Kombinált áram-védőkapcsoló

Indította tothgyula, 2019. május 22., 11:33:47 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

tothgyula

Tisztelt Kollégák!
A "VL" legújabb számában cikk jelent meg a KOMBINÁLT ÁRAM-VÉDŐKAPCSOLÓKRÓL. ABB, EATON, ETI HU, Hager, Legrand, NOARK(kínai), Schneider, SIEMENS ST. A CIKK SZERZŐJE LEÍRTA, HOGY AZ ADATOK A GYÁRTÓK, ILL. A FORGALMAZÓK ÁLTAL KITÖLTÖTT ADATLAPON ALAPULNAK.
Eddig semmi gond. De nem tudom, hogy melyik a feszültségfüggő és melyik feszültségtől független működésű?
Az ELEKTROINSTALLATEUR 2018/8-9 SZÁMÁBAN AZT OLVASTAM, HOGY A FESZÜLTSÉGFÜGGŐ KÉSZÜLÉKEK HELYES MŰKÜDÉSÉT TÚLFESZÜLTSÉG, VILLÁMCSAPÁS, VALAMINT NULLAVEZETÉK SZAKADÁSA VESZÉLYEZTETI. Ezáltal kiesés vagy károsodás jöhet létre.
Az MSZ HD 60364-5-53:2015 sz."Kapcsoló és vezérlőberendezések" "A" melléklete mutatja a félvezetős berendezések tipikus hibaáram alakjait, és az azokat hibátlanul lekapcsoló áram-védőkapcsoló tipusokat.
Fel van adva tehát a lecke, hogy hova milyen typ. ÁVK-t, vagy kombinált ÁVK-t szereljünk fel.
Várom a szakmai válaszokat.
Tisztelettel:TóthGyula.

Sztrogoff

Volt az a felhívás, amiben az volt, hogy egy E betűnek kell lennie ezeken a feszültségfüggőkön.

Simon Endre

30 mA alatti leoldási hibaáramúak mind gyanusítottak. Egyetlen mentségük ha nincs segéenergia e működésökhöz talán veszély sincs, lásd munkaáramu vészkioldók. Jellemző ezekre az egymodulos építés és a külön vezetékkel csatlakozó nulla és PE (?)

Sztrogoff

Pont az a baj velük, hogy ha a nulla szakad el, akkor nincs segédenergia, de a fázist meg változatlanul továbbítja a meghibásodott készülék testére.