Sütő (bizonyos állásban) vs Fí Relé

Indította jozsibacsikam, 2023. november 07., 19:42:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

jozsibacsikam

Sziasztok!

Van egy villanytűzhelyem, amely teljesen rendben működik/működött eddig.
Az a problémám volna, hogy amint a sütőt bekapcsolom bizonyos funkciókban lekapcsolja a fí relét.
Az érdekes hogy a 6 fokozatból (légkeverés, alul, felül stb), kettőnél működik hiba nélkül, az összes többinél lekapcsol azonnal a fí relé és nincs áram a lakásban.

Mi lehet a probléma?
Fűtőszál? vagy kapcsoló? vagy esetleg a fí relé hibás/alulméretezett?

Válaszaitokat előre is köszönöm!
UI: gépész vagyok és laikus villanyász téren, ha valamit pontatlanul fogalmaztam elnézést. :D

nyaki

Üdv!
Amelyik kapcsoló állásban kiüti az ÁVK-t, abban az állásban mutatott fűtőszálak valamelyike hibás. Időlegesen segíthet a dolgon a fűtőszál pólusainak felcserélése, de a legjobb cserélni a hibás fűtőszálat.

tothgyula

Mérd ki műszerrel,hogy melyik szakadt vagy testzárlatos.Ha már sok éves a tűzhely én minden fűtőbetétet cserénék.És még valami.A hálózati feszültség nem túl magas? Ugyanis a visszatápláló PV (HMKE)hálózat eléggé megemelheti a hálózati feszültséget.

Novill

Az elözöek mind feltételezhetöek. De volt egy ilyen esetem kiiktattam a fi  relét és maximumon kétszer felfütöttem a sütöt. Utána visszakötöttem a fi relét, azóta kb 3 éve müködik jól a sütő. Érdekes eset!

Simon Endre

Ahogy Novill esetében valamelyk fűtőpatron (vég)elszennyezödött és az akuális kivezetés pont fázis valamelyik álásban, akkor sajnos a hibás patront megtisztítani, vagy cseréni kell. Szerencsére a patronok egymástol leválaszhthatóak a vizsgálathoz.