ÉV vizsgálat „házilag”.

Indította balzsi, 2012. augusztus 26., 20:35:52 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

metrigraf

Kedves Balzsi!

Köszönöm, hogy átlátta mondanivalóm lényegét. Nem a villamosmérnökök tudását vontam kétségbe, hanem a gyakorlati tapasztalatukat villanyszerelés területén. Ne haragudjon, a kérdésének megfogalmazásával Ön elárulta , hogy tapasztalata kissé felületes. Ezért óvtam Önt további "barkácsolástól".
További sikeres tanulást kívánok!


Sztrogoff

Én ezt a beszélgetést egészen furcsának találom. Mindig is lehetséges volt villamosmérnöki végzettséggel belépni a - legújabb kifejezéssel - érintésvédelmi szabványossági felülvizsgáló körbe. Akkor most ennek az egésznek egy részét csak ne vonjuk már meg a mérnöktől... Holnap bosszúból bejelentkezik egy tanfolyamra, és holnapután minősíthet...


A nive.hu-n el lehet jutni a szakmai és vizsgakövetelmény modul letöltéséhez.

KábElemér

Ez egy nagyon régi téma, de aktuális mindig. Azt gondolom, hogy itt a kérdésre adott válaszok túl lettek gondolva. Én is fizikusként kezdtem el hobbiból villanyt szerelni otthon, persze a vége az lett, hogy csak beiratkoztam szakmát tanulni. Azt gondolom, hogy egy kis műszaki beállítottsággal bárki képes alapvető dolgokat megállapítani egy új lakás hálózatáról. Például: van-e ÁVK, működik-e a teszt gombbal, kulturált a szerelés vagy még olvadóbiztosítók vannak és földeletlen aljzatok. Mekkora a vezetékek keresztmetszete, alu vagy réz, mivel van biztosítva, milyen fogyasztók vannak, tele van-e a konyha hosszabbítókkal, kültéren vízvédettek-e a szerelvények, stb. Ehhez nem kell villanyszerelőnek lenni, és életveszélyes dolgokat csinálni sem. A PEN bontás babrálása túlzás, de van egy csomó ártalmatlan dolog, amivel egy igényes laikus tud tájékozódni, és szerelőt/ÉV szakit hívni. Az, hogy manapság kapcsolók felrakásából meg lehet élni, annak köszönhető, hogy technika oktatás gyakorlatilag nincs. Régen még ment a csillárkapcsolás, kétpólusú stb. általános iskolában.