszek egyet, de neten nagy a kínálat :D (4  fajta) Bosh-al is dolgoztam régen, de azt már nem is találok.   Einhell BT-SG 100 Forrasztópisztoly vagy Extol forrasztópisztoly 100 W (9921)? Esetleg hasonló árképzésben 3-4e másik típus?

nova

Csak, hogy ne keverjük a témákat. Linkelem a következő témát melyben nyugodtan felteheted a kérdésed a forrasztó palkával kapcsolatban.
Milyen forrasztópákát vegyek? - Villanyszerelő Szakmai Fórum
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!