4 emeletes panel érintésvédelme

Indította Szemelrockpeter, 2021. július 08., 17:44:07 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Szemelrockpeter

Sziasztok!

Megkeresett egy közösképviselő, hogy 4db 4 emeletes paneljában felülvizsgálat történt és ki kellene javítani a hibákat. Ilyen jellegű megkereséssel még nem volt dolgom és szeretnék segítséget kérni, hogy mihez nyúlhatok és mihez nem.

Főbb hibák:

- földszint/közlekedő folyosók sodrott kötései
- tűzeseti főkapcsoló és FKA elosztó felirat hiánya
- ajtók EPH leszakadtak
- felszálló méretlen fővezeték szigetelése megolvadt, néhány csavar hiányzik a sorkapcsokból (gondolom ehhez fixen nem nyúlhatok)
- 4. emeleten a fűtés cső EPH bilincs cseréje vezetékkel együtt.

Minden választ előre is köszönök.

Üdv
Péter

tothgyula

T. Szemelrockpeter!
A méretlen fővezeték javítását, cseréjét, stb. csak regisztrált szerelő végezheti.Feszültség alatti munka, 2személyes.
A 40/2017.(XII.4.) NGM rendelet előírása szerint a hibák kijavítása után el kell végezni az előírt ellenőrző felülvizsgálatokat.Szigetelésmérés, ÉVÉ mérés,ÁVK is (ha van). Sok esetben az a tapasztalatom, hogy vásárolják az elektromos fogyasztóberendezéseket, a hálózat meg marad a régi.Tisztelet a kivételnek! Még annyit,hogy én az elosztótáblákba bele is nézek,és gyakran találok égéseket, stb. Jó munkát.

Sztrogoff

Bocs, miért kellene annak kötelezően feszültség alatti munkának lennie? Csak van minden felszállónak biztosítója...

Szemelrockpeter

Köszönöm a válaszokat. ha jól értem akkora felszálló fővezetéken kívül mindenhez hozzá nyúlhatok. A fűtés cső EPH mi a helyzet? azt ráköthetem a felszálló PE sínre?

Üdv
Péter

nyaki

Üdv!
Elvileg az ilyen magasságú épületekben a legalsó és a legfelső szinten be vannak kötve a gépészeti csövek az EPH-ba, de ezt műszeresen nem ártana ellenőrizni.

Atis57

Idézetet írta: Szemelrockpeter Dátum 2021. július 08., 17:44:07 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Megkeresett egy közösképviselő, hogy 4db 4 emeletes paneljában felülvizsgálat történt és ki kellene javítani a hibákat. Ilyen jellegű megkereséssel még nem volt dolgom és szeretnék segítséget kérni, hogy mihez nyúlhatok és mihez nem.

Főbb hibák:

- földszint/közlekedő folyosók sodrott kötései
- tűzeseti főkapcsoló és FKA elosztó felirat hiánya
- ajtók EPH leszakadtak
- felszálló méretlen fővezeték szigetelése megolvadt, néhány csavar hiányzik a sorkapcsokból (gondolom ehhez fixen nem nyúlhatok)
- 4. emeleten a fűtés cső EPH bilincs cseréje vezetékkel együtt.

Minden választ előre is köszönök.

Üdv
Péter
Szia !
A földszint/közlekedő folyosók  világitása  2 eres MMfal esetleg MBA kábellel történt .
Ezt min. 3 eresre kell cserélni.Szükséges a védővezető!
Az EPH az 1972 utáni épületekben  már "készülgetett"  ezt lehet ,hogy teljesen át kell épiteni. (nem fogsz két egyforma lépcsőházat találni.)
Sajna alaposan szét kellene nézni, mert sok hiba található--s ezt kifizeti-e a közös képviselő? Főleg ha hölgy !


Fecó

Én azért nem veretnék szét egy 70-es években épült házat mert nincs védővezető a lépcsőházi lámpáknál...De itt a kérdés a már feltárt hibák kijavítására vonatkozott, nem új hibák keresésére, vagy rosszúl értelmezem?

Tapatalkkal küldve az én HTC U11 eszközömről


zick56

Sziasztok!
Egy kérdés Tóth Gyula bejegyzéséhez.
Az érintésvédelmi mérés után, kijavítom a feltárt hibákat hiányosságokat, majd nyilatkozom, hogy a hibákat kijavítottam és csatolom a jegyzőkönyvhöz.
T.Gy. hozzászólása szerint újra kell mérni a lakóépületet? Nem elég amit a hibák javításáról nyilatkoztam?

Üdv: Zick


Szemelrockpeter

Sziasztok!

Egyenlőre még árajánlat szinten van a történet, majd eldől, hogy a közösképviselő megrendeli-e.

A jegyzőkönyvekben feltárt hibák kijavítása lenne csak, semmi több. Az alagsor folyosóján falon kívüli kábelezés van Acidax kötődobozban megkötve. Ezek a panelek(4db házról van szó) viszonylag késői építésűek és egymás mellett vannak, teljesen egyformák.

A jegyzőkönyvben hibának van még feltárva, hogy a lépcsőház korlátja nincs bekötve az EPH-ba, viszont én még úgy tanultam, hogy azt nem kell bekötni.

A központi fűtési cső EPH bekötésére mit mondtok? Mivel a felszálló fővezeték föld sínjére van kötve, azt is csak reg szerelő kötheti be? Ha nem, 16mm2 vezeték elég?

Üdv
Péter

tothgyula

T.zick 56!
A 40/2017.(XII.4.)NGM r. 1.14pontja leírja,hogy a "A biztonságot érintő javítás után az érintett berendezésrész csak akkor helyezhető újra üzembe, ha a javítást követő vizsgálat a meghibásodás és a veszélyes helyzet vagy állapot megszüntetését igazolja."
Atis57 Kolléga is leírja a tapasztalatát és valóban nincs két egyforma szerelés, javítás,EPH-zás.(régi elnevezéssel.)A jegyzőkönyv aláírójának a felelőssége tehát 1-3-6évre szól!Meg kell fontolni mit vállalunk!Tudom, hogy a T.Közös Képviselők általában "pénzszűkében" vannak. De az élet és vagyonbiztonság nem pénz kérdése! Lásd a legutóbbi TVMI előírásokat!