Javítás háztartási gépek

Indította NagyPS, 2016. december 29., 11:09:52 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

Marton

Igen, jó.
Amennyiben egy egyszerű emelőről van szó.
Habár a rajz milyensége engem zavar, megrajzoltam a pontosság kedvéért számítógéppel is, mellékeltem

faxelektro

Köszönöm a rajzot.
Még lenne egy kérdésem a gond az hogy az emelő kosara mindig fent kelne,hogy legyen használat után nehogy valaki be lépjen és lezuhanjon.Jelenleg a le-fel gomb a kosáron van elhelyezve így ha lejön a kosár nem lehet felküldeni. Gondoltam a fel és le gombbal párhuzamosan lent a falra felszerelnék két másik nyomógombot ezzel bármikor fel lehet vinni a cuccot vagy le hozni ha fent van és nem akar bele álni a kosárba.

Marton

Bonyolódik a helyzet. Jogi okok miatt gyorsan passzolnám a munkát!!!
Innentől kezdve már személy liftről beszélünk. Erre szerintem szigorú előírások vonatkoznak.
Én ugyan nem vagyok liftes szakember, csupán gépek automatikájával foglalkozok, tehát "vezérléstechnikus".

Tehát a kívánságot természetesen meg lehet valósítani, de ennek feltételei (jogi és műszaki) vannak.
Megoldás lehet a párhuzamosan kötött nyomógombok, meg az emeletre küldő időkapcsoló is. Itt feltétel kell, hogy legyen a szintenkénti ajtók és azoknak az állapot jelei bekötése a mozgási feltételekbe.
Tehát az adott ajtó csak akkor nyitható ha az emelő, a kosár az ajtó mögött van. Mozgás csak akkor történhet ha az összes ajtó zárva van. Stb.

faxelektro

Mondtam a tulajnak ha nem használja személyeknek csak csomag mivel földszint és egy emelet és az egész nyitott helyen van minden látható,ki iktatjuk a kosárban lévő nyomógombokat és lent is fent is lessz egy egy le-fel gomb és ajtó lent is meg fent is akkor meglátjuk.