Furcsa helyzet a fürdõszobai konnektornál

Indította janos.hevizi, 2012. április 11., 23:58:01 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Gyurmaúr(fi-relé)

Hmm, szerintem helyezz be némi C4-et és csiholj neki némi szikrát és vonulj fedezékbe, mert ez annyira tragikus, hogy ezen csak egy kiadós robbanás segíthet! Aztán, szépen, aprólékosan újra kell építeni az egész hóbelevancot, a kályhától, azaz akár a mérõtõl a legutolsó kapcsolóig, dugaljig. Egyébként belegondoltatok,hogy micsoda idõzített bomba a honi házgyári és azontúl a helyben zsaluzott panelrengeteg? Ugyanis, azontúl, hogy beborították drywittel a panel nyomortelepek jelentõs részét, a belbecshez- fõként a vill hálózathoz- gyakorlatilag nagyon kevés helyen nyultak, s ott is igencsak " költséghatékony" módon... Nem szeretnék vészmadárkodni,de nagy bajok lesznek ebbõl még!  :'( :'(

janos.hevizi

Köszönöm a válaszokat és az ötleteket azt hiszem a gyurma úr tippje a legfrappánsabb csakhogy élni is kell valahol a teljes áthuzalozás lenne szerintem is OK!!  csak hát az a fránya pénz az nagy úr. Egyébként mivel lehet szakszerûen össze kötni az alu és a réz vezetékeket van e kereskedelemben kapható valamilyen "csatlakozó".

nyaki

Hali!
Több lehetõség is van. Az egyik a kontaktpasztával feltöltött WAGO-rendszerû kötõelemek, a másik, hogy az alu érre rápréselsz egy érvéghüvelyt és sorkapocsba, vagy bármilyen csavaros kötõelembe kötöd. Az elõzõ tartósabb, mert az utóbbinál utána kell idõnként húzni a szorítócsavart.

janos.hevizi

Tisztelt nyaki nagyon köszönöm a gyors választ, de azt is köszönném ha meg tudnád mondani a wago nevét vagy a típus számát köszi !

JUVILL


Kupral lemezen is összekötheted egy kötésdobozban. Ez olyan lemez, melynek az egyik felülete alumínium, a másik réz. Természetesen értelem szerint saruzva a vezetékeket.

nyaki

Kedves János!
http://www.soselectronic.hu/a_info/kathu/f64.pdf
A fenti honlapon mindenre megtalálod a választ.
Egyébként a WAGO egy gyártó, aki kitalálta és legelõször forgalomba is hozta ezt a forradalmi kötõelemet, ezért maradt rajta az ilyen típusú kötõelemeken ez a név, csakúgy, mint amikor minden motoros láncfûrészt Stihl-nek hívnak, pedig lehet, hogy nem is azok gyártják.
Ennek a rendszernek már több gyártója létezik, hasonló vagy szarabb minõségben, de a funkciójuk mindegyiknek ua., pl. Weidmüller, Kleinhuis, XBS, ViD stb.  A legjobb és legdrágább még mindig az eredeti WAGO gyártmány, de sajnos az ára miatt nem sokan tartják, általában csak rendelésre szállítanak. Bármely villamossági boltban hozzájutsz, a kontaktpasztával egyetemben, sõt ha kéred, akkor egy egész katalógust eléd tesznek, amibõl ki tudod választani a neked megfelelõt, a kötési feladathoz képest.
Sok sikert a javításhoz!

janos.hevizi

Köszönöm a választ wago ügyben engem csak az zavart meg  , hogy azt hittem létezik olyan wago összekötõ amiben eleve benne van a paszta úgy mint egyes kötõelemeken gyárilag van loctite vagy hasonló ragasztó réteg és az elsõ betekeréskor aktiválódik a kilazulás ellen de azért kösz az infót, azóta már én is körbe néztem és így már minden világos. Csak az a baj, hogy közben bogarat dugtatok a fülembe és már én is az egész lakás áthuzalozásán gondolkodom annak ellenére, hogy anyagilag elég karcsú vagyok. Ezzel kapcsolatban is lenne néhány laikus kérdésem. A mérõórától az elosztó táblához bejövõ vezetékek a következõk (kék-nulla) (piros-föld- az óránál megy egy földelõ sin és arról is piros vezetékek mennek az órák felé, jól gondolom ?) (fehér-fázis) és még 2db. fehér vezeték amin semmit nem lehet mérni és nincs is bekötve sehova csak úgy log az elosztó alatt, lehet, hogy elõkészítés volt a 3 fázisnak? Nos ha még nem vagyok nagyon fárasztó ezekre kérnék igenlõ vagy helyesbítõ válaszokat meg , hogy a nullát és a földet kell e közösíteni és hol, na meg persze bármilyen jó tanácsot vagy figyelmeztetést elfogadok sõt kérek az áthuzalozással kapcsolatban .

czapi

Idézetet írta: janos.hevizi Dátum 2012. április 16., 12:36:27 DÉLUTÁN
Csak az a baj, hogy közben bogarat dugtatok a fülembe és már én is az egész lakás áthuzalozásán gondolkodom annak ellenére, hogy anyagilag elég karcsú vagyok. Ezzel kapcsolatban is lenne néhány laikus kérdésem. A mérõórától az elosztó táblához bejövõ vezetékek a következõk (kék-nulla) (piros-föld- az óránál megy egy földelõ sin és arról is piros vezetékek mennek az órák felé, jól gondolom ?) (fehér-fázis) és még 2db. fehér vezeték amin semmit nem lehet mérni és nincs is bekötve sehova csak úgy log az elosztó alatt, lehet, hogy elõkészítés volt a 3 fázisnak? Nos ha még nem vagyok nagyon fárasztó ezekre kérnék igenlõ vagy helyesbítõ válaszokat meg , hogy a nullát és a földet kell e közösíteni és hol, na meg persze bármilyen jó tanácsot vagy figyelmeztetést elfogadok sõt kérek az áthuzalozással kapcsolatban .
Szerintem bízzál meg egy villamos szakembert a jelenlegi állapot felmérésével és õ majd ad ajánlatot hogy mit és mennyiért cserélne ki.
A cserének is lehetnek fokozatai, ennek megállapításához kell a szakember:

  • Feltétlenül ki kell cserélni
  • Ajánlott kicserélni
  • Ha mindent tökéletesre akarsz