A király mezítelen, azaz ki hová kötné???

Indította Gyurmaúr(fi-relé), 2012. augusztus 19., 15:15:50 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Gyurmaúr(fi-relé)

Kedves Fórumtársak!
Birtokomba kerûlt pár ilyen 4 pólusú, az eladó állítása szerint C16A-s GE/AEG kismegszakító. Szerintetek, az N bekötése itt is a jobb szélen lévõ egységhez történik, mint mondjuk általában az RCD-k, ill egyéb más 4 pólusúak esetében, vagy lehet akár bal szélsõ oldali is, vagy esetleg tök mindegy, melyik szélsõhöz kötendõ??? Mivel a zárlati kA eff   érték sem tudható, ezért én ezt alapból a típusra jellemzõ 6000-re, azaz 6kA-ra taksálom, így szóba sem kerûlhet mondjuk akár egy 400A-es gyûjtõsínre történõ közvetlen csatlakoztatása!
Íme a kicsike: 

JUVILL


Szerintem jó az elképzelésed a jobboldali kötést illetõen.
Egy keresztkérdést engedj meg. :)
Ennek a 4 pólusú szerkezetnek a feliratait a képen nem látom.
Az eladó megadja a típust, biztos úgy van.
Az általad becsült zárlati megszakítóképességet írtad. Nem látom a névleges áramot és a karakterisztikát sem.
Oldalán lenne feltüntetve?
Ezt nem kötekedés miatt kérdezem, hanem a jövõt illetõen.
Ha olyan helyre kerül beépítésre, ahol késõbb felülvizsgálat lesz - ÉVF, EBF - így gondot fog okozni. Egyrészt amperitást illetõen, másrészt a karakterisztikát illetõen.
Javíts ki, ha rosszul látom, és rosszak a feltételezéseim.

Gyurmaúr(fi-relé)

Jó a kérdés, valóban  az oldalán van egy vonalkód és egy számsor, ezt nem fotóztam le, mert a mobilom egész egyszerûen képtelen a közeli fotózásra úgy, hogy az írás is olvasható legyen. Tehát, ebbõl az adatsorból könnyen megfejthetõ minden konkrét jellemzõje a kismegszakítónak. Mindenképp szeretném beépítés elõtt tisztázni, hogy azontúl, hogy GE/AEG, nos ezen túlmenõen milyenek az egyéb jellemzõi és azokat lehetõleg alkoholos filccel felírni rá, hiszen csak így legalizálható a cucc. Azért az is megérne egy misét, hogy a búbánatban kerûlhetett ki nem 1 ilyen cucc a gyárból???  :'(

Könyves Kálmán

Sok helyen a minõségellenõrzés után következik csak a feliratozás, ha ezek selejtes cuccok, nem biztos, hogy érdemes bárhova is beépíteni. Mert például hogyan gyõzõdsz meg a helyes mûködésrõl??

Mindenki úgy él meg, ahogy tud, de ha ezeket és egyéb hasonló cuccokat nem lehetne kéz alatt eladni, talán megszûnnének a lopások is.( Gondoljatok az "okosban" olcsón beszerzett autóalkatrészekre, ezek is valakinek hiányoznak általában)

Fecó

Szerintem ha nincs jelölés, bármelyik oldalra. Nekem van régi 2 pólusú kismegszakítóm MG gyártmány. Érdekességképpen az egyik dobozon 1P+N szerepel, és a kismegszakító sémarajzán látszik, hogy csak az egyik oldal tartalmaz zárlat és túlterhelésvédelmet, a másik oldal csak egy kapcsoló. Ezen szépen meg is van jelölve, a sima kapcsolós oldal a nulla! A másik típus felirata szerint 2P, ezen már a sémarajz alapján mindkét oldal fel van vértezve zárlat és túlterhelésvédelemmel, és a nulla-jelölés nem szerepel rajta, hiszen felesleges.

JUVILL


Minden vita és csatlakozási pont nélkül azért abban megegyezhetünk, hogy ezek a gyártmányok nem szabványosak.
Ebben a témában a csatlakozás van feltéve.
Elnézést kérek érte, de én nem vásárolnám meg és nem is szerelném be, egy felülvizsgálat ezt kiszúrja, és nem vagyok meggyõzõdve róla, hogy az alkoholos feliratozás elfogadható, mert vitára adhat okot.
Ha ez a kismegszakító egy kalapsínen rögzített a többi sorolt készülékkel együtt, nem hiszem, hogy szétszedjük a szerelt egységet, hogy megnézzük az oldalát. A vonalkód  a mûszaki értékeket illetve nem értelmezhetõ.

Gyurmaúr(fi-relé)

Sorry, Juvill, de itt és most nem azon értekeztünk, hogy ez a készülék jó-e, megfelelõ-e, hanem azon, hogy hová is kell kötni az N betápját. Tekintettel arra, hogy én sem fogom úgy beépíteni, hogy egyrészt a "dögcédulája" alapján utána ne nézzek (ez egyébként nem jelenthet gondot, hiszen az ózdi GE gyárban minden ott gyártott cucc gyáriszáma alapján könnyen megállapítható minden az adott készülékrõl, márpedig a GE/AEG cuccokat szinte mind ott gyártották). Tehát, miután egy laza L és N közötti rövidrezárással 1 pillanat alatt az is megállapítható, hogy a készülék zárlati szolgálatát képes-e ellátni, majd egy 20Amperes terheléssel történõ t ideig tartó megküldéssel az is, hogy thermikusan is megteszi-e a kötelességét, nos ezek után, szakszerûen felíratozva már ne legyen senkinek semmi aggálya. Jut eszembe, régebben,amikor szinte csak etikettes kimegszakítók léteztek (ugye, tetszünk emlékezni a Bakonyra, de pl még az AEG-nek is volt fekete alapon sárga felíratos matricás kiadása), nos akkoriban gyakran volt a "király mezítelen" és senki nem tépte ki az ilyen készüléket az elosztóból, mondván, na ez már köz és önveszélyes...

JUVILL

Idézetet írta: Gyurmaúr(fi-relé) Dátum 2012. augusztus 19., 22:47:58 DÉLUTÁN
Sorry, Juvill, de itt és most nem azon értekeztünk, hogy ez a készülék jó-e, megfelelõ-e, hanem azon, hogy hová is kell kötni az N betápját. Tekintettel arra, hogy én sem fogom úgy beépíteni, hogy egyrészt a "dögcédulája" alapján utána ne nézzek (ez egyébként nem jelenthet gondot, hiszen az ózdi GE gyárban minden ott gyártott cucc gyáriszáma alapján könnyen megállapítható minden az adott készülékrõl, márpedig a GE/AEG cuccokat szinte mind ott gyártották). Tehát, miután egy laza L és N közötti rövidrezárással 1 pillanat alatt az is megállapítható, hogy a készülék zárlati szolgálatát képes-e ellátni, majd egy 20Ameres terheléssel történõ megküldéssel az i, hogy thermikusan is megteszi-e a kötelességét, nos ezek után, szakszerûen felíratozva már ne legyen senkinek semmi aggálya. Jut eszembe, régebben,amikor szinte csak etikettes kimegszakítók léteztek (ugye, tetszünk emlékezni a Bakonyra, de pl még az AEG-nek is volt fekete alapon sárga felíratos matricás kiadása), nos akkoriban gyakran volt a "király mezítelen" és senki nem tépte ki az ilyen készüléket az elosztóból, mondván, na ez már köz és önveszélyes...
Azért írtam, hogy elnézést kérek, mert itt a csatlakozás a téma.:)
Nehéz beazonosítani hitelt érdemlõen, én ezért nem venném meg, és szerelném be.
Ez az én laza véleményem.
Ezt most is ki merem jelenteni.
Természetesen meg lehet vizsgálni. Méréssel kötéssel, terheléssel.
A feliratozással van aggályom.
Van még most is beszerelve Bakony, meg sajnos még EB típus is. És rengeteg olyan, amirõl már hiányzik a címke, meg "trükkösen" át van ragasztva.
Nem tépte ki senki ezeket, ezt sem fogja senki kitépni.
Én csak annyit írok a minõsítõ iratba, hogy nem szabványos a szerelés. ;)

Szelei

Idézetet írta: Gyurmaúr(fi-relé) Dátum 2012. augusztus 19., 22:47:58 DÉLUTÁN
Sorry, Juvill, de itt és most nem azon értekeztünk, hogy ez a készülék jó-e, megfelelõ-e, hanem azon, hogy hová is kell kötni az N betápját. Tekintettel arra, hogy én sem fogom úgy beépíteni, hogy egyrészt a "dögcédulája" alapján utána ne nézzek (ez egyébként nem jelenthet gondot, hiszen az ózdi GE gyárban minden ott gyártott cucc gyáriszáma alapján könnyen megállapítható minden az adott készülékrõl, márpedig a GE/AEG cuccokat szinte mind ott gyártották). Tehát, miután egy laza L és N közötti rövidrezárással 1 pillanat alatt az is megállapítható, hogy a készülék zárlati szolgálatát képes-e ellátni, majd egy 20Amperes terheléssel történõ t ideig tartó megküldéssel az is, hogy thermikusan is megteszi-e a kötelességét, nos ezek után, szakszerûen felíratozva már ne legyen senkinek semmi aggálya. Jut eszembe, régebben,amikor szinte csak etikettes kimegszakítók léteztek (ugye, tetszünk emlékezni a Bakonyra, de pl még az AEG-nek is volt fekete alapon sárga felíratos matricás kiadása), nos akkoriban gyakran volt a "király mezítelen" és senki nem tépte ki az ilyen készüléket az elosztóból, mondván, na ez már köz és önveszélyes...

Egy házilagosan elvégzett vizsgálat után nem vagyok meg gyõzõdve arról, hogy vizsgálatod után még mindig azokkal a paraméterekkel fog a készülék mûködni. Nagyobb zárlat után kioldása általában le szokott csökken. Vagy olyan kívülrõl nem látható károsodást is okozhat ami a készülék tönkrementét jelentheti.
Én inkább ilyen készüléket meg sem veszem, nemhogy beépítsem! A beépítéssel magamra vállalom a készülék minden nyûgét, baját és az általa okozott kárt is. :'(

metrigraf

Ez az eset alkalmas egy parttalan vitára, melyet a készülék el nem készült gyári feliratozása és gyári adatlapja oldana fel.
Minden villamos anyagnak, készüléknek stb. Mûszaki Specifikációval (adatlap) és Megfelelõségi Nyilatkozattal kell rendelkeznie, melyet a gyártó vagy akkreditált laborban történõ bevizsgálást követõen a forgalmazó ad ki. E nélkül az anyag nem építhetõ be, még javításhoz sem!