Segítség kérés - (elosztó elosztóban)

Indította AdTg, 2021. szeptember 30., 11:38:21 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

AdTg

Sziasztok!

Egy nem túl szokványos kérdéssel fordulok hozzátok.
A csatolt képen látható egy szoba, amelynek a bal felső sarkában található a konnektor.

Ettől a konnektortól kellene valamilyen módon az 1. elosztóig, illetve a második elosztóig áramot húznom hosszabbítóval.
- Az 1. elosztóval 1 db PC, 2db monitor, laptop
- A 2. elosztóval 1 TV, router, NAS, Konzol lesz használva.



A képen pirossal jeleztem a kábel vezetésének lehetőségét, így összesen kb. 7 méter kábelre van szükség az 1. elosztóig, majd az 1. elosztótól még 190 cm a második elosztóig.
Ti hogyan, milyen hosszabbítóval oldanátok meg a feladatot? Egymásba dugott elosztó úgy tudom, hogy nem a legjobb választás.

Sajnos nem vagyok szakmabeli, így nagyon hosszabbítót készíteni nem tudok és sajnos a lakásban jelenleg nincs lehetőség vésni, kábelezni, stb...

Köszönöm szépen a segítséget.

S/K

Szia!
Első körben a meglévő konnektor vezetékeit, és a  biztosítót kéne megnézni.

Atis57

Idézetet írta: S/K Dátum 2021. szeptember 30., 16:25:50 DÉLUTÁN
Szia!
Első körben a meglévő konnektor vezetékeit, és a  biztosítót kéne megnézni.

Sziasztok!  (bár nem Neked  akartam válaszolni )

A kiinduló konnektort kellene leellenőrizni-tetni.  Védővezető megvan?  Hurokellenállás megfelelő-e?   30ma FI relé van?
Sok nagy multicégnél 6-8db hosszabbitó is sorosan  egymásba van dugva --Nem olyan veszélyes  .bár a hurokellenállást  ott 1/2 évente nézik.
Tehát itt is 1000 W alatti teljesitmény lessz.Csak ne a TESCO , meg 100Ft-s boltban vegyél hosszabbitókat.
Az érinthető fém csövek, radiátor stb milyen közel van? (EPH )