Szabványváltozásokkal kapcsolatos beszélgetések

Indította Novill, 2011. július 09., 08:41:08 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

Safety

Nekem is az a véleményem, hogy jó ötlet egy ilyen táblázatot csinálni, és ha tudok, szívesen segítek is benne. Az online szabványkönyvtár korlátlan hozzáférést engedélyez a már említett kb. 50000 szabványhoz. Az elsõ oldaltól az utolsóig olvashatóak a szabványok, szigorúan online. Értelemszerûen nyomtatni, vágólapra másolni nem megengedett, és nem megoldható, -legalábbis számomra, bár nem is próbálkoztam- viszont kényelmesen bármilyen szabvány megtalálható nem csak a villamos szakterülettel érintettek. Mint az elõbb is írtam, nekem bejött és gyakran is használom, hiszen már aznap hozzáférek egy új szabványhoz amikor kiadják.

nova

A táblázatos megoldásra lehet használni esetleg a Google dokumentumokat, ahol online nézheti és szerkesztheti az Excell táblázatot aki szeretné. Esetleg lehet teljesen nyilvános vagy csak azoknak hozzáférhetõ akik kérik és használják vagy feltételhez kötni a hozzáférést. Az online felületnek köszönhetõen akkor a közösség tudná közösen kialakítani a felületét és a rendezés módját.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Fecó

Igen, ez jó lehet. kezdetnek lehet elég lenne megcsinálni mondjuk az Érintésvédelmi Szabványban bekövetkezett változásokat, hogy meglássuk mennyire lesz átlátható, kezelhetõ. Kellene egy induló dátum, ahonnan elindulunk. Olyasmire gondoltam, hogy táblázatszerûen, egy függõleges oszlopban rögzítenénk az idevonatkozó szabványt, és amikor változás, módosítás történt, azt már a következõ cellába, alá beillesztenénk. Évszámmal, legalább hónappal, és az új szabvány számával (ha új). A létesítési szabványok cifrábbak lesznek, lehetséges hogy ott egyszerûbb lesz lebontani a dolgokat tovább, akár a helyiség jellege szerint. Hiszen az 1600-ból vannak még ma is élõ dolgok. Csak ötletelek, de jó lenne egy átlátható verzió...

Sztrogoff

Idézetet írta: Safety Dátum 2011. július 09., 12:58:44 DÉLUTÁN
...
Alapvetõ szakmai elõírásokat, mint például hogy a vezetékkötéseket nem a levegõben, hanem szabványos kötésdobozban kell kialakítani az MSZ HD 60364 (MSZ 2364) szabványsorozat nem tartalmazza. Ha kifogásként a felülvizsgálat során leírod, azt a választ kapod, hogy "mutasd meg hol van leírva hogy nem szabad így csinálni" te pedig nem tudod megmutatni, mert csak az MSZ 1600/1 szabványban van benne ami ugye már hatályon kívül van...
Ezt júniusban írtad, de óhajod már megfontolásra került, mert a szeptember elsején érvényes lett MSZ HD 60364-5-52:2011 szabvány, amelynek 526.5. pontja tartalmazza a kívánt szabályozást.