Univerzális ívzárlat érzékelő eszközzel (AFDD+)

Indította nova, 2018. március 14., 16:02:21 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

nova

A villamos eredetű tűzes téma ihlette ezen témát.
Hallottatok már ezen eszközökről?
Mi a véleményetek?

Idézetet írta: http://www.proidea.hu/termekujdonsagok-1/eaton-tuzvedelmi-keszulek-rejtett-ivhibak-ellen-13601.shtmlVillamos áramköri védelem kisfeszültségű háztartási és közületi hálózatokhoz

Az elmúlt években Magyarországon több tucat olyan tűzeset volt, melyek keletkezési okai elektromos hibákra voltak visszavezethetőek. Ilyenek például a kábelek és vezetékek túlterhelése, nagy átmeneti ellenállás, rövidzárlat és ívhibák. Vajon ezek kiküszöbölhetők lettek volna megfelelően kiépített kismegszakítókkal és áram-védőkapcsolókkal?
Az Eaton legújabb fejlesztése a legkorszerűbb végáramköri védelmet biztosítja, az RCBO (áram-védőkapcsoló beépített túláramvédelemmel) funkcióját kiegészítve a forradalmian új, univerzális ívzárlat érzékelő eszközzel (AFDD+). Az IEC 62606 szabványnak megfelelően az AFDD lehetővé teszi olyan rejtett ívhibák érzékelését és megszakítását, amelyek súlyos károkat okozhatnának. Az AFDD+ az integrált áramkörében egy algoritmus segítségével magas érzékenységgel biztosítja a veszélyes ívzárlatok jelenlétét jelző hibaáramok észlelését.


Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

KábElemér

Nagyon érdekes, ha jól gondolom, az áramot figyeli az idő függvényében, az ív elrontja a szinuszgörbét, ő meg leold. Tehát végeredményben egy kis digitális oszcilloszkóp a lelke, ami az árát részben megmagyarázza, de nekem még a lélektani határ felett van. Amúgy jó dolog.

Atis57

Szia!

A drágább házaknál találkoztam ilyennel . Biztosan célszerű
--én csak az általam okozott /csatlakoztatott műszerek miatti lekapcsolással  szereztem tudomást  ezekről.

Jelentősen megneheziti  egy ÉV  ellenőrzés --mérés elvégzését, viszont látszik az előnye.

Fecó

Létezik ebből egyáltalán 3 fázisú verzió? Én csak egy fázisúval találkoztam eddig...

S/K


Atis57