Kismegszakító nem kapcsol le kétszeres terhelésen?

Indította Villanyvezető, 2020. december 18., 18:21:01 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Atis57

Idézetet írta: Sztrogoff Dátum 2020. december 26., 15:11:04 DÉLUTÁN
A címke átragasztás valószínűségére a nulla vagy nem nulla szám eldönthető könnyen, ha fekete a billentyű, akkor lehetséges, és ha a címkén csak-csak látszik, hogy az öntapadós, kissé pongyolán odahányva, akkor még inkább lehetséges.
Elvileg volt egy másik módszer is, mert az elsőknél bele lehetett nyúlni, alul volt egy ovális-féle nyílás a vastag műanyag házon, melyet egy kipattintható rugalmas tejszerűen homályos műanyag lemezke fedett, és mögötte ott volt a beállító csavar. Ez meg a kipattintástól meg szokott törni, de mondjuk ez nem látszik akkor, ha a ház rajta van.

Szia!
felénk a 3. módszer divott; vettél egy 25A később 40-50A s kismegszakitót, szétszedted s  a belsejét átraktad a 10A --16A házába .
Ezt az ÉMÁSZos szerelők felrakták (persze , némi  "olajozás" szükségeltetett )

Sztrogoff

Azon én is gondolkoztam anno, de én nem láttam annak biztosítékát, hogy roncsolásmentesen szétfúrjam a csőszegecseket, meg ugyanolyanokat szerezzek valahonnan.

Atis57

Idézetet írta: Sztrogoff Dátum 2020. december 27., 08:23:24 DÉLELŐTT
Azon én is gondolkoztam anno, de én nem láttam annak biztosítékát, hogy roncsolásmentesen szétfúrjam a csőszegecseket, meg ugyanolyanokat szerezzek valahonnan.

Szia!
Nálunk egy csavarboltban árultak ilyen méretett is ,( a 3f automatához is )
Akkor 5Ft/db  körül volt.

Villanyvezető

Köszönöm a válaszokat! Nem gondoltam volna, hogy olyan is előfordulhat, hogy átszerelik a nagyobb értékű kismegszakító belsejét a kisebbikbe. 😄

Szerintem itt nálam stimmelnek a dolgok, mert a csatolmányban szereplő kismegszakító van a villanyóra alatt. Mértem lakatfogóval, és 23-25A volt a max., mikor elindítottam a sütőt, vízforralót, mosógépet, mikrohullámú sütőt. Szóval teljesen határértékeket belül van.

BÚÉK Mindenkinek!