Másik FI kapcsol le, de a bekötés helyes.

Indította Atesz, 2021. október 17., 16:18:40 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

S/K

Régebben így is hívták őket: Munkavédelmi áramtalanító kapcsoló. :)

Atesz

Idézetet írta: nyaki Dátum 2021. október 18., 22:49:10 DÉLUTÁN
Üdv!
100%, hogy a két kör nullája valahol közösítve van, esetleg a problémás kör nullája átvezet a védővezetőhöz vagy a másik kör nullájához.
Lekapcsolt ÁVK-k mellett mindenképpen célszerű lenne ellenőrizni a nulla vezetők földfüggetlenségét és a körök nullája közötti teljes függetlenséget.
Meg lesz az!

Köszi nyaki !

Ezt a módszert mindenképpen ki fogom próbálni, ha mégegyszer hasonlóba belefutok !

;)

Atesz

Idézetet írta: tothgyula Dátum 2021. október 19., 09:35:07 DÉLELŐTT
T. Atesz! Nem értem,hogy a kazán leválasztását (dugalj, 2pólusú kapcsoló)miért nem követeli meg a beüzemelő?
A 11/2013.(III.21.)NGM rendelet és módosítása előírja a 4.2.7.pontban,hogy"Olyan gázkészüléknél,amelynek villamos hálózati csatlakozása van, a gázkészülék közelében az áramkörbe iktatott hárompólusú megszakítóval,vagy dugós csatlakozóval biztosítani kell a hálózatról való leválasztás lehetőségét."

Köszi az infót !
A helyzet az, hogy ez Németországban van kiépítve. Lehet, hogy a Németeknél ez nem olyan szigorú. Ezt sajnos nem tudom. Én sem értem, hogy miért nem kérnek ilyet. Ez padlófűtés (Warmepumpe) és két kábelt is kértek. 2 db 3×2,5 mm. A belső rendszer és külső (klíma+valami) között egy 5×2,5 mm kábel megy. Ezt is ők kötik majd be a belső rendszerükbe, ajtó belül egy panelra. Ehhez jön még egy külső hőmérsékletmérő is.
Lehet, hogy én írtam rosszul korábban. Emellett a rendszer mellett van a kazán. Ahhoz van kiépítve csatlakozó aljzat, ami FI-n van.

tothgyula

T.Feco!
A gázkazán leválasztással kapcsolatban a 3/2020.(I.13.)ITM rendelet 26.7.2.pontja egy az egyben átvette a korábbi jogszabály előírását .Tehát leválasztást (vagyis az N vezető megszakítását is). A szabvány hiába ír elő könnyítést az nem űbereli a jogszabályi előírást.

Fecó

Így van, de ez is elég elcseszett megfogalmazása a rendeletnek 2s+f azt jelentené hogy a védővezetőt is meg kellene szakítani? Ne már[emoji2]

Tapatalkkal küldve az én HTC U11 eszközömről


Simon Endre

Ez sanos félreértés mert ez lehetőség és nem előirás (a védővezető szempotjábol.)