Tervező / gyakorló program

Indította Péter5, 2024. április 18., 06:46:28 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

Péter5

Tud valaki olyan, lehetőleg ingyenes programról, ami segít a villanyszerelés gyakorlásában? Tehát összerakni fázist, nullát, különféle kapcsolókat, fogyasztókat.

Mint például ez, csak nem ilyen igénytelent:
https://veppa.com/ekts/

Elektronikai területen sok ilyen program van, de nekem kimondottam egyszerű villanyszerelésre kellene.

Fecó

Nem tudom ki és mit szeretne pontosan gyakorolni, de ha gyakorol, akkor ne vonalakat huzigáljon, hanem húzzon be vezetéket, csupaszítson, kössön be fizikailag is kapcsolókat, stb. Mi a tanulóknak összeraktunk egy amolyan "próbatáblát" kiselosztóval, 80-as és 65-ös dobozokkal, védőcsövekkel, lámpával. Ne gondolj drága dolgokra. Itt lehet gyakorolni a kiselosztó kialakítását, áramvédő-kapcsoló beépítését, bekötését, áramkörök kialakítását, lehet gyakorolni csillárkapcsolást, váltót, kreszt-váltót, impulzusrelét, lépcsőházi autómatát, bármit. Persze felügyelettel, ellenőrzéssel. De meg lehet táplálni a rendszert akár 24 V-al is. Ha gyakorlás, akkor inkább ez, ha elmélet, akkor huzogasson vonalakat. 

Péter5

Idézetet írta: Fecó Dátum 2024. április 18., 17:41:54 DÉLUTÁNNem tudom ki és mit szeretne pontosan gyakorolni, de ha gyakorol, akkor ne vonalakat huzigáljon, hanem húzzon be vezetéket, csupaszítson, kössön be fizikailag is kapcsolókat, stb. Mi a tanulóknak összeraktunk egy amolyan "próbatáblát" kiselosztóval, 80-as és 65-ös dobozokkal, védőcsövekkel, lámpával. Ne gondolj drága dolgokra. Itt lehet gyakorolni a kiselosztó kialakítását, áramvédő-kapcsoló beépítését, bekötését, áramkörök kialakítását, lehet gyakorolni csillárkapcsolást, váltót, kreszt-váltót, impulzusrelét, lépcsőházi autómatát, bármit. Persze felügyelettel, ellenőrzéssel. De meg lehet táplálni a rendszert akár 24 V-al is. Ha gyakorlás, akkor inkább ez, ha elmélet, akkor huzogasson vonalakat. 
Természetesen ezen gyakorlás mellé kell. Villanyszerelő képzésre járok, de jó lenne azon túl még játszani egy ilyen programmal.