Helyes keresztmetszet választása

Indította nova, 2011. október 03., 21:19:47 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

S/K

Minimum  5 x 10 mm2   Cu.  Főbiztosító 63 A.

faxelektro

Ha alkukábellel táplálom akkor hányast rakjak ? Van egy 7,5kW-eszterga ennek milyent kábel kell réz vagy milyen ha alumíniummal tápláljuk az anyagiak miatt variálunk az alu meg a réz között. A gépek be táp kábelei nem hosszabbak 8-10 méternél.

faxelektro

Van egy oldal a kábelkeresztmetszet számításra a Partner Cable de szerintem ez nem jól számol.

S/K

Ilyen kis keresztmetszetnél szerintem nincs is alumínium vezeték/kábel. 
Próbáld ki ezt: ElectroDroid
Androidos app.

tothgyula

Faxelektro!Üdvözletem!
5x16mm2-es alu kábel is elég,50A-es biztosítóval. Az a kérdés, hogy milyenek a feszültségviszonyok terhelt időszakban. Kell-e méretezni feszültségesésre? Hurkot mindenképpen mérni kell majd, az is beleszól. 0,3-0,4OHM-os huroknál még nincs gond.
Fontos, hogy a kötések jók legyenek és az MSZHD60364-5-52:2011 szabvány ill.az MSZ EN 60204-1:2010 szabvány ad megfelelő útmutatást.
TothGyula.

faxelektro

Trafótól 100 méterre van a műhely szerintem a feszültséggel nem lesz gond.Ha réz lesz a döntés akkor az 5x10-es elég lesz-e?

S/K

Idézetet írta: faxelektro Dátum 2018. november 08., 21:42:05 DÉLUTÁN
Egy esztergályos műhely az ösz terhelés kb 30kW de egy szaki dolgozik tehát max kettő szerszámgép működhet milyen méretű be táp szűkséges a hossz max 10méter?

100 méter vagy 10 méter?

faxelektro


faxelektro

A műhely falán lévő merőtől a szerszám gépek biztosíték táblájáig a távolság 10 méter a műhely és az utcán levő trafó között kb 100 méter a távolság azért gondolom , hogy meg van a feszültség.

faxelektro

Jó estét
             A műhelyben a következő gépek vannak:
                                                                          Eszterga 1--7,5kW
                                                                          Eszterga 2---6kW
                                                                          Maró---------7,5kW
                                                                          Fúró gép----1kW
                                                                           Fűrészgép--0,50kW
                                                                           Vésőgép--3kW
                                                                            Hegesztő trafó
A merőtől 4x16-os réz lesz húzva. Symalen csőbe a betonban megyünk minden egyes géphez az első három 4x4-es réz míg a többihez 4x2,5-ös. Minden gép le van földelve a földelés lemérve tökéletes.