ÉVÉ UNIVERZÁL

Indította nova, 2011. augusztus 16., 17:34:33 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Simon Endre

Hitelesíteni csak a joghatásu mérőeszközöket kell, egyéb mérőeszközök számára csak kalibrálás ajánlott és nem kötelező. Ezt a műveletet a tulajdonos maga is elvégezheti saját vagy kölcsönzőtt etalonok vagy referencia mérőeszközök segítségével ezek hitelessége, vagy kalibráltsága bizonylatolt kell legyen. A hiteles eszközök pontossága legalább 0,6% vagy ennél pontosabb. A kalibrált eszközök pontossága (reproduktiv mérése) a felhasználó álltal meghatározott és csak ISO minöségbíztosítás esetén dokumentálandó, (bizonylatolni kell) és audit tétellé válik.

Erik

Sziasztok,

Én is ÉVÉ Univerzál kezelésit keresek. Sajnos a feltöltött pdf már nem elérhető.
Tudna esetleg valaki segíteni?


Sztrogoff


nyaki


Sztrogoff

Ahogy elnézem, a kettő együtt tökéletes. :) 15. oldal csak az enyémben van, 20., 21., 22. és az idődiagram meg csak a tiédben. :)

nyaki

Bakker! Nekem ez fel sem tűnt eddig. :-[

nyaki

Kedves Sztogoff kolléga! A Te példányodat használva egy kicsit átszerkesztettem az egészet. ...akkor talán így már jó lesz!

Sztrogoff

Idézetet írta: Fecó Dátum 2018. március 19., 20:49:01 DÉLUTÁN
Ha jól emlékszem valahogy 1995-ben foglalkozott az ÉVÉ MUBI is az új MSZ EN 61557 szabványsorozattal, és az ÉVÉ UNIVERZÁl közötti kapcsolattal. Azt hiszem avval mentették ki a műszert, hogy a szabványok betartása önkéntes, így a biztonsági szint tartható más módon is. Viszont ezek szerint nem felel meg a fenti szabványnak a műszer. Volt akinél ezt felrótták a jegyzőkönyvben? Kicsit olyan érdekes a helyzet, hogy nem szabványos műszerrel végezzen valaki szabványossági felülvizsgálatot. A műszer ettől még biztosan jó, bár nyilván tudásban már nem tudja felvenni a versenyt az új eszközökkel...
Régi kérdés ez már, de nem látom a tisztázást, ha fölöslegesen írom le, akkor úgy jártam. :) Konkrétan arról van szó, hogy a modernebb műszerek vagy nem engednek ki a mért hálózatra 50 V feletti feszültséget, vagy igen gyorsan leszabályoznak. Mint például az általam kb. 2000-ben olvasott UNILAP használati utasítás írja: "ha mérés közben 50 V- nál nagyobb érintési feszültség lép fel a földhöz képest, a mérés 200 ms után automatikusan befejeződik". Így, ha Univerzállal mér az ember, akkor mérhet a 61557-nek megfelelő biztonsággal, ha például őrizteti azon védővezetőhöz csatlakoztatott szerkezeteket, nehogy valaki hozzányúljon egyikhez is. Ez persze azt a problémát veti fel, hogy tudjuk-e, meddig tart a védővezető, mert lehet, hogy munkanapon nem is lehet biztonsággal mérni.

tothgyula

A hurokellenállás(hurokimpedancia)-mérés kapcsán merült fel bennem az alábbi gondolat. Kisfeszültségű közcélú hálózatról táplált létesítmény áramütés-elleni védelmi ellenőrzésekor (felülvizsgálatakor) szerepet játszik-e a hálózatra kitápláló PV rendszerek (HMKE)invertereinek impedanciája?Javít-e ez a hurokértékén vagy nem?

S/K

Nem befolyásolja hiszen a feszültséghez számítjuk ki az értéket.
A digitális műszerek eleve így jelzik ki hogy megfelelő vagy nem a mért érték.
ÉVÉ-UNIVERZÁL-on is először a feszültség skálán szükséges leolvasni a hálózati feszültséget.
Legalábbis így rémlik, de most kicsomagolom az "öreget" és mérek vele egyet.