Kismegszakító lekapcsolása után a fázisceruza miért világít?

Indította eLevente, 2020. január 02., 23:54:22 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

eLevente

Sziasztok!

Új építésű házba költözünk, és végignéztem a konnektorokat, és egy számomra furcsa dolgot találtam: van egymás mellett 4 konnektor, amik két külön kismegszakítóra vannak kötve(3-1 arányban). Viszont ha lekapcsolom valamelyiket, a fázisceruz halványabban ugyan, de akkor is jelez a lekapcsolt fázison.
Jól gondolom, hogy ez nem normális? Mi lehet a gond?

Csináltam pár képet:



eLevente


Simon Endre

Csak a vezetékköteg párhuzamos kapacitása okozza, akár 1 megohm ellenállással terhelve megszűnik.

S/K

  Szabványos feszültség kémlelővel vizsgáld meg.

Képeket nézve ne ez legyen a legnagyobb gondod.

eLevente

IdézKépeket nézve ne ez legyen a legnagyobb gondod.

Ezt kifejtenéd légy szíves? Most még tudok garanciális javításokat kérni, ha valami nem oké így, később már nem nagyon :)

S/K

Szia!
Akkor még időben vagyunk.
A lakáshoz tartozó első ellenőrzési dokumentumot kérd el akitől vetted vagy akivel kapcsolatban állsz/álltál.
Ez a dokumentum igazolja hogy a lakásban/épületben megtörtént az elektromos hálózat ellenőrzése. Ez valószínű egyben lesz a többi lakásokkal és a közösségi terekkel. Amennyiben van és megfelelő a minősítése akkor kint sem volt a felülvizsgáló.
Hibák a fénykép alapján:
Bejövő mért fővezeték keresztmetszete 6mm2 a 10mm2 helyett.
Nincs beépítve áram-védőkapcsoló!! (súlyos hiba!) Fürdőszobai áramkörökhöz, képzetlen személyek által kezelt csatlakozó aljzatokhoz és a kültéri áramkörökhöz kötelező
Az N és PE sorkapcsok bekötésinél van olyan csavar ahol több vezeték van bekötve egy csavar alá. (egy csavar egy bekötés/vezeték)
Feliratok nem tartós kivitelűek. (hacsak nincs az elosztó külső burkolatán)


Fénykép alapján ennyi, pontosabban nyilván csak a helyszínen lehetne és méréseket is szükséges végezni.
Még a 16 A kismegszakítók is gyanúsak. Ha mindenhol 2,5mm2 vezeték van akkor megfelelő de a fényképen nem látszik a vezeték keresztmetszete.

Az elosztók darabvizsgálati jegyzőkönyvét is kézhez kéne kapnod. (darabvizsgálat és használati/kezelési útmutatóval együtt)

Ez az egy elosztó van a lakásban?

eLevente

Lakáson belül ez az egy van, de a ház oldalán(ikerház) van még más is, lefényképezem legközelebb azokat is(áram-védőkapcsoló pl. ott van).

eLevente

Csináltam még pár képet, egyet a vezetékek méretéről, hátha így jobban látszik, meg párat a ház oldalán levő elektromos dobozokról, bár azok elég borzalmas minőségűek lettek.

S/K

Javaslatom: keress meg egy villamosbiztonság-technikai felülvizsgálót!
Az általa kiállított dokumentummal próbáld meg érvényesíttetni a garanciális (nem megfelelő szerelés) igényeidet.

Fényképek alapján nem lehet pontos képet kapni, olyan mint a TV-n keresztüli gerincműtét.

Az AVK-t cserélném egy megbízhatóbb típusra (EATON, ABB, stb)  Cserélni amúgy is szükséges mert nem a környezeti igényeknek megfelelő van beépítve és a belső elosztóba tenném, ne kelljen mindig kijönni ha leold. (...és nem egyet tennék az elosztóba, de ez csak az én véleményem)

A vezeték keresztmetszete így nem határozható/nem látható meg. Egy tolómérővel a belső réz szálat kéne megmérni, de itt van mit rendbe rakni mindenképpen körbe kéne nézetni egy felülvizsgálóval. 
Ezek alapján felmerül a szakszerű szerelés, kivitelezés fogalma. Pl fürdőszobákban a sávok betartása?

Az ÁVK próbagombját azért próbáld ki? Leold a megnyomására?

Sztrogoff

Bocs, miből gondolod, hogy nem a környezeti igényeknek megfelelően lett beépítve?