Kapunyitás távjelzés

Indította faxelektro, 2013. augusztus 23., 21:08:41 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Fecó

A rajzon ne kösd be a 15 pontot az A1-be, hanem a 15 és 18 pontra kösd a nyomógombot. Így már független...

recens

Sziasztok,

Egy ilyen szerkezetet kellene telepítenem.
http://www.kapuaruhaz.hu/kapunyito-szettek/ketszarnyu-kapunyito/proteco-kit-leader-3-full-ketszarnyu-kapunyito-szett-588

http://www.kapuaruhaz.hu/custom/kapuaruhaz/image/data/leirasok/PROTECO_LEADER_motorok.pdf

Majd több kérdésem is lenne de egyenlőre segítsetek hogy milyen típusú kábeleket telepítsek hozzá.
Betáp,hálózati csatlakozás  kb  18-20 métere  én  MBCU 3x1,5 kábelre gondoltam.
Motorokhoz szintén MBCU 4X0,75 kábelre.
belső infrákhoz 4X0,22 árnyékoltat ír az milyen legyen?

A betápvezeték egy darabig Mű csatornában a garázsban oldalfalon halad,majd faláttöréssel kilép a kerítésre hegesztett zártszelvénybe  és igy éri majd el a vezérlődobozt.
Terméseztessen egy áramvédő kapcsolót majd a betáplálási pontra felszerelek.

Marton

A 4x0,22 az egy közönséges riaszto kábel, de ha több eres van kéznél, akkor azt használd. De ha nem árnyékolt kivitelü van, az is jo ilyen rövid távra. Motorok esetén hajlékonnyal kötném be.

faxelektro

Jó estét
            Egy ELMARK ALBA3-vezeték nélküli csengő led világítással két beltéri egységgel nyomó gombjáról ki kötöttem egy végállás kapcsolót amit fel szereltem egy bejárati kapura de miután hosszab ideig nyitva maradt a kapu meg némult mindkettő és újabb nyitogatásra nem csenget.Mi lehetett vele ?   

Marton

Akkumulátorát vagy elemét ellenőrizted már?

Simon Endre

Sajnos ezek nem tartós üzemre készültek ezért venned kel egy újabb hibátlan párt és evvel kivizsgálni, hogy az adó vagy a vevő halt-e meg. Ezután egy néhány száz  mikrós kondival kell megtáplálni a meghibásodó egységet. A kodira rácsatlakozol (a táplálás felől) akkora ellenállással amivel a folytonos üzem már bíztosan nem áll fenn. A meghibásodás elkerülhető úgy is ha a végkapcsoló csak impulzust ad. Vigyáz a vevőoldal a 230V-os táplálásnál nincs megbízhatóan  elválaszva a hálózattól ebben nem tanácsolok barkács módon bármit is beszerelni !

faxelektro

Jó estét
             Van egy ELMES-U2HS adó-vevő szett az lenne a kérdésem hány darab 7Wattos led kerti lámpát köthetek egyenként a két relére?
                                                      Kösz

Zsolt718

Természetesen meg lehet oldani egy kis elektronikával, de ezzel az alapfunkció (kapu nyitva jelzés) értelmét veszti, mert bármeddig nyitva lehet hagyni jelzés nélkül...
Egy automatikus csukás kellene, pl. amit régen BRANO-nak hívtak. Kaputelefonos boltokban kell szétnézni, pár ezresért már elérhető típusok vannak.