Kismegszakító nem kapcsol le kétszeres terhelésen?

Indította Villanyvezető, 2020. december 18., 18:21:01 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Fecó

Ilyen régi hálózaton a létesítéskor érvényben lévő szabvány engedte a 16 A-t... wago-paszta is kell a kötőelemnél...

Tapatalkkal küldve az én HTC U11 eszközömről


tothgyula

Én már találkoztam olyan esettel, hogy cimkét cseréltek (pl:32A helyett) a kismegszakítón!

Sztrogoff

Az elterjedt sport volt, amíg a billentőt el nem kezdték színezni.

Ju13s


Villanyvezető

Közben kicseréltem a kötőelemet másik Wagora, amit kinyomtam alu-pasztával. Remélhetőleg így jó lesz. Majd 1-2nap múlva még ránézek.

Aki előttem szerelte, feltehetően kevés szigetelést vágott vissza, és sikerült azt is oda csípni. Jól sejtettétek. [okay][/okay] Halványan, de látható a képen a kék szín az érintkező rész körül.

Tanulságos, és egyben ijesztő számomra, hogy milyen kicsi hiba, mekkora bajt tud okozni.

Remélem, soha nem fogok hasonló hibát véteni a pályafutásom alatt.  ::)

Fecó

Érdekességképpen, a létesítés idejében vélhetőleg hatályos MSZ 14550/1-79 szabvány értelmében az 1,5 mm2 alu vezeték "alapterhelhetősége" a "C" csoportban 22 A! Sajnos az alunál a kötések a gyenge pont, illetve a karbantartások és ellenőrzések hiánya...

bankoz

Idézetet írta: Villanyvezető Dátum 2020. december 21., 12:59:22 DÉLUTÁN

Aki előttem szerelte, feltehetően kevés szigetelést vágott vissza, és sikerült azt is oda csípni. Jól sejtettétek. [okay][/okay] Halványan, de látható a képen a kék szín az érintkező rész körül.


Köszi, hogy felraktad a képeket, látványos s a lényeg, hogy nem lett senkinek semmi baja.

A saját lakás áthúzása jó projekt, tanfolyamon előtt/alatt/után szinte mindenkinek az a program.:)

deve94

Tiszetlt fórumtagok!
A kollégám nézett utána múltkor, mert egy B-10 Amperes kismegszakító nem akart kioldani 45 Ampernél sem. A normál 10 Amperes kismegszakítók 23-25 A-nél elég gyorsan leoldottak.

...három ponton határozza meg:
− 1,13 x In nemkioldó áram
− 1,45 x In kioldó áram
− 2,55 x In
Az első két értéket ismertem, de a harmadikat nem. Ez az ahol 60 mp-en belül ki kell oldania, míg az 1,45×In-nél 60 percen belül.
Mivel a "mi" különleges 10-Ampers kismegszakítónk még 50-53A-nél sem oldott ki (összeszedtünk egy csomó hősugárzót, hőlégfúfót stb. és lakatfogóval mértük) megállapítottuk, hogy a korabeli "mesterek és áramszolgáltatói villanyszerelők" módosíthatták a belső tartalmat.

Sztrogoff

A címke átragasztás valószínűségére a nulla vagy nem nulla szám eldönthető könnyen, ha fekete a billentyű, akkor lehetséges, és ha a címkén csak-csak látszik, hogy az öntapadós, kissé pongyolán odahányva, akkor még inkább lehetséges.
Elvileg volt egy másik módszer is, mert az elsőknél bele lehetett nyúlni, alul volt egy ovális-féle nyílás a vastag műanyag házon, melyet egy kipattintható rugalmas tejszerűen homályos műanyag lemezke fedett, és mögötte ott volt a beállító csavar. Ez meg a kipattintástól meg szokott törni, de mondjuk ez nem látszik akkor, ha a ház rajta van.

Atis57

Idézetet írta: deve94 Dátum 2020. december 26., 14:15:47 DÉLUTÁN
Tiszetlt fórumtagok!
A kollégám nézett utána múltkor, mert egy B-10 Amperes kismegszakító nem akart kioldani 45 Ampernél sem. A normál 10 Amperes kismegszakítók 23-25 A-nél elég gyorsan leoldottak.

...három ponton határozza meg:
− 1,13 x In nemkioldó áram
− 1,45 x In kioldó áram
− 2,55 x In
Az első két értéket ismertem, de a harmadikat nem. Ez az ahol 60 mp-en belül ki kell oldania, míg az 1,45×In-nél 60 percen belül.
Mivel a "mi" különleges 10-Ampers kismegszakítónk még 50-53A-nél sem oldott ki (összeszedtünk egy csomó hősugárzót, hőlégfúfót stb. és lakatfogóval mértük) megállapítottuk, hogy a korabeli "mesterek és áramszolgáltatói villanyszerelők" módosíthatták a belső tartalmat.
Szia!
Az a  pillanatkioldás árama lenne . 0,5 sec?