Kismegszakító lekapcsolása után a fázisceruza miért világít?

Indította eLevente, 2020. január 02., 23:54:22 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

S/K

Abból hogy XBS áram-védőkapcsoló, és az XBS nem gyárt illetve nem találkoztam még és a fényképen sem látom az erre utaló piktogramot.
(hópihében -25C)

Atis57

Idézetet írta: eLevente Dátum 2020. január 03., 22:23:03 DÉLUTÁN
Csináltam még pár képet, egyet a vezetékek méretéről, hátha így jobban látszik, meg párat a ház oldalán levő elektromos dobozokról, bár azok elég borzalmas minőségűek lettek.

Szia!
Ez a méret egyértelműen --Kinai --1,5mm2 ( de mivel tudjuk, hogy  ott is csalnak )
Az ilyen vezetéket C13 A kismegszakitóval lehet biztositani,
Világitáshoz jó ---dugaljhoz ? Tv, éjjelilámpa   stb esetén.
Boyler, mikró, porszivó, mosó, mosogató száritőgép, hajszaritó ,vasaló  esetén meg nem .
A vill.tűzhely meg kizárt!

Szóval akkor ez is egy "generálkivitelezett" lakóépület?  Ott általános ; mindenki tud villanyt szerelni esete!

Atis57

Idézetet írta: S/K Dátum 2020. január 04., 11:19:04 DÉLELŐTT
Abból hogy XBS áram-védőkapcsoló, és az XBS nem gyárt illetve nem találkoztam még és a fényképen sem látom az erre utaló piktogramot.
(hópihében -25C)

Szia!
Ezt a ÁVK/ FI relét próbáld ki ! Csak a Te lakásodat kapcsolja le?
Láttam már lépcsőházi  (mind a 6 lakást ? ! ) ÁVK -t is !
1. próbagombbal .
2 a lakásodban  izzóval---éjjeli lámpába berakott 10-40W izzó( a régi izzószálas!) dugaljnál L-N esetén ne kapcsoljon.
de az L-PE esetén igen !8Leszereled a dugvillát  s a vezetékkel  érinted !)ezt minden dugaljnál.

Sztrogoff

Aha. Kösz. Akkor ez megoldatlan rejtély marad, mert a szabvány, amire az XBS és mások (ABB-t néztem még) hivatkoznak, az -5 C fokot jelöl meg.

S/K

A jelöletlen (hópihe nélküli) áram-védőkapcsolóknál garantálja a gyártó az üzembiztonságot/működést -5 fokig.

eLevente

Megmértem a vezetékeket, valóban 1,5 mm2-esek, 1,35-1,4 mm körüli az átmérőjük.
Beszélni fogok a villanyszerelőkkel, hogy ezt hogy gondolták... mindenhova ilyen van behúzva, kivéve a főzőlap/sütőhöz, oda jóval vastagabb, csatolok egy képet róla.

ÁVK külön van a lakásokhoz, a gomb megnyomására lekapcsol, máshogy még nem próbáltam ki.

Köszönöm a segítséget mindenkinek!

Sztrogoff

Idézetet írta: S/K Dátum 2020. január 05., 09:23:43 DÉLELŐTT
A jelöletlen (hópihe nélküli) áram-védőkapcsolóknál garantálja a gyártó az üzembiztonságot/működést -5 fokig.
Ennyi nekem is világos, de talán már másodikos középiskolás koromban is világos lett volna. :D Ami a -25 C fokos esetben nincs, az az, ami a szabvány szerintinél esetleg van, a körülmények.

Atis57

Idézetet írta: eLevente Dátum 2020. január 05., 20:13:10 DÉLUTÁN
Megmértem a vezetékeket, valóban 1,5 mm2-esek, 1,35-1,4 mm körüli az átmérőjük.
Beszélni fogok a villanyszerelőkkel, hogy ezt hogy gondolták... mindenhova ilyen van behúzva, kivéve a főzőlap/sütőhöz, oda jóval vastagabb, csatolok egy képet róla.

ÁVK külön van a lakásokhoz, a gomb megnyomására lekapcsol, máshogy még nem próbáltam ki.

Köszönöm a segítséget mindenkinek!

Szia!
Ez a sütő se tűnik vastagabbnak--az ujjaidhoz viszonyitva !
Oda 3f esetén is 5x2,5mm2 kellene.  1f esetén azért 3x4mm2  kell.

S/K

Idézetet írta: Atis57 Dátum 2020. január 05., 23:03:42 DÉLUTÁN

Szia!
Ez a sütő se tűnik vastagabbnak--az ujjaidhoz viszonyitva !
Oda 3f esetén is 5x2,5mm2 kellene.  1f esetén azért 3x4mm2  kell.

3 fázis esetén is 5x4mm2 szükséges.

Fecó

Elsőként amit a készülék gyártója a magyar nyelvű leírásban meghatároz, másodsorban a vezeték ketesztmetszet feleljen meg a szabvány által előírt terhelhetőségnek az elhelyezési mód, együtt vezetett áramkörök száma, környezeti hőmérséklet és egyéb kritériumok alapján...

Tapatalkkal küldve az én HTC U11 eszközömről