A leválasztó kapcsoló megoldás lenne?

Indította roydevergo, 2019. július 13., 19:40:01 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Atis57

Idézetet írta: tothgyula Dátum 2019. július 28., 12:42:24 DÉLUTÁN
T roydevergo!
Írd be "Mentavill.hu" vagy ENSTO kapcsoló és jönnek az ajánlatok.

Szia!

Még elég sok helyen található TT rendszerű hálózat. (volt TITÁSZ, DÉMÁSZ területen) ott 1f esetén elég a 2-t pólusúlekapcsolás ---
De 3f esetén  , nem kellene a 4 pólus -tehát a Nulla is?

tothgyula

Atis57! Üdvözletem.
A TT rendszerekkel kapcsolatban milyen frissek az adataid? Dolgoztam a TITÁSZ-nál is és a DÉMÁSZ-nál is. Szarvason, Békéssztandráson a 80-as években voltak még TT trf.körzetek, vagy TSZ önálló trf-k, de tudtommal ma már Békés megyében nincs közcélú TT hálózat.

Fecó

Közvetlenül földelt rendszerű hálózatok esetén 1 fázisnál is elég a szabvány szerint az 1 pólusú leválasztás. A régi MSZ 1600 vélekedett másként. Tényleg van TT rendszerű közcélú hálózat, amit a szolgáltató le is nyilatkoz? Nem hiszem, már rendeletek sora kötelezte a szolgáltatókat a TN rendszerű átállásra...

Tapatalkkal küldve az én HTC U11 eszközömről


Sztrogoff

Hmm, bocs, én nem úgy tudom. Az aktív vezetőket kell leválasztani. A nullavezető is az. Felmentés TN-S rendszerben akkor van, ha a nullavezetőről vagy tudjuk, hogy kis ellenálláson keresztül jól le van földelve, vagy a DSO nyilatkozik.
Az MSZ HD 60364-4-46:2017 alapján.

Fecó

Igazad van, valóban csak TN rendszerben igaz az állításom. De én bevallom férfiasan, eddig még a szolgáltató által TT rendszernek nyivánított hálózattal nem találkoztam...

Tapatalkkal küldve az én HTC U11 eszközömről