Helikopteres villanyszerelõk

Indította nova, 2012. május 16., 16:57:12 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

nova

Facebook oldalon osztották meg ezt a kis hírt. (Ezúton is köszönjük)


Szeged - Többségünk egy égõcseréhez is lekapcsolja a biztosítékot – félünk az áramtól. Az EDF DÉMÁSZ munkatársai helikopterrõl keresik a hálózati hibákat, majd feszültség alatt szerelik a 20 kilovoltos légvezetéket. Velük tartottunk...

Helikopteres villanyszerelõk
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

krisz1986

Hát Szeged megint az élen van. Nem csak e téren. De a jármûgyártásban is. Egyszer láttam a trolijukat, de engem meggyõzött. Jó ötletnek tartom az ilyen cikkek betételét a fórumba. Emeli a színvonalat.

nova

Azért az ilyen technikával tényleg gyorsabban be lehet járni a vezeték szakaszokat. Ha hatékony a felderítés és a hibajavítás folyamata akkor tényleg mûködhet a nem tervezett hálózati zavarok kiszûrése.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

krisz1986

De azért mekkora fegyelem kell ahhoz, hogy itt röpködjön az ember.  Bellé gondolni is hátborzongató innen a földrõl!

nova

Azért lehet ezt még fokozni. :)



A következõ videónak az alámondó szövege is nagyon jó :) (Angol)



Youtube-on sok hasonló videó van. Aki ilyen munkát végez az se ülne be egy irodába a négy fal közé.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

nyaki

Ez az igazi cirkuszi mutatvány!
Még a kezem-lábam is elzsibbadt , ??? amíg néztem! Minden elismerésem ezeké az embereké.

krisz1986

Se téliszonyuk semmi félelem érzetük. Komolyan mondom a hátamon felárt a maradék szörszál is. Fantasztikus.

nova

Szerintem ez is egy olyan munkakör, hogy aki csinálja a kezdeti félelem alább hagy és a feladatra koncentrálnak nem leesés veszélyére. A második végén a videó alábeszélésében a végén például azt mondja a villanyszerelõ (videó kommentátor), hogy "Nagyon sok ember kérdezi tõlem, hogy amit csinálok szerintem biztonságos-e? Azt mondom, hogy minden amit csinálunk, minden mozdulat meg van tervezve, nem félõs embereknek való munka. Három dologtól féltem mindig is, elektromosság, magasság és nõk és mégis házas vagyok. " (szabad fordítás)
Tehát lehet, hogy valakinek ez a motiváció, hogy legyõzze a félelmeit.
Mivel látom, hogy nektek is tetszik a téma kerestem még pár videót, amiben hálózat építés vagy karbantartási munkákat végeznek.











A végére ez a kis videó, melynek egyik érdekes része amikor a szigetelõk mosására használat vízrõl beszél. 



Arra azért kíváncsi lennék, hogy nálunk a nagyfeszültségû hálózaton (kooperációs hálózat, országos alaphálózat, fõelosztó hálózat, stb. ) végeznek-e hasonló karbantartási munkákat és ha igen akkor milyen körülmények között, milyen eszközökkel?

Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Laca83

Üdv! Végeznek  itt magyarországon is NAF famot. A szigetelõlánc csere kb 1 hét. Szigetelõkonzolt használnak. A tomintex kft honlapján látható pár fam eszköz. Amugy pár évet dolgoztam  120kv os hálózaton.

nova

Azt gondoltam, hogy a repedt, törött szigetelõket cserélik. Akkor te tapasztalatot is meg tudsz osztani a témával kapcsolatban. Nálunk gondolom nem jellemzõ a helikopteres közlekedés? :)
Szívesen olvasnék a témával kapcsolatban érdekes történeteket, biztosan hallottál párat.  ;)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!