Világítási áramkörök hibái

Indította Villanyreszelő, 2012. november 24., 22:19:40 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

petike199600


Novill

Igen a  foglatot rögzítő fémszerkezeten a PE bekötési pont. Ez egy egyszerű feladat  :)

petike199600

Köszönöm a választ!
Közben megnéztem a foglalatot és a szememet kiböki.
Ezt az alap dolgot még soha nem tanultam, még nyáron sem a munkahelyen mert nem kötöttünk be lámpákat iskolába meg eleve nem kötünk be földelést.
Ez van.

Szelei

Kedves Petike.
Ezért kell még tanulni és utána bevállalni bármilyen szerelést (pláne másnál, idegennél) mielőtt mindent szakszerűen nem dolgozott valaki. És nem ellenőrizte független szakember. Fel híva figyelmét az esetleges hibákra.

Sajnos ez nem a te hibád! Inkább oktatás rovására lehet írni.

Az egészséges önbizalom viszont okozhat gondot ha nincs felügyelet (itt rád gondolok) és a szakoktatóra aki még nem tett igazi próbára amit saját kútfőből kell megoldanod, hogy éreztesse veled van még mit tanulni. És mások élete nem játék vagy gyakorlat.

nadotex

Sziasztok!

Adott egy (fojtó)trafós 230v-os 150W-os kültéri reflektor, ami egy 25A, 30mA-es kismegszakítós ÁVK-n és egy régi Ganz ipari 3F rugós kapcsolón keresztül kap feszültséget, felkapcsoláskor nem, de minden lekapcsoláskor, leold az ÁVK. A nulla nincs a kapcsolóra vezetve, csak az egy fázis megy rá és egy védőföld a kapcsoló fém vázra.
Merre keressem a hibát?


nyaki

Üdv!
Van-e valamilyen zavarszűrő kondenzátor a fázis és a védővezető között?

Simon Endre

Szia !
Lekapcsolás után amikor a leoldás bekövetkezik azonnal mérj szigetelési ellenállást, mert néhány fődarabnak üzemmelegen nagyon leromlik a szigetelése, főleg ha szennyezett, pl. madár vagy darázsfészek, csapadékvíz+szélhordta por miatt. Egyébként a munkapontra beállt előtétek induktivitása nagyobb igy a kikapcsolásnál bekövetkező tranziesek jelentős nagyságúak lehetnek és még esetleg (kettering) üzemódba is beállhatnak, egyes fémgőz lámpákat így gyújanak be a lámpa "rövidrezárogatásával" az előtéten kialakuló indukált feszültség segitségével. Ez tud adni egy félrehúzó föld felé is levezetett leoldó periodust az ÁVK számára. Ha nics mérhető hiba próbáld meg, hogy a nullát is megszakítod és akkor a tranziensek a fogyasztó szempontjából "házon belül " maradnak.  Én úgy tudom, hogy a közvilágításban jellemzően nem alkalmaznak ÁVK-t és nem is kötelező.
Üdv. Endre

nadotex

Zavarszűrő kondenzátor nincs, szigetelés vizsgáló készülékkel sajnos nem rendelkezem, a nulla vezetéket is rákötöttem a kapcsolóra, a helyzet változatlan, az ÁVK kapcsolóra viszont szükség van mert közel van a víz.

zoli_varga

Az eredeti téma egyik megoldása lehet a foglalat talp érintkező minimális kihajtása. (Az izzó és az érintkező között nagyobb lesz a szorító erő ami a felmelegedés miatti kontakt hibát kiküszöböli.) A másik a bekötés ellenőrzése (foglalatba szorított vezeték szigetelés, vagy megrepedt foglalat kapocs). A kapcsoló bekötés ellenőrzése sem maradhat el. Ez már több ilyen  heti izzó cserés lámpánál megoldást nyújtott. Aki majd így javít küldjön már egy sört [emoji3]

Tapatalk-kal küldve az én LG-D280-el


faxelektro

Jó estét
             Egy családi ház a konyha és egyik szoba világítása plusz a kis előszoba is ide véve eltűnik majd visszajön magától valamelyik dobozban szerintem kötés hiba van.
            A nagy gond,hogy frissen festve és az elosztó dobozok elvannak tüntetve semmit nem lehet látni.  Ajánljatok valamilyen vezeték keresőt vagy valamilyen megoldást,hogy megjavítsam minél kevesebb falveréssel mert minimum egy helyen úgy is meg kell bontsam a falat.                                                      Köszönöm