Kérdés szakirányú képzéssel kapcsolatban

Indította HGyuri84, 2020. június 26., 11:49:45 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

HGyuri84

Tisztelt Fórumlátogatók, villanyszerelésben jártas szakemberek!

Szakmai kérdésem lenne.
Munkám során gyakran találkozom gépi berendezésekhez tartozó gyengeáramú kapcsoló és vezérlő szekrényekkel.
Felmerült bennem az igény, hogy jó lenne érteni ezekhez. Alkatrészeket már cseréltem néhányban és érdekelne a dolog.

Abban szeretnék segítséget kérni, hogy melyik az a tanfolyam(szakma),
ahol ezzel kapcsolatban lehet az alábbiakat elsajátítani, jogosultságot, ismereteket szerezni:
-villamos vezérlő szekrény rajz olvasása
-villamos vezérlőszekrény tervezése
-rajz alapján szekrény építése
-bekötés, beüzemelés
-hibakeresés,javítás.

Ha jól tudom, az ilyen típusú szekrények plc vezérlő egységek programozása már mérnöki feladat.

Megpróbálok mellékelni egy képet, ilyesmikről van szó.
Kérem, aki tud segítsen nekem ebben itt, vagy e-mailben (gyuri.horvath1984@gmail.com)


Atis57

Idézetet írta: HGyuri84 Dátum 2020. június 26., 11:49:45 DÉLELŐTT
Tisztelt Fórumlátogatók, villanyszerelésben jártas szakemberek!

Szakmai kérdésem lenne.
Munkám során gyakran találkozom gépi berendezésekhez tartozó gyengeáramú kapcsoló és vezérlő szekrényekkel.
Felmerült bennem az igény, hogy jó lenne érteni ezekhez. Alkatrészeket már cseréltem néhányban és érdekelne a dolog.

Abban szeretnék segítséget kérni, hogy melyik az a tanfolyam(szakma),
ahol ezzel kapcsolatban lehet az alábbiakat elsajátítani, jogosultságot, ismereteket szerezni:
-villamos vezérlő szekrény rajz olvasása
-villamos vezérlőszekrény tervezése
-rajz alapján szekrény építése
-bekötés, beüzemelés
-hibakeresés,javítás.

Ha jól tudom, az ilyen típusú szekrények plc vezérlő egységek programozása már mérnöki feladat.

Megpróbálok mellékelni egy képet, ilyesmikről van szó.
Kérem, aki tud segítsen nekem ebben itt, vagy e-mailben (gyuri.horvath1984@gmail.com)

Szia!
Igy külön  OKJ .s tanfolyammal nem találkoztam.
Viszont sok cégnél inditanak , ehhez a témakörhöz kapcsolódó  cél oktatásokat. (Van ahol lehet csatlakozni...)
Tehát ismeretségi körbeni tudakozódás?

HGyuri84

Szia! Köszönöm a választ. Lenne mégegy. Ha elvégezném a villanyszerelő okjs képzést. Ott tanulnék annyit, hogy ilyet tudják építeni, átalakítani?

Marton

Alapképzésen bizonyosan nem, ott mindig csupán a szakma alapjait tanítják meg (ha csak egy lelkes, jó tudású oktatót nem fogsz ki, aki ezen kivül is tanácsokkal lát el). Sok további szorgalom, önképzés, érdeklődés kell, no meg konkrét munkák, feladatok melyeket meg kell oldani. A legnagyobb tanító mester az élet.